21 березня у читальній залі міської бібліотеки відбулося відкриття виставки «Лялькова історія своїми руками», приуроченої до Міжнародного дня лялькаря. Охочих поринути у неймовірний, зачаровуючий, казковий світ виявилося вдосталь, що дуже потішило майстринь Таїсію Галату та Інну Вовк, які представили увазі присутніх творіння своїх умілих рук.
Натхненно, захопливо, із неймовірною ніжністю розповіла про історію створення своїх ляльок Таїсія Галата, майстриня декоративно-прикладного мистецтва з виготовлення ляльки-мотанки та мистецтва ошибани із с. Лебедин. Жінка зазначила, що ця робота є свого роду арттерапією для неї: допомагає відволіктися від тяжких думок, переживань. Створюючи свої неперевершені вироби, вона вкладає в них усю душу й талант. Навіть назви ляльок промовляють до нас неймовірним теплом їх творця: Травниця, Зерновушка, пані Осінь, Подоляночка і багато-багато інших!
Крім того, мисткиня створює магію у техніці ошибана. Це різновид флористики, виготовлення картин з природних матеріалів — листя, квітів, пуху тощо. Це настільки заворожуюче, що неможливо відірвати погляд. Пані Таїсія відправляла свої роботи на конкурс з ошибани в Корею — і стала одним із його лауреатів. В Україні цей вид декоративно-прикладного мистецтва ще малопоширений, але наша землячка досягла в ньому неабиякої майстерності, додала особливого національного колориту Таку клопітку роботу потрібно виконувати акуратно, вона вимагає посидючості й неабиякого терпіння, що під силу не кожному.
Наступною поціновувачам прекрасного свої фантастичні, креативні і неймовірно милі ляльки представила Інна Вовк, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, керівник гуртка «Коза-Дереза» КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради. Емоційно, із любов’ю до своєї справи вона теж розповіла про те, як створює свої персонажі, як ретельно добирає матеріали: від створення каркасів і до найменших деталей гардеробу кожної ляльки. І це відчувається.
Інна Вовк поінформувала й про те, що її ляльки мандрують Україною: беруть участь у різних виставках та аукціонах, допомагаючи таким чином збирати донати на потреби військових (наприклад, тактичну медицину). Також дуже цікаво мисткиня розповіла про роботу очолюваного нею гуртка: наскільки горять очі у діток, з якою радістю вони поспішають щоразу розпочати роботу над новою лялькою і як тішаться своїм результатам.
Інтер’єрні ляльки є унікальними. Їх створюють, аби дарувати радість, позитив і гарний настрій. Кожен будинок, куди завітала й оселилася така робота, стає незабутнім.
Неймовірно теплою була атмосфера у залі, бо мистецтво завжди поєднує людей у любові до прекрасного.
Своє захоплення роботами майстринь висловили заступник міського голови Ірина Каландирець та керуюча справами виконавчого комітету Тетяна Герус, привітали всіх присутніх із Міжнародним днем лялькаря, побажали майстриням, щоб швидше настав той час, коли витвори мистецтва перестануть бути зброєю-донатом у боротьбі за перемогу, а знову стануть іграшкою в колисці чи в руках малечі, сувенірами-подарунками для друзів, натхненням і насолодою. Тетяна Герус процитувала влучні слова першої леді України Олени Зеленської про мистецтво: «Перетворити біль на силу і стійкість — це саме те, що робить наша культура. І в цьому її місія».
На завершення заходу до присутніх звернулася в.о. директора КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ Олена Міцкевич, яка підкреслила неймовірний талант, високу художню цінність робіт майстринь, які подарували незабутні миті насолоди кожному, хто знайшов час і можливість відвідати відкриття виставки.
Нагадуємо: виставка «Лялькова історія своїми руками», представлена у читальній залі міської бібліотеки (вул. Лозуватська, 59), діятиме до 1 квітня 2024 р. включно.
Графік роботи:
Пн.-чт. з 8:00 до 17:00;
Пт. з 8:00 до 16:00;
Сб.-нд. вихідні.
Ласкаво просимо помилуватися чарівним ляльковим світом!