ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Неділя. 28 січня 2024 року. Започатковуємо нову рубрику «Тижневий дайджест новин». Щотижня звітуватимемо про справи й події, результати й ініціативи, виклики й успіхи. Сьогодні розповідаємо про тиждень з 22 по 28 січня.
Наші Захисники
Тиждень став сумним для всієї Шполянщини. Громада в жалобі за загиблим земляком, шполянином Євгенієм Тулуманом, 1988 р.н., назавжди — 35. Загинув 20.01.2024 у Сватівському районі на Луганщині. Герой навіки в пам’яті і наших серцях…
Допомога армії
Продовжуємо закривати запити наших воїнів-земляків. Спільно із Благодійним фондом «Крила», на рахунок якого щомісяця надходять кошти одно чи дводенної заробітної плати працівників міської ради, придбали прилад нічного бачення для авто вартістю 7200 гривень для шполянина Назара Грабового, планшет і телефон для аеророзвідки вартістю 27718 гривень для Сергія Коваля з Товмача, дизельний генератор вартістю 41000 гривень для васильківця Олександра Каратнюка та його побратимів, водонепроникні шкарпетки вартістю 3160 для шполян Юрія Ремеза й Володимира Кучерявого.
Заходи
22 січня у громаді відзначили День Соборності України. У ланцюг єдності стали діти й педагоги всіх закладів освіти Шполянської громади під гаслом «Єднаймося_Заради_Перемоги».
24 січня у Шполянській дитячій мистецькій школа учні 10-х класів разом із педагогами переглянули документальний фільм памʼяті Героя Владислава Захаренка. Донатьмо на банку для 57-ї бригади. https://send.monobank.ua/jar/5gHs3kR4Dj
27 січня вшанували пам’ять полеглих у день 80-річчя звільнення Шполи від нацистів у Другій світовій війні.
Соціальний захист
Організація Triangle у місті Шпола та селі Лебедин провели діалоги з ВПО.
У Ветеран HUB за ініціативи ГО «З серця України» провели майстерклас з дружинами військових по виготовленню ляльки-мотанки.
У Ветеран HUB відбулася зустріч військових, ветеранів та членів їх сімей, а також родин загиблих Героїв зі священником Православної церкви України Романом Саломатіним на тему «Віра під час війни».
Освіта
Проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. До команди Звенигородського району відібрано переможця інтернет-олімпіади ІІ етапу Івана Кунця, учня 10 класу Шполянського ліцею №1, учитель Тетяна Коломійчук.
У Шполянському ліцеї № 2 проведено ІІІ (обласний) етап ХXІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. За рішенням обласного журі до участі в обласному етапі конкурсу запрошені Марія Коваленко, учениця 3 класу Лозуватського ліцею, учитель Леся Шудров, та Віра Клюковська, учениця 5 класу Шполянського ліцею №2, учитель Ірина Брогаренко;
Проведено нараду з директорами закладів освіти. Обговорено: пріоритетні напрямки розвитку освітньої галузі в громаді; перспективи трансформації мережі закладів загальної середньої освіти; результати проведення моніторингу серед учнів та педагогів щодо готовності роботи в умовах нової профільної школи; деякі аспекти проведення атестації педпрацівників у 2024 році; особливості організації харчування; реалізація проєкту “Офіцер безпеки”.
У Центрі дитячої та юнацької творчості нагородили талановитих дітей нашої громади, переможців обласного конкурсу «Шевченко над часом» у номінаціях: «малюнок», «декламація», «інфографіка».
Служба у справах дітей
З метою соціального захисту дитини, збереження її життя, здоров’я, а також для недопущення відібрання дитини від матері працівники служби у справах дітей Шполянської та Лип’янської ОТГ направили сім’ю для тимчасового влаштування в КП «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Черкаської обласної ради, розташований в м. Сміла. У закладі молода мама отримає навички догляду за немовлям, а також соціальний, психологічний та юридичний супровід. Сьогодні мама з дитиною перебувають у безпеці.
Спорт
У Каневі відбувся «Зимовий» турнір з волейболу серед дівчат 2009 р. н. Волейболістки нашої громади стали бронзовими призерами. Вітаємо!
У громаді набирають обертів Всеукраїнські змагання-шкільні ліги «Пліч-о-пліч», формуємо учнівські команди, щоб ставати здоровішими.
Культура
У міській бібліотеці Центру культури та дозвілля відбулося засідання конкурсної комісії з присудження премії імені О. Влизька в галузі літератури. Таємним голосуванням комісія визначила переможницю, талановиту поетесу із міста Черкаси Катерину Вербівську, авторку збірки поезій «Озолоти». За високохудожні твори переможниці конкурсу присвоїли звання «Лауреат премії імені Олекси Влизька в галузі літератури». Незабаром поетесі вручать Диплом за підписом в.о. міського голови Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади і грошову премію.
Земельні питання
Відділ з питань земельних відносин опрацьовує звернення громадян, які набули право на земельну частку (пай) щодо оформлення права власності на земельні ділянки. Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» встановлено, що у разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Відповідно до Земельного кодексу України під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Ураховуючи наведені факти та з метою забезпечення громадян гарантованого права на землю, Шполянською міською радою вивчається питання щодо можливості надання, відповідно до діючого законодавства громадянам, які набули право на земельну частку (пай) у власність земельних ділянок. Направлено відповідні звернення до Комітету Верховної Ради України з питань, аграрної та земельної політики, Міністерства юстиції України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Поділитись:
Перейти до вмісту