27 лютого 2024 року відбулося онлайн-засідання фахової мережі Асоціації міст України (АМУ) з відкритого врядування. АМУ — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. Створена 1992 року за ініціативи міських голів.
Учасниками заходу стали представники органів місцевого самоврядування територіальних громад: голови, заступники міських, селищних, сільських голів, керівники структурних підрозділів виконавчих комітетів місцевих рад, представники військових адміністрацій, інститутів громадянського суспільства, молодіжних рад, громадських організацій. Під час заходу було презентовано і детально висвітлено цікаві та актуальні теми, які стосуються проблемних питань органів місцевого самоврядування щодо взаємодії з молоддю в невеликих територіальних громадах, ветеранами та їх організаціями, а також інститутами громадянського суспільства в умовах воєнного стану тощо.
Нашу громаду на цій нараді всеукраїнського рівня представили в.о. міського голови Олег Кошовий, його заступник Ірина Каландирець, начальник відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Мар’яна Кравченко, провідний спеціаліст цього відділу Оксана Логвинюк, висвітливши тему «Взаємодія з ветеранами та їх організаціями».
У ході презентації мали нагоду розповісти більше 250-ти учасникам з різних куточків України про те, що з жовтня 2023 року в громаді функціонує ВЕТЕРАН HUB. «Упродовж п’яти місяців вдалося облаштувати затишне приміщення із зоною для бесід, мобільними меблями, дитячим ігровим куточком, телевізором, книжковою бібліотекою, комп’ютером. Наш ветеранський простір відповідає вимогам безбар’єрності: збудовано пандус, внутрішні інклюзивно-гендерні туалети».
Роботу хабу організовують і безпосередньо координують Мар’яна Кравченко, начальник відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради, її колега Оксана Логвинюк, провідний спеціаліст відділу, досвідчений і мудрий психолог. Вона надає фахову допомогу людям, які її потребують: військовим, котрі повернулися із зони ведення бойових дій, їх дружинам, дітям, родинам, які втратили рідних на цій війні…
За порівняно невеликий період роботи закладу вже вдалося реалізувати багато проектів для родин наших героїв:
Попереду ще багато ініціатив, задумів, планів, ідей, які чекають на реалізацію. Наш ветеранський простір створений і функціонує під гаслом «Нічого для ветерана без ветерана», отже, перебуває у постійній комунікації та співпраці із військовими.
Досвід Шполянської громади викликав схвальні відгуки та жвавий інтерес серед учасників наради, організованої АМУ. Представники різних регіонів нашої країни цікавилися алгоритмом організації роботи ветеранського простору, що є стимулом працювати ще наполегливіше, ефективніше для наших мужніх захисників і членів їх родин, аби допомагати їм долати різноманітні викликами сьогодення. І просто бути поряд.
Дякуємо вам, наші Герої! Працюємо далі спільно задля перемоги!