Дайджест новин

Завершується ще один тиждень, і ми традиційно звітуємо про події, що відбулися в нашій громаді з 5 по 11 лютого.
⚫ Тиждень у громаді почався із жалоби.
Захищаючи рідну Батьківщину, загинув Олександр Вікторович Сердюков, 10.01.1987 року народження. Солдат, стрілець-помічник гранатометника стрілецької роти поліг у бою 1 лютого 2024 року біля населеного пункту Синьківка, Куп’янського району на Харківщині.
Олександр Сердюков – уродженець міста Бахмут. Разом із родиною стали вимушеними переселенцями з Донеччини, знайшли прихисток у нашій громаді, де зараз проживає родина загиблого Героя. Майже рік Олександр віддано виконував обов’язки перед Батьківщиною у лавах ЗСУ.
Героя поховали 06.02.2024 року на міському кладовищі міста Шпола. Навіки в пам’яті…
🔹Демографічна ситуація в громаді
Загальна тенденція критичної демографічної ситуації в країні через війну з росією підтверджується й у нашій громаді. Згідно з даними Шполянського відділу ДРАЦ, у громаді у 2022 році зареєстровано 200 малюків, а у 2023 році — 151 дитину (на 49 менше), за перший місяць 2024 року — дев’ятеро. Вітаємо щасливі родини! Бажаємо радісного дитинства малюкам у мирній Україні.
🔹Ветеранська політика
У понеділок, 5 лютого, з ініціативи провідного спеціаліста відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Оксани Логвинюк на базі Ветеран HUB продовжено цикл семінар для практичних психологів закладів освіти м. Шпола. Цього разу спілкувалися на тему «Психосоціальна адаптація та відновлення психотравмованого населення».
У п’ятницю, 9 лютого, у ветеранському просторі зустрілися дружини наших захисників, щоб створити валентинку своїми руками, дізнатися історію її походження, цікаві факти про День закоханих. Тематичний майстер-клас зі створення вітальної листівки організували представниці ГО «З серця України».
🔹Доступність адміністративних послуг
Сьогодні в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 363 види послуг. Протягом робочого тижня до Центру звернулось 710 суб’єктів за отриманням адміністративних послуг. Найбільша кількість звернень отримана у сфері реєстрації місця проживання, соціального захисту населення, реєстрації нерухомого майна, реєстрації бізнесу; послуги щодо земельних відносин та комунальної власності, надання допомог жителям громади, видачі витягів з ДЗК тощо. Зокрема, цього тижня громадянам видано 108 витягів про зареєстрованих у житловому будинку осіб.
🔹Освіта
▪️У закладах загальної середньої освіти міської громади стартувала підготовка до складання НМТ-2024;
▪️Триває підготовка документів про здобуття базової та повної середньої освіти учням випускних класів;
▪️Формування перспективного плану підвезення учнів до визначеного профільного ліцею.
☝️Відділ освіти Шполянської міської громади звертає увагу батьків та школярів, яким виповнилося 14 років, про необхідність своєчасного оформлення першого паспорта громадянина України. Своєчасне отримання паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на НМТ-2024 (національний мультипредметний тест).
🔹Спорт
Завершились масштабні змагання з футзалу серед дітей. Від нашої громади було представлено 9 команд. Маємо такі результати:
· Юнаки 2009-2010 р.н.:
– чемпіоном стала команда «ДЮСШ» Шполянської ОТГ;
– 3-є місце посіла команда «ЛНЗ-ДЮСШ» Шполянської ОТГ;
· Юнаки 2011-2012 р.н.:
– 2-е місце в команди «ДЮСШ» Шполянської ОТГ;
· Юнаки 2013-2014 р.н.:
– переможці – команда «ЛНЗ-ДЮСШ» Шполянської ОТГ;
· Юнаки 2015-2016 р.н.:
– 3-є місце виборола команда «ЛНЗ-ДЮСШ» Шполянської ОТГ;
· Дівчата 2011-2012 р.н.:
– срібним призером стала команда «Жайвір» (Шпола) ДЮСШ Шполянської ОТГ;
– 3-є місце посіла команда «Ніка» (с. Лебедин) ДЮСШ Шполянської ОТГ.
Розпочались ігри другого кола відкритого Чемпіонату Городищенської ОТГ з міні-футболу сезону 2023-2024 років, які стартували восени минулого року. У змаганнях беруть участь 9 команд, серед яких “Шпола ОТГ”. Наші спортсмени вже провели 10 ігор та отримали 10 перемог без жодної поразки.
🔹Культура
У Шполянській міській бібліотеці Центру культури та дозвілля стартувала акція «Подаруйте бібліотеці українську книгу» до Міжнародного дня дарування книг, який у світі відзначається 14 лютого.
Допоможімо разом зробити книгу доступною для всіх та наповнити фонд бібліотеки сучасною літературою! Завчасно вдячні за ваші подарунки !
Двері міської бібліотеки гостинно відчинені за адресою: м. Шпола вул. Лозуватська, 62 (ІІ-й поверх) з 8.00 до 17.00
П’ятниця – з 8.00 до 16.00
Субота, неділя -вихідний.
🔹Служба у справах дітей
Кожне засідання комісії з питань захисту прав дітей – це про чиєсь життя, завжди фахова й моральна відповідальність. На черговому засіданні, що відбулося 7 лютого, надали 8-ми дітям статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; надали три дозволи: на укладання договору дарування нерухомого майна та земельної ділянки малолітній дитині, укладання договору купівлі-продажу нерухомого майна, правом користуванням яким має малолітня дитина, укладання договору довічного утримання щодо житлового будинку, право користування яким має неповнолітня дитина.
🔹Медицина
7 лютого проведено діалоги працівників міської ради, комунальних закладів, установ, закладів та підприємств із Наталією Мельник – директором страхової компанії «VARTO» – першої і єдиної страхової компанії України, яка спеціалізується виключно у сфері медичного страхування та захисту від нещасних випадків. Дізналися про послуги добровільного медичного страхування, переваги, гарантії.
Для підготовки схеми подальших маршрутів мобільного аптечного пункту надали 9 лютого Черкаському обласному комунальному підприємству «Фармація» перелік населених пунктів Шполянської міської громади, у яких відсутні аптеки, аптечні пункти і де доречно запроваджувати мобільні аптеки.
🔹Цивільний захист
9 лютого за участі працівників Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Черкаській області, працівників Звенигородського районного управління ДСНС України у Черкаській області, працівників сектору цивільного захисту, охорони праці та мобілізаційної роботи населення Шполянської МР ОТГ проведено навчально — методичний збір серед керівного складу закладів освіти Шполянської, Вільшанської, Матусівської, Лип’янської територіальних громад. Під час заходу обговорено важливість забезпечення організації заходів цивільного захисту у закладах освіти та надано інструктивно-методичну допомогу щодо реалізації вкрай необхідних заходів цивільного захисту в час війни. Також проведено практичні заняття щодо надання першої долікарської допомоги потерпілим.
🔹Земельні питання
Продовжується робота із власниками будівель (крім житлових будинків), які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, щодо:
– оформлення права оренди на земельні ділянки;
– забезпечення плати за користування земельними ділянками під будівлями. За результатами роботи матеріали щодо самовільного зайняття земельних ділянок буде передано до відповідних правоохоронних та контролюючих органів. У міській раді продовжується робота із орендарями земельних ділянок, договори оренди землі на які зареєстровано до 2013 року, щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки та реєстрацію права оренди у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.
Довідка: Згідно із Земельним кодексом України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки – будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
🔹Інвестиції та соціально-економічний розвиток
Шполянська міська рада ОТГ та Рада Європи підписали Грантову угоду, предметом якої є фінансування реалізації проєкту «Школа солідарності: публічне врядування» (період реалізації 1 лютого – 31 жовтня 2024 року). Запрошуємо активних жінок з числа внутрішньо переміщених осіб та всю молодь громади віком від 14 до 35 років доєднатись до Telegram-каналів для подальшої співпраці в рамках реалізації проєкту:
✍️ для осіб з числа ВПО лінк на канал: «ШКОЛА СОЛІДАРНОСТІ»: https://t.me/schoolSolid
✍️ для молоді лінк на канал: «ГУРТУЄМОСЬ_ГОВОРИМО_ДІЄМО»: https://t.me/UNITE_TALK_ACT
🔹Діяльність виконавчого комітету
8 лютого відбулося засідання третього виконавчого комітету, на якому розглянули 36 питань. Актуальне:
отримали благодійну допомогу закордонних донорів, зокрема: маршрутизатори із точками доступу Wi-Fi та веб-камер Cisko Meraki для Шполянських ліцеїв № 1,2,3;
відшкодували пільги громадянам і дітям пільгових категорій;
надали статус дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
виділили із міського бюджету кошти на одноразові матеріальні виплати військовим на загальну суму 275 000 грн: по 2000 грн учасникам АТО/ООС, по 20 000 грн військовим, зарахованим на контрактну службу, по 20 000 грн військовослужбовцям мобілізованим до лав ЗСУ. 13 600 грн одноразової допомоги виділили громадянам із тяжким перебігом хвороби та онкохворим.
🔹Благоустрій в громаді
Працівники комунальних підприємств «Благоустрій», «Комунальник» упорядковують громаду. Упродовж тижня прибирали узбіччя, вулиці від сміття та дикої парослі.
Поділитись:
Перейти до вмісту