Пам’ятаємо про Крути

29 січня в Україні відзначається 106-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних гвинтівками, 16 кулеметами та однією гарматою. Червоноармійці вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.
Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють воїнів Донецького аеропорту, українських кіборгів, в теперішній російсько-українській війні. Понад століття тому держава не змогла зберегти свою незалежність через чвари, розбрат та зовнішніх ворогів. Крути – був бій за майбутнє України. І цей бій триває. Тепер від нас залежить його результат. В наших руках шанс на остаточну перемогу, яку Україна чекає з 1918 року — не дозволити росії знову знищити українську державу. Для цього нам потрібна єдність та рішучість, яких забракло тоді у Києві, та героїзм і сміливість, яку проявили ті, хто прибув на станцію Крути 106 років тому.
🇺🇦 Слава Україні! Слава ЗСУ!
🔗Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті
Поділитись:
Перейти до вмісту