Продовжуємо інформувати  про події, що відбулися в громаді з 12 по 18 лютого. Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за ще один тиждень життя, праці, планів і результатів. У рубрику «Тижневий дайджест новин» додаємо наступне.

Заходи

15 лютого вшанували учасників бойових дій на території інших держав, згадали українських військовослужбовців, які брали участь у міжнародних збройних конфліктах.

16 лютого в громаді відбулися тематичні заходи з нагоди Дня єднання, який символізує: українці- один народ, ворог нас ніколи не розділить.

Підтримка ЗСУ

За рахунок коштів із заробітних плат працівників міської ради, які щомісячно  перераховуються в Благодійний фонд «Крила», придбано мотор вартістю 16500 гривень до вантажного автомобіля, який передано захиснику-земляку з села Іскрене Олександрові Чіпу, воїну 110 окремої механізованої бригади, яка тримала Авдіївку.

 

Ветеран HUB

13 лютого у Ветеран HUB відбувся майстер-клас керівника гуртків КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» Аліни Бабенко із виготовлення валентинок за участю дітей військовослужбовців, ветеранів та загиблих Героїв.

Особлива атмосфера довіри панувала під час другої розмови на ниві душі на тему «Віра під час війни» зі священником місцевої Православної Церкви України Романом Саломатіним, що відбулася 16 лютого. Військові, ветерани, родини загиблих Воїнів шукали разом відповіді на питання: «Чому Бог допустив Бучу та Маріуполь? Чи є атеїсти в окопах? Де ж знаходиться Бог у час війни? Як залишитися людиною в цій війні, не зациклитися на своїх потребах, а допомагати й самому навчитися приймати допомогу?»

 

Освіта

 

Продовжується співпраця з Міжнародною гуманітарною організацією «Triangle Génération Humanitaire». 12 лютого 2024 року у Водянському ліцеї відбулося тренінгове заняття з учнями 9 класу на тему «Твої – мої кордони». Говорили про стресостійкість, розвиток механізмів здорового подолання кризи та виходу з проблемних ситуацій, вчилися саморегуляції та прийняттю підтримки з боку друзів, сім’ї, суспільства.

15 лютого 2024 року відбулося позачергове засідання атестаційної комісії ІІ рівня, на якому члени комісії узагальнили самоописи керівників закладів освіти та педагогічних працівників, які атестуються  цьогоріч.

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.

Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною. Демонстраційні варіанти тестів за посиланням http://surl.li/qqidk

 

Інвестиції та соціально-економічний розвиток

 

Делегація громади взяла участь у виїзному дводенному семінарі “Відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні – запорука демократичних інновацій в Україні”, що відбувся 14-15 лютого у Львові.

Подано заявку на участь у конкурсі від Громадської спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України» на тему “Книжковий клуб “Бери. Читай. Повертай”.

Продовжується участь у проєкті USAID «ГОВЕРЛА» на тему «Комплексне дослідження потреб у даних на рівні громад та муніципальній статистиці для розробки Концепції муніципальної статистики України та відповідного законопроєкту».

Проведено моніторинг виконання заходів Стратегії розвитку Шполянської міської ради ОТГ за період з 2021 по 2023 роки.

 

Спорт

 

У Львові відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2009 року народження. Завдяки відданій праці тренерки ДЮСШ Раїси Фуркало відділення легкої атлетики вперше за останні 20 років відновило участь на арені такого високого рівня. Вихованка ДЮСШ Ольга Гушля зайняла 15-те місце з 26-ти в стрибках у довжину з розбігу (4.53 м), Дмитро Галета потрапив  у двадцятку кращих на дистанції в бігові на 60 м (8.49 с).

15 лютого 2024 року  з ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму  в спортивній залі  Дитячо-юнацької спортивної школи відбувся семінар-практикум зі спортивного орієнтування для вчителів із фізичної культури закладів загальної середньої освіти, який провела Гузь Любов – керівник гуртка «Спортивне орієнтування» Сєвєродонецького Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

 

Культура

14 лютого, у Міжнародний день дарування книг, у міській бібліотеці організовано акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Висловлюємо щиру вдячність Горовій Оксані, Кравчуку Максиму, Педченко Марині, Кичатому Костянтину, Осадчук Лесі, Тирсіній Альоні, Бойко Златі, Бабенко Катерині, Білецькій Аліні, Хапатько Оксані, Яценко Ірині, Слабошпицькій Вірі, Курінній Людмилі, Набережній Надії, Мельниченко Зої, які поповнили фонд сучасною українською літературою.

В урочистій атмосфері 17 лютого 2024 року вручено літературну премію імені Олекси Влизька в розмірі 10000 гривень лауреатці Катерині Вербівській.

 

Земельні питання

 

З метою забезпечення громадян якісним покриттям мобільного зв’язку на території  Мар’янівського старостинського округу та Шполянської об’єднаної територіальної громади сесією міської ради 16.02.2024 року передано в оренду земельну ділянку для розміщення об’єктів телекомунікацій мобільного оператора «Київстар». Це сприятиме, окрім забезпечення якісним мобільним  зв’язком, додатковому надходженню коштів до міського бюджету у вигляді орендної плати.

 

Сесією Шполянської міської ради 16.02.2024 року вилучено присадибні земельні ділянки в громадян, які тривалий час використовувалися не за цільовим призначенням. Ці земельні ділянки зарезервовано для подальшої передачі у власність, у разі внесення відповідних змін до Земельного кодексу України, учасникам бойових дій.

 

Перемоги юних

 

Вітаємо юних дзюдоїстів-вихованців спортивного клубу «Спорт+” (тренер Михайло Оберемок) зі здобутими перемогами на чемпіонаті в  м. Черкаси, що відбувся 18 лютого 2024 року.

Адресуємо слова захоплення ансамблю саксофоністів Шполянської дитячої мистецької школи (керівник Михайло Гончаренко) зі здобутим Дипломом І ступеня на Міжнародному конкурсі мистецтв “Art ЕЛІТА”.

 

Вітаємо дружний колектив вихованців та керівників гуртків КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» з численними перемогами в  обласній виставці-конкурсі «Мистецтво-оригамі», міжнародних  конкурсах  мистецтв «New year art», «Art gallery» та з отриманням Похвального листа Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за підтримку еколого-натуралістичної освіти в умовах воєнного стану.

 

 

Дякуємо ЗСУ! Бережіть себе та Україну!

Поділитись:
Перейти до вмісту