Вишиванка — оберіг моєї родини

5 березня 2024 року у читальній залі міської бібліотеки відбувся непересічний захід, ініційований відділом освіти Шполянської міської ради ОТГ, організований спільно з комунальними закладами «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді», «Центр культури та дозвілля», закладами загальної середньої освіти та присвячений нашому національному оберегові — вишиванці.
Вишиванка — це символ здоров’я і краси, щасливої долі, родової пам’яті й любові, наша національна святиня, яка символізує зв’язок поколінь, тисячолітню мудрість і силу. Вишиту сорочку, рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.
З нагоди Дня вишиванки, який відбудеться цьогоріч 16 травня, та за ініціативи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України у нашій громаді вперше проведено родинний конкурс фотопрезентацій «Вишиванка — оберіг моєї родини».
На розгляд журі та присутніх роботи своїх родинних команд представили:
· Владислав Перець (Шполянський ліцей № 1);
· Антоніна Артеменко (Шполянський ліцей № 1);
· Маргаріта Андреєва (Шполянський ліцей № 1);
· Альона Мандебура (Шполянський ліцей № 1);
· Карина Ковтун (Шполянський ліцей № 1);
· Євген Ратушний (Шполянський ліцей № 1);
· Олександр Боровик (Водянський ліцей);
· Іван Губа (Лебединський ліцей № 1);
· Валерія Лісовенко (Лозуватський ліцей);
· Данило Середа (Лозуватський ліцей);
· Школа-родина Сигнаївського ліцею;
· Богдана Ганенко (Кримківська гімназія).
Учасники конкурсу дуже хвилювалися, але це не завадило їм гідно представити власні доробки. Кожна з робіт була оригінальною і мала свою родзинку. Хтось розповів про реліквії своєї родини прозою, хтось — мовою поезії. Спільною для всіх, хто долучився до цього заходу, стала любов до вишивки — скарбниці вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу.
Справжньою окрасою свята також стали виступи неймовірних колективів КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді», а саме: зразкового дитячого вокального ансамблю «Калинонька» (керівник Валентина Каландирець), народного дитячого танцювального колективу «Барвінок» (керівник Едуард Пресліцький), театрального гуртка «Fanny kids» (керівник Анюта Порохневська), батьківського тріо Сигнаївського ліцею.
Глядачі й журі були вражені таким спектром творчих робіт і креативністю учасників, тому одноголосно прийняли рішення представити всі роботи для участі в обласному етапі фотоконкурсу.
Кожен, хто знайшов час і можливість долучитися до цього емоційно легкого, духовно багатого й повчального заходу, хто вклав усю душу і талант у свою роботу, були відзначені подяками Шполянської міської ради ОТГ за участь у конкурсі «Вишиванка — оберіг моєї родини», збереження родинних цінностей та традицій українського народу.
Заступник міського голови Ірина Каландирець, підбиваючи підсумки заходу, підкреслила високу майстерність дітей, їхніх керівників, подякувала за неймовірні емоції і створену неповторну атмосферу всім, хто взяв участь в організації заходу, його проведенні, усім, хто, не шкодуючи своїх зусиль, готував роботи і презентації до участі в конкурсі. Найщиріші слова подяки адресували нашим воїнам, титанам ЗСУ, завдяки яким ми маємо можливість жити, працювати, проводити різноманітні заходи для дітей, виховуючи і плекаючи у їхніх душах любов до України, до наших національних символів і традицій! Мріємо, щоб якомога швидше захисники й захисниці змінили камуфляжі, пікселі й бронежилети на барвисті вишиванки, щоб мережаним розмаїттям всі разом зустріли мирний світанок у День Перемоги.
Поділитись:
Перейти до вмісту