Новини в громаді за тиждень з 4 по 10 березня 2024 року

Визначні дати цього тижня подарували Україні дві національні постаті. 4 березня 1949 року народився Володимир Івасюк, основоположник естрадної української музики. 9 березня 1814 року — поет, геній і пророк України Тарас Шевченко. 10 березня українці відзначають День Державного Гімну.
9 березня у День народження Тараса Шевченка жителі громади зібралися біля пам’ятника Великому Кобзареві у Шполі, аби вшанувати пам’ять Генія українського народу. Захід традиційно розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання та виконання Державного Гімну.
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий. Далі відбулося нагородження призерів III етапу XXIV конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Потім представники органів місцевого самоврядування та всі охочі змогли покласти квіти до монумента й схилити голови в глибокій пошані до Генія.
Поет невмирущої рути. Навічно молодий композитор, поет і співак Володимир Івасюк — основоположник естрадної музики в Україні. Його творча спадщина продовжує надихати покоління. Пісні Івасюка про кохання та природу колись стали загрозою комуністичному режиму, а сьогодні, у час боротьби, об’єднали українців і стали надією. Композитору та музиканту 4 березня виповнилося б 75 років. У пам’ять про легендарного українця 7 березня в читальній залі міської бібліотеки присвятили вечір пам’яті «Поет невмирущої рути», організований комунальним закладом «Центр культури та дозвілля».
Відкрили меморіальну дошку
Українському воїну Сергію Матлу відкрили меморіальну дошку в селі Водяне. На сірій плиті написали: «Вічна пам’ять і шана Герою! Герої не вмирають!». У мармуровому обличчі загиблого солдата – історія про Україну, яка живе й бореться, а віднині – закарбована майбутнім поколінням на фасаді Водянського ліцею, у рідній школі, у якій навчався військовий.
Засідання робочої групи щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів
Розглядалися питання щодо законодавчо обґрунтованої заміни в назві села Іскрене першої букви Е на И (пропонується змінити ІскрЕне на ІскрИне), а також пропозиція щодо перейменування деяких вулиць у с. Лебедин. Є достатні історичні підстави та норми творення і правопису присвійних прикметників для заміни букви Е на И у назві села (козак Іскра, отже, село чиє? ІскрИне за аналогією, наприклад іменники мати, сестра, а хустка чия? матерИна, сестрИна). Нині триває громадське обговорення щодо зміни в назві села.
У Лебедині пропонується назву вулиці Посьолкова перейменувати на вулицю загиблого Барзюка Володимира, назву вулиці Кооперативна перейменувати на вулицю полеглого Копецького Івана, назву вулиці Залізнодорожна перейменувати на вулицю Захисника Онищенка Олександра.
Для цікавого відпочинку дітей облаштували майданчик
У міському парку дитячого дозвілля відкрили новий дитячий осередок. Ігровий простір стане острівцем дозвілля для малечі віком від 2 до 8 років. Спортивно-ігровий комплекс «Ромашка» облаштували поруч із Казковим будиночком, обладнання закупили за кошти місцевого бюджету.
Земельні питання
Ураховуючи, що плата за землю є одним із основним джерел надходження коштів до міського бюджету Шполянської об’єднаної територіальної громади, у міській раді проводиться робота щодо внесення змін до договорів оренди землі, по яких на сесії міської ради прийнято рішення щодо приведення у відповідність орендної плати відповідно до встановлених на території громади розмірів плати за землю.
На цей час працівниками відділу з питань земельних відносин проводиться збір та підготовка матеріалів для їх розгляду на постійній комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин, з наступним винесенням їх на розгляд на черговій сесії міської ради для прийняття рішень про внесення змін до інших договорів оренди землі щодо встановлення плати за оренду земельних ділянок.
Довідка: Ставки орендної плат, установлені 01.01.2024 року за земельні ділянки, які розташовані на території Шполянської міської ради, затверджено рішенням міської ради від 11.07.2023 року № 40-6 /IX.
Служба у справах дітей
6 березня 2024 року відбулося четверте засідання комісії з питань захисту прав дитини, що діє при виконавчому комітеті Шполянської міської ради. Розглянувши питання, члени комісії прийняли компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.
 • Згідно із заявами батьків із числа внутрішньо переміщених осіб чотирьом малолітнім дітям рекомендовано надати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
 • Розглянуто звернення жительки с. Терешки про надання дозволу на вчинення правочину щодо купівлі-продажу квартири на ім’я малолітньої дитині.
 • Обговорили питання про влаштування двох малолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування, до КНП «Черкаський обласний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям Черкаської обласної ради» на повне державне утримання.
 • Підготували для затвердження висновки про доцільність позбавлення батьківських прав батьків відносно їх малолітніх дітей. Згідно із заявою батьків – вихователів виведено неповнолітнього з дитячого будинку сімейного типу та припинено дію договору.
 • Розглянуто заяву жительки м. Шпола щодо надання висновку про визначення місця проживання малолітньої дитини із матір’ю.
 • Проведено профілактичні бесіди з трьома матерями, які неналежно виконують свої батьківські обов’язки відносно своїх малолітніх дітей, роз’яснено про правову відповідальність та наслідки такої безвідповідальності.
 • Захищаючи права дитини, членами комісії надано відмову щодо відчуження ½ частини квартири, яка належить на праві власності неповнолітньої. Затверджено три індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Публічні закупівлі
За результатами проведення процедур закупівель укладено угоди на постачання комунальним закладам, установам та організаціям громади медичних засобів, приладдя для образотворчого мистецтва.
Освіта, культура
 • 5 березня з нагоди Дня вишиванки, який відбудеться цьогоріч 16 травня, у нашій громаді вперше проведено родинний конкурс фотопрезентацій «Вишиванка — оберіг моєї родини». Учасниками конкурсу стали 11 родинних команд закладів освіти громади, які представили власні конкурсні роботи. Кожна з фотопрезентації була оригінальною і мала свою родзинку. Хтось розповів про реліквії своєї родини прозою, хтось — мовою поезії. Спільною для всіх, хто долучився до цього заходу, стала любов до вишивки — скарбниці вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу. На завершення заходу одноголосно було прийнято рішення представити всі роботи учасників для участі в обласному етапі фотоконкурсу.
 • 6 березня шкільний рій «Молода Січ» Лебединського ліцею №2 та шкільний рій «Стріла» Лебединської гімназії №3 взяли участь у тренінгу з навчання домедичної допомоги для роїв старшої і середньої вікових груп Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Тренінг проходив у м. Черкаси, у Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.
 • 6 березня відбулося засідання робочої групи з питань оптимізації та трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Шполянської міської територіальної громади
 • З нагоди дня народження провідника української культури, великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка заклади загальної середньої освіти долучилися до літературних читань віршів Шевченка. Діти з натхненням декламували відомі твори Кобзаря, згадували яскраві сторінки біографії, розмірковували над актуальністю Шевченкових пророцтв. Адже пророк – один з найголовніших постатей української культури, який поклав життя на вівтар служіння своєму народу. Як і сьогодні, наші вірні сини і доньки кладуть життя за нашу свободу. Нехай його слова і вірші й надалі будуть дороговказом для життя кожному українцю, щоб наші діти та онуки отримали у спадок державу, яку заповів нам Великий Кобзар!
 • 8 березня в читальній залі міської бібліотеки відбулася зустріч “Успішна жінка” з подологом Наталією Грабар.
Спорт
 • 6-7 березня в місті Гребінка Полтавської області відбувся Всеукраїнський турнір з футзалу серед команд дівчат 2013-2014 р н. Ігри проходили у вигляді фестивалю, де сім команд за два дні зіграли по коловій системі, кожна з кожною. Участь узяли дівчата з міст: Гребінка, Полтава, Конотоп (Сумської області), Лубни, Світловодськ (Кіровоградської області) та дві команди ДЮСШ Шполянської ОТГ з міста Шпола та села Лебедин. Команда “Жайвір” завершила всі ігри перемогою, лебединські дівчатка за різницею забитих і пропущених голів поступились Конотопу та посіли четверте місце. Юні спортсменки отримали приємні враження від поїздки, ігор, нових зустрічей.
 • Шполянські футболісти отримали дострокове чемпіонство. На міні-футбольному майданчику ФОСК «Колос» Городищенської міської ради відбулись заключні ігри другого кола відкритого Чемпіонату Городищенської ОТГ з міні-футболу сезону 2023-2024 років. Надзвичайно потужно провівши всі матчі, чемпіоном стала команда «Юніт» зі Шполянської ОТГ(тренер Микола Мотрич), отрималА кубки, медалі і грамоти від виконавчого комітету міської ради і ФОСК «Колос».
У Шполянській громаді завершився ІІ етап наймасштабнішого проекту країни “Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги”. Самовіддані тренування не пройшли дарма, тож боротьба була напруженою і запеклою. Радіємо перемогам наших школярів, щиро вболіваємо і бажаємо наполегливості та нових звитяг. Бажаємо спортсменам впевнено йти та представляти Шполянщину на районному етапі.
Підтримка ВПО
 • 4 та 5 березня представники міжнародної організації Triangle в м.шпола та с.Лебедин реєстрували ВПО для отримання багатоцільової грошової допомоги, допомоги в сплаті оренди, гігієнічного набору для родин.
 • У місці тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у с. Лебедин встановили та оновили кухонний гарнітур.
Ветеран HUB
 • 5 березня відбувся захід для практичних психологів закладів освіти м. Шпола на тему «Практичні інструменти при проживанні травмуючих подій», який провела психолог Оксана Логвинюк.
 • 7 березня за участю для родин військових провели захід, присвячений Шевченковому слову.
Поділитись:
Перейти до вмісту