20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Ви з нами — кожен день, кожен бій, кожен крок уперед.
Ви з нами — у гордості, у ненависті, у пам’яті.
Ви надихаєте й підштовхуєте, ви не даєте поступитися й відступити!!!

Біля меморіалу в Шполі вшанували 10-у річницю пам’яті Героїв Небесної Сотні — відважних співвітчизників, які ціною власного життя стали символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.
Шполяни в спільній молитві згадали новітніх Героїв, схилили голови у хвилині мовчання, поклали квіти до пам’ятного місця. До присутніх звернулися в.о. міського голови Олег Кошовий, директор Лебединської гімназії №3 Сергій Осаула, учасник Революції Гідності Віктор Слюсар, молебень провів протоієрей Роман Саломатін, парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці.
Спроби знищити нас і нашу незалежність тривають. Зараз у небесному війську України вже не сотня, а тисячі незламних, нескорених, незабутніх лицарів світла. Але ми боремося і прагнемо бути гідними полеглих Героїв. Ми обов’язково помстимося за всіх, хто захистив наше майбутнє ціною власного життя.
Вічна і світла пам’ять загиблим.
Не забудемо! Не пробачимо!
▪️ 105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
▪️ 20 лютого 2014 року протистояння між активістами Майдану і силовиками загострилися і досягли свого піку жорстокості. У 2015 році з метою підтримки ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, національної відваги та самовідданості, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року) Указом Президента № 69/2015 в Україні установлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначають щорічно 20 лютого.
Поділитись:
Перейти до вмісту