Light in the darkness: ті, хто шукають світло в темряві

Креативні сучасні діти — це нове покоління молоді, яка виросла в епоху цифрових технологій та має інше ставлення до світу. Вони відзначаються високим рівнем творчості, незалежністю мислення та здатністю до інновацій.
Талановиті, активні та цілеспрямовані дев’ятикласниці, члени учнівського самоврядування Шполянського ліцею № 3 Починок Дар’я, Голос Діна, Голос Дар’я, Пархоменко Діана, Ткаченко Аліна взяли участь в інноваційній програмі «Підтримка дітей та молоді у Кіровоградській та Черкаській областях» від громадської організації «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» в рамках програми UPSHIFT у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Метою цієї програми є підтримка молоді у визначенні проблем своєї громади та шляхів їх вирішення.
Для участі у проекті подали заявки 160 команд. Учениці Шполянського ліцею № 3 пройшли дві відбіркові конференції та потрапили в десятку команд, які поїхали на чотириденний інтенсивний «bootcamp» у Київську область. Під час навчання команда «Light in the darkness» досліджувала проблему соціалізації внутрішньо переміщених дітей віком від 10 до 17 років у Шполянській ОТГ. Чотири дні інтенсивного навчання учасниці проекту працювали над проблемою, шукали шляхи її вирішення та створювали логотип своєї команди.
Після завершення «bootcamp» протягом січня–квітня 2024 року команда реалізуватиме свій проект: складатиме кошторис, шукатиме приміщення, плануватиме та проводитиме активності для дітей.
До кінця січня дівчатка складають заявку на освоєння виділених коштів орієнтовно на 70 тисяч гривень. Важливо зазначити, що фінансування проекту виключно грантове. Тобто «Light in the darkness» має свого ментора, який координує їхню діяльність, допомагає, спрямовує, підказує, що і як краще зробити, а також після затвердження кошторису забезпечує придбання і передачу команді усього, зазначеного в заявці.
Дівчатка планують і прагнуть створити затишне та комфортне середовище для спілкування, психологічного розвантаження, ігор, тренінгів, цікавого проведення вільного часу. Також вони хочуть започаткувати молодіжний паблік, аби повідомляти у ньому про власні заходи, цікаві події у місті, концерти, гуртки тощо.
Участь у проекті надзвичайно важлива, адже дає обдарованій, креативній молоді можливість розширити свої знання, самореалізуватися, отримати цінний досвід у співпраці з іншими учасниками програми, зрозуміти свої сильні сторони й застосовувати їх.
Поділитись:
Перейти до вмісту