Лауреаткою премії імені Олекси Влизька стала Катерина Вербівська

     Щорічна літературна премія імені Олекси Влизька, заснована на теренах Шполянщини у 2009 році з метою вшанування пам’яті поета-земляка Олекси Влизька, нині спрямовується в громаді на розвиток духовності, відзначення кращих літературних творів професійних і непрофесійних літераторів.

     Конкурс пам’яті Олекси Влизька, нашого видатного земляка, представника Розстріляного відродження, тривав із 15 листопада 2023 року по 17 січня 2024 року. До участі в конкурсі допускалися книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні три роки, а також рукописи, не відзначені іншими преміями.

     17 лютого 2024 року, у день 116-ї річниці з дня народження поета-земляка Олекси Влизька, у читальній залі місцевої бібліотеки відбулося урочисте нагородження цьогорічної лауреатки літературної премії. Нею стала Катерина Вербівська із Черкас. На Шполянщині українську поетесу, членкиню Національної спілки письменників України знають і як лауреатку Всеукраїнської літературної премії імені Миколи Томенка за збірку поезій «Ненадивленість» (2020), і як авторку дев’яти поетичних збірок, і як переможницю  багатьох літературних премій: літературної імені Михайла Масла за книгу «Горицвітова сопілка» (2017), Всеукраїнської літературної імені Данила Кононенка за книгу «Наливковий ранок» (2018), літературно-мистецької імені Михайла Старицького за плідну літературну діяльність, створення численних відеосюжетів на телебаченні та в соціальних мережах (2021), Всеукраїнської літературно-мистецької імені Івана Дробного в номінації «Поезія» за збірку поезій «Тополине танго» (2022) та літературно-мистецького (пісенного) конкурсу імені Миколи Негоди – Анатолія Пашкевича як авторку слів пісні «Весняне» (2023).

     А народилася Катерина Вербівська неподалік Шполи, у Киселівці, що на Катеринопільщині. Навчалася в Мокрокалигірській середній школі. Спочатку опанувала професію швачки та, закінчивши Київський інститут культури, почала працювати в Черкаській обласній бібліотеці для дітей і юнацтва імені Василя  Симоненка, де й працює донині завідувачкою відділу читальних залів. Найбільшою цінністю її життя є рідні, друзі й земля, на якій народилася. Із цих джерел і черпає пані Катерина велике натхнення для своїх віршів.

     Присутні на заході в.о.міського голови Олег Кошовий, заступник міського голови, голова конкурсної комісії з присудження щорічної літературної премії імені Олекси Влизька Ірина Каландирець привітали талановиту поетесу із отриманням заслуженої премії. У зворушливій атмосфері лунали щемкі слова  ведучих заходу Лариси Кружіліної та Анатолія Міцкевича, линули пісенні дарунки на слова Катерини Вербівської  у виконанні Дмитра Вовка- заслуженого працівника культури України  та Альони Рукавець –  художнього керівника філії с.Васильків КЗ «Центр культури та дозвілля», соліста гурту «Срібні струни» Юрія Чорноуса. Проникливо декламувала  поезію лауреатки Ніка  Осауленко – вихованка зразкової дитячо-юнацької телестудії «Ми» КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді». Власну віршовану присвяту адресував переможниці конкурсу Олександр Діхтяренко – перший лауреат районної літературної премії  ім.О. Влизька, яку отримав у 2009 році.

     Висловлюємо вдячність працівникам міської бібліотеки, комунального закладу «Центр культури та дозвілля», представникам конкурсної комісії з присудження щорічної літературної премії імені Олекси Влизька Олексію Озірному, Сергію Ткаченкові, Олександру Діхтяренку, Олені Гарбарук, Наталії Прищепі, Ірині Яценко, глядачам-поціновувачам поетичного слова зі Шполянської та Матусівської громад за організацію та підтримку заходу.

     «Дай, Боже, в спрагу ковшика води, усім голодним хлібчика і кави… Новим шляхом в нове життя веди і визволи Вкраїну від лукавого»,- із цими життєствердними рядками Катерини Вербівської з поезії «Пісня першого проліска» бажаємо поетесі міцного здоров’я, подальших творчих успіхів і здобутків, вдячних читачів, невичерпного натхнення, а нашій рідній країні – такої бажаної перемоги, такого вистражданого мирного світанку.

Поділитись:
Перейти до вмісту