Дайджест новин

Продовжуємо започатковану рубрику «Тижневий дайджест новин». Сьогодні розповідаємо про тиждень із 29 січня по 4 лютого
🔹29 січня — День пам’яті Героїв Крут
У всіх закладах загальної середньої освіти проведено години пам’яті до Дня Героїв Крут, наприклад, з учнями 6 та 9 класів Шполянського ліцею №5 тематичні заходи «Історію переписати неможливо»
🇺🇦 Підтримка ЗСУ
▪️Громада невтомно працює і в будь-яку годину люди активно долучаються, формують збір продуктів та необхідних речей військовим на бойові позиції. Цього тижня місцеві волонтери вирушили в поїздку до наших захисників на Донеччину.
▪️Господині села Товмач приготували запашну випічку — пиріжки з капустою, яблуками, булки з маком, тертий пиріг, сосиски в тісті, печиво тощо, і, як завжди, спаковані військовим смаколики підписали побажаннями;
господині із Кримок наліпили вареників з картоплею, капустою, сиром. Діти намалювали малюнки, листи зі словами підтримки захисникам.
▪️Дякуємо неймовірним жителям громади! Воїнів бережи Господь!
Ветеран HUB
2 лютого 2024 у Ветеран HUB зустрілися всі, кому цікава й близька тема «Посттравматичний стресовий розлад у військових і як допомогти захисникам». Своїм досвідом із присутніми ділилась Наталія Грабар, мама сина-військового ЗСУ.
🔹ВПО
▪️У Центрі гуманітарної допомоги міста Шполи 2 лютого 2024 представники Звенигородської районної організації Товариства Червоного Хреста України видавали внутрішньо переміщеним особам гуманітарну допомогу у вигляді напоїв “Кока-Кола” в упаковці з чотирьох 1,5-літрових пляшок та батарейок. ▪️Упродовж тижня внутрішньо переміщені особи та старости отримували продукти харчування, придбані за кошти місцевого бюджету, згідно з графіком.
🔹Охорона здоров’я
Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу запрацював у поліклініці Шполянської міської громади. Облаштований інклюзивним обладнанням — спеціалізованим гінекологічним кріслом-трансформером з електричним приводом, що опускається і підіймається на належну висоту, з урахуванням потреб жінок з інвалідністю. Кабінет створений з метою надання кваліфікованої, конфіденційної та безкоштовної допомоги, а також профілактики ВІЛ, лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, запобігання небажаній вагітності, невідкладної допомога жертвам зґвалтувань тощо. Крім обладнання, пацієнтки забезпечені безкоштовними оглядовими засобами й засобами для захисту репродуктивного здоров’я.
🎓Освіта
▪️Фахівці Міжнародної гуманітарної організації «Triangle Génération Humanitaire» 29 січня 2024 року у Журавському ліцеї провели тренінгове заняття з учнями 3-4-х класів на тему «Стрес та його періоди. Емоції та їх види, принципи прояву», у ході якого діти засвоїли знання й поняття про стрес у період війни;
▪️Вихованка КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» Каріна Кучеренко стала лауреатом стипендії голови Черкаської обласної ради обдарованим дітям області – 2024. Дівчину та її викладача Людмилу Бондаренко відзначив у Черкасах голова обласної ради Анатолій Підгорний. Каріна багаторазова переможниця міжнародних, всеукраїнських, обласних мистецьких конкурсів-фестивалів літературного, образотворчого, декоративно-прикладного та театрально-сценічного мистецтв. Хай премія буде одним із мотиваційних елементів і штовхатиме до нових досягнень та перемог! Вітаємо й аплодуємо!
▪️У громаді проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови на базі Шполянського ліцею №3. До команди Звенигородського району відібрано переможницю ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови Дар’ю Починок, ученицю 9 класу Шполянського ліцею №3, учитель Людмила Золотоверха.
🏀Спорт
▪️Тривають ШКІЛЬНІ ІГРИ в закладах освіти міської громади. На цьому тижні завершилися змагання з баскетболу між ліцеями. Загалом взяли участь 6 команд, серед яких: Шполянський ліцей №2 (юнаки), Шполянський ліцей №3 (юнаки), Товмацький ліцей (по одній команді юнаків та дівчат), Сигнаївський ліцей (юнаки та дівчата). За результатами змагань спортсмени Шполянського ліцею №2 здобули перемогу над командою юнаків Шполянського ліцею № 3. Дівоча команда Товмацького ліцею здобула перемогу над командою дівчат Сигнаївського ліцею. Серед команд юнаків Сигнаївський ліцей обіграв юнаків Товмацького ліцею. Наступні змагання відбудуться з настільного тенісу.
▪️Завершився І шкільний етап проєкту “Пліч-о-пліч” у нашій громаді. На початковому етапі Всеукраїнського проєкту учасниками стали всі ліцеї Шполянської громади, залучивши учнів з 5 по 11 класи.
♟️Інтелектуальний спорт
▪️У громаді успішно працює шаховий клуб «Дебют» для школярів, який гостинно відчинив двері 2 січня 2024 року для дітей. Керівником секції став шполянин Роман Таран, Захисник, ветеран російсько-української війни. Постійними учасниками шахової секції є 14 осіб — учні 3–7-х класів, які наполегливо освоюють ази цієї благородної гри. Якщо ваша дитина виявить бажання доєднатися до юних шахістів, звертайтеся в дитячий шаховий клуб «Дебют», який знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 45 (приміщення колишнього МНВК), поруч із Ветеран HUB. Розклад занять: вівторок — 15:30; середа — 15:00; субота — 12:00.
🔹Земельні питання
У Шполянській міській раді проводиться робота щодо отримання від територіального органу Держгеокадастру даних, із урахуванням коефіцієнта індексації, про нормативну грошову оцінку земельних ділянок комунальної власності та нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (земельних часток (паїв)), для їх послідуючого аналізу та підготовки відповідної звітності до Державної податкової служби України.
Відділом з питань земельних відносин Шполянської міської ради, у разі звернення орендарів земельних ділянок, надається інформація щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок та розміру плати за оренду земельних ділянок у 2024 році.
Для отримання інформації орендарі земельних ділянок комунальної власності та нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (земельних часток (паїв)) можуть звернутися в робочий час у відділу з питань земельних відносин (вул. Лозуватська, 60, м. Шпола).
Довідка. За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2023 рік становить 105,1 %.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік становить 1,051.
🔹Публічні закупівлі
Укладено договір на постачання підгузок у 2024 році для будинку пристарілих (с. Лебедин) та потреб ВПО.
🔹Інвестиції та соціально-економічний розвиток
▪️Здійснено актуалізацію інформації щодо торгівельної мережі громади;
▪️Подано заявку на Другий конкурс громадських ініціатив, які працюють у сфері збереження культурної спадщини спільно з ГО “За розвиток Шполянщини”, КЗ “Центр культури та дозвілля”;
▪️Подано анкету щодо можливості участі в проєкті гуманітарної допомоги Phoenix4UA у 2024 році за ініціативи Cities4Cities United4Ukraine
▪️Подано заявку щодо участі у Програмі Організації Об’єднаних Націй та готовності стати пілотною громадою в Черкаській області для поліпшення умов проживання ВПО в громаді та функціонування пункту з розподілу продовольства та харчування для цільової аудиторії за участю ООН.
🔹Відділ з питань кадрової роботи Шполянської міської ради інформує про канали «Не будь байдужим – повідом про корупцію», співпрацює з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Канали повідомлення:
▪️Внутрішні: повідомлення про корупцію, надсилається на:
– поштову адресу Шполянської міської ради ОТГ (20603, м. Шпола, вул. Лозуватська, 59) з позначкою: «Про корупцію»;
– електронну пошту shpolarada.zpk@gmail.com;
– канал онлайн-зв’язку через офіційний вебсайт:
– за номером телефону (04741) 2-01-28
– особисто в.о. міському голові чи уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції (каб.36).
🔹Регулярні канали:
– Національне агентство з питань запобігання корупції України (01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28) info@nazk.gov.ua, телефон: 044 2000696
Національне антикорупційне бюро України (03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3) info@nabu.gov.ua, телефони: 0800213200, 0442463411
Черкаська обласна прокуратура (18001, м.Черкаси, бул. Шевченка, 286)
sekretariat@chk.gp.gov.ua, телефони: (0472) 31-38-98, (0472) 37-54-57
Вимоги до анонімних повідомлень про корупцію та порядок їх розгляду визначаються частиною п’ятою статті 53 Закону України «Про запобігання корупції».
Поділитись:
Перейти до вмісту