В Україні збільшено штрафи для паліїв сухої трави, листя та відходів

Уже минає перший місяць весни. Час від часу визирає сонце, даруючи тепло, і знову вже, на жаль, традиційно, почастішали випадки підпалів обабіч лісів, у лісосмугах, біля водойм. У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби. Під час сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: вони згорають або задихаються. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Про це під час засідання виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ повідомив Олег Слободяник, керівник Шполянської громадської організації українського товариства мисливців і рибалок.

Крім того, «дбайливі господарі» розводять багаття у своїх дворах, спалюючи листя, бур’яни, гілля, що залишилися з осені. Дим, який утворюється при горінні різноманітного сміття, є шкідливими для здоров’я людей, адже разом з ним у повітря виділяються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди, що можуть стати причиною виникнення різноманітних захворювань.

Нагадуємо, що спалювання листя і трави в Україні є незаконним та передбачає адміністративну (штраф), а подекуди й кримінальну відповідальність. Так, у випадках, якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення (ст. 245 Кримінального кодексу України).

Зауважимо, що під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсії. У березні 2023 року Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти основ нацбезпеки в умовах воєнного стану. Таким чином, у ст. 113 «Диверсія» до переліку злочинів додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

Ще раз закликаємо мешканців нашої громади бути розважливими і не створювати проблем собі та іншим у такий спосіб. Настійно радимо листя, подрібнені гілки, трав’янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав вивозити на спеціальні полігони або зберігати вдома для приготування компосту (органічних добрив). Сподіваємося на розуміння!

 

Поділитись:
Перейти до вмісту