Рух – це здоров’я, а здоров’я це життя!

Ні для кого не буде таємницею, що рух – це життя. Здоров’я людини пов’язане з високою руховою активністю. Звичайно сучасний розвиток технологій, механізація праці та наявність особистого транспорту полегшує наше повсякденне життя та побутові умови, але на превеликий жаль, позбавляє наш організм м’язових зусиль та знижує рухову активність.

Рухова активність — це будь-які форми руху, що потребують енергії, наприклад ходьба, фізична робота, фізичні вправи, заняття спортом тощо. Виокремлюють рухову активність низьку, помірну та інтенсивну.

Принципи рухової активності

  • систематичність: займатися щодня або не рідше ніж тричі на тиждень;
  • поступовість: навантаження слід збільшувати поступово;
  • різноманітність: добирати вправи слід так, щоб гармонійно розвивати всі фізичні якості.

6 вересня 2023 р. відбувся круглий стіл щодо презентації Першого в Україні комплексного дослідження “Рівень залученості дітей та молоді до рухової й фізичної активності та вплив спорту на фізичне і ментальне здоров’я”, проведеного ДУ «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, «Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та благодійного фонду Катерини Білоруської.

Щоб обговорити результати і рекомендації цього дослідження зібралися експерти, які дотичні до розвитку спорту та фізичної культури в Україні (науковців; лідерів думок; громадський сектор).

Результати дослідження свідчать, що:

  • 7,6% опитаних не мають необхідних умов для занять спортом та руховою активністю;
  • 46% дітей не відвідували заняття фізкультури з початку повномасштабного вторгнення. До війни цей показник становив всього 15%.
  • лише 22,6% опитаних заявили, що у їхньому населеному пункті немає обмежень для занять фізичною культурою та спортом;
  • 66,6% дітей не відвідують спортивні гуртки, до 24 лютого 2022 року цей показник становив 37%.

Крім того, загальний стан здоров’я дітей і молоді після початку повномасштабного вторгнення погіршився, особливо це стосується психічного здоров’я. Зокрема, погіршилася успішність в школі, з’явилися тривожні розлади, песимістичні погляди на життя, розлади сну, проблеми з апетитом.

Недостатньо розвиненими є й умови для занять фізичною культурою і спортом, відсутня або недостатньо розвинена інфраструктура (спортивні майданчики, спортивні заклади, спортивні секції, гуртки тощо).

Регулярні фізичні вправи і фізична активність можуть зробити дива із нашим здоров’ям та тілом. Фізична активність допомагає запобігти хворобам серця, діабету, остеопорозу, а також безлічі інших захворювань, і є ключовою умовою для схуднення та підтримки здорової ваги.

Рух здатний замінити всі ліки, але жодні ліки не замінять руху.

Поділитись:
Перейти до вмісту