Борітеся — поборете

9 березня — 210 років відчайдушному волелюбу, поету, прозаїку, художнику, одному із символів нашого народу — Т.Г. Шевченку. Українці й досі виконують заповіт митця: «…Поховайте та вставайте, кайдани порвіте…»
Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань, він мріяв про ті часи, коли Україна стане вільною, коли шануватимуться наша мова, культура, історія, а люди будуть щасливими. Великий Кобзар у своїх творах завжди називав росіян зневажливо — «москалі» — і невтомно попереджав про їх підступність та підлість. Аж кров холоне в жилах від правдивості й точності зображуваних подій сучасної України пером людини, яка жила понад два століття тому:
Читаю Шевченка — і лячно мені.
У кожному слові сьогоднішні дні.
/Олег Герман/
Нам із вами важливо розуміти й пам’ятати, що боротьба за свободу — це не лише революція та війна, а й невпинна робота над збереженням та розвитком власної історії, культури, мови.
У цей день жителі нашої громади зібралися біля пам’ятника Великому Кобзареві, аби вшанувати пам’ять Генія українського народу. Захід традиційно розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання та виконання Державного Гімну.
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий. У виступі зазначив: «Сьогодні, як і раніше, вірні сини й доньки прийшли вклонитися Генію». За це подяка нашим мужнім воїнам, які день і ніч нині боронять Батьківщину від лютого ворога!
Далі відбулося нагородження призерів III етапу XXIV конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
· Дипломом III ступеня Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації нагороджено Клюковську Віру — ученицю 5 класу Шполянського ліцею №2;
· Подякою за якісну підготовку учасниці III етапу XXIV конкурсу з української мови імені Петра Яцика нагороджено Брогаренко Ірину Андріївну, учителя Шполянського ліцею №2.
Грамотами Шполянської міської ради ОТГ нагороджено переможців та призерів II етапу XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2023-2024 навчальних роках.
Посіли І місце:
· Щербак Марина — учениця 11 класу Шполянського ліцею №2 (учитель Валентина Колодня).
Посіли ІІ місце:
· Кулик Євгенія — учениця 6 класу Шполянського ліцею №5 (учитель Марія Книгиницька);
· Лога Софія — учениця 7 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Алла Золотарьова);
· Салєєва Ірина — учениця 8 класу Шполянського ліцею №3 (учитель Ольга Головко);
· Шумило Анастасія — учениця 9 класу Шполянського ліцею №2 (учитель Ірина Брогаренко);
· Ласориб Дар’я — учениця 9 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Людмила Каландирець);
· Верба Владислава — учениця 9 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Тетяна Струк);
· Штанько Анна — учениця 11 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Алла Золотарьова).
Посіли ІІІ місця:
· Корнієнко Вероніка — учениця 5 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Ірина Капелюшна);
· Ліпко Дарина — учениця 5 класу Шполянського ліцею №5 (учитель Ольга Рева);
· Павленко Дар’я — учениця 6 класу Шполянського ліцею №2 (учитель Алла Вовченко):
· Данілова Софія — учениця 6 класу Шполянського ліцею №3 (учитель Тетяна Мазнюк.);
· Третяк Анастасія — учениця 6 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Наталія Ляшенко);
· Гетьман Анна — учениця 7 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Тетяна Струк);
· Кротов Ілья — учень 8 класу Шполянського ліцею №1 (учитель Людмила Каландирець);
· Попович Божена — учениця 8 класу Шполянського ліцею №2 (учитель Інна Чекмак);
· Толчініна Ілона — учениця 9 класу Шполянського ліцею №3 (учитель Людмила Камінська);
· Темник Тетяна — учениця 10 класу Шполянського ліцею №3 (учитель Ольга Головко);
· Перетятько Анастасія — учениця 11 класу Шполянського ліцею №3 (учитель Тетяна Мазнюк).
Вітаємо наших розумних, талановитих і неймовірних дітей, їхніх педагогів-наставників, батьків, а також бажаємо подальших успіхів у навчанні та ще більше перемог!
Після нагородження для всіх присутніх прозвучав вірш Тараса Шевченка «Учітеся, брати мої» у виконанні призерок конкурсів, учениць Шполянського ліцею №2 Клюковської Віри та Шумило Анастасії.
Наступним до сердець тих, хто зібрався сьогодні біля пам’ятника Кобзареві, торкнувся своїм чарівним співом квартет «Срібна підкова» із піснею «Борітеся — поборете».
Потім представники органів місцевого самоврядування та всі охочі змогли покласти квіти до монумента й схилити голови у глибокій пошані до Генія.
Тарас Григорович Шевченко волею історії ототожнений з Україною. Він росте та розвивається в часі. Нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…
Дякуємо кожному, хто знайшов час і можливість долучитися до мітингу з нагоди 210-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря. Вдячність усім талановитим працівникам комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради на чолі з в.о. директора Оленою Міцкевич за глибоко духовний та патріотичний захід, що згуртував жителів громади.
Поділитись:
Перейти до вмісту