Відкритий діалог із жителями громади про роботу акушерсько-гінекологічного відділення

Одним із шляхів підвищення рівня залученості мешканців, формування довіри до місцевого самоврядування є відкриті діалоги щодо питань, які непокоять жителів громади. Нещодавно з ініціативи міської ради в сесійній залі відбулася зустріч із жіночим активом, на якій спілкувалися про роботу акушерсько-гінекологічного відділення.
Присутні на заході в.о.міського голови Олег Кошовий, директор КНП «Лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків” Василь Уманець, його заступник Світлана Балковенко, завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Олег Боженко розповіли про реалії, зумовлені, по-перше, нормативно-правовим підгрунтям, по-друге, низьким рівнем народжуваності в громаді.
За словами Василя Петровича, за кількістю пологів, прийнятих у відповідний період 2023 року лікарня громади не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 № 1394, яка регулює роботу Національної служби здоров’я України (НСЗУ). У шостому пакеті послуг «Медична допомога при пологах» НСЗУ укладає договори і фінансує лише ті заклади охорони здоров’я, які з 1 квітня і до 30 вересня 2023 року надали допомогу щонайменше 85 породіллям. У лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків за згаданий період цей показник становить 56 пологів, тому вона не отримала фінансування.
Низька народжуваність, на яку вплинуло повномасштабне вторгнення росії в Україну, унеможливила отримання коштів за цим пакетом не лише в медичних закладах Шполи, а й у Золотоноші, Звенигородці, Христинівці, Монастирищі. Така ситуація спричинила потребу трансформувати, а не зупинити роботу акушерсько-гінекологічного відділення.
Директор лікарні запевнив: «Відсутність фінансування, що згідно з тарифом на медичні послуги з надання медичної допомоги при пологах становить 15137 гривень за одні пологи, не зупиняє роботу медиків. Як і в минулому, так і в цьому році всі жінки матимуть можливість народжувати в Шполі. 17 лютого Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації затвердило маршрути пацієнта, тому лікарі прийматимуть пологи у всіх жінок нашої громади, у тому числі й у тих, які викликатимуть швидку й потребуватимуть невідкладної медичної допомоги. Також надаватиметься стаціонарна допомога жінкам із гінекологічними захворюваннями».
Підсумовуючи розмову, Олег Кошовий наголосив на важливості проведення очних діалогів із жителями громади, бо чим ближче ми один до одного в нелегкий воєнний час, тим дієвіші рішення можемо прийняти.
Поділитись:
Перейти до вмісту