У громаді відзначили День Соборності України

22 січня — особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо дві важливі події — проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік (22 січня 1919 р.) відбулося підписання Акта злуки УНР і ЗУНР. Цей документ об’єднав два береги Дніпра та став основою Дня Соборності. Українці проголосили тоді і доводять сьогодні, що соборність і самостійність для нас справжні, а не декларативні цінності, що наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина!
Зранку біля пам’ятника Великому Кобзареві в Шполі зібралися
військові, освітяни, представники бізнесу, влади, громадськість, аби вкотре проголосити, що ми — єдиний і неподільний народ, який бореться проти лютого ворога за те, щоб залишитись повноправним господарем у себе вдома, у своїй країні, зі своєю мовою та історією.
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий,
зазначивши, що сьогодні пишуться нові сторінки історії України. Наша нація знову складає іспит на єдність, державність, зрілість та гідність. Це той фундамент, який робить нас незламними. Десятирічна війна із сусідом-загарбником показала, наскільки ми могутні, коли об’єднані.

«Цінуймо внесок тих, хто впродовж багатьох десятиліть протистояв російській імперії, хто нині продовжує боротися за соборність України, яка є національною цінністю держави. Честь і слава Захисникам!» — наголосив він.

Також на урочистому мітингу до Дня Соборності виступив Олександр Гончар, директор, учитель історії Шполянського ліцею №2, депутат міської ради, підкресливши значимість та історичну важливість подій далекого минулого і тих, які переживає наша країна нині, виборюючи своє право на існування. До глибини душі розчулила пісня «Настане час» у виконанні народного аматорського гурту «Срібні струни».
Далі відбулося покладання квітів до пам’ятника великого генія, борця за свободу українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
Ми вдячні нашим мужнім сучасникам — борцям за єдність і свободу українського народу за згуртування, що є запорукою омріяної перемоги.
Слава Збройним силам України!
Поділитись:
Перейти до вмісту