У Шполянській громаді запрацював мобільний аптечний пункт

Робота мобільних аптечних пунктів сприяє доступності лікарських засобів у селах міської громади, у яких відсутні аптечні заклади. 23 лютого вперше мобільний аптечний пункт Черкаського обласного комунального підприємства “Фармація” запрацював у Шполянській громаді. Маршрут, за яким доставляли лікарські засоби, охопив 5 населених пунктів — Бурти, Надточаївку, Мар’янівку, Терешки, Лозуватку.
Фактично це пересувний автомобіль із ліками, у ньому розміщене спеціальне обладнання для зберігання препаратів: холодильники та пристрої реєстрації і здійснення контролю за температурою і відносною вологістю повітря. Також транспортний засіб містить достатню кількість площ для належного зберігання та реалізації лікарських засобів, медичних виробів та касовий апарат. Пацієнти отримуватимуть інформацію щодо прибуття мобільного аптечного пункту від сімейного лікаря або старости села. Маршрут будується відповідно до потреб громад населених пунктів, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням замовлення ліків, у тому числі за програмою “Доступні ліки”, які можна придбавати як за готівку, так і через термінал. Мобільні аптечні пункти відпускатимуть як безрецептурні, так і лікарські засоби за рецептами. Рецептурні препарати можна придбати виключно за рецептом, паперовим або електронним.
– Запуском мобільного аптечного пункту люди у селах задоволені, — розповідають старости сіл. — І це не дивно, адже в більшості населених пунктів, особливо віддалених, немає аптек. Людям доводиться їздити в центр громади або до найближчого міста. Це не зручно, а дехто взагалі не має можливості.
Староста села Бурти Олег Волошин зазначив, що мобільна аптека навіть затрималась у їхньому селі, бо по необхідні ліки прийшло чимало місцевих жителів, створилась і невелика черга. Але люди залишились задоволені. Схвальні відгуки від селян про роботу мобільного аптечного пункту підтверджують також старости села Лозуватка Сергій Мельник, села Терешки Валентина Драчова та інші. Сподіваються, що запроваджений проєкт продовжиться, і мешканці сільських населених пунктів громади безбар’єрно зможуть купувати необхідні лікарські препарати.
Поділитись:
Перейти до вмісту