Збереження душевної сили. Чому важливо турбуватися про ментальне здоров’я під час війни

У час повномасштабного вторгнення, коли стрес та тривога є невід’ємною реалією воєнного життя, збереження ментального здоров’я, що є ключовим фактором загального добробуту працівників та ефективності у виконанні своїх обов’язків, стає важливим елементом турботи у сфері захисту персоналу. Регулярні консультації з психологом, навчальні семінари та тренінги з питань самоуправління сприяють збереженню здоров’я працівників.

У колективі Шполянської міської ради з метою покращення психологічного клімату, створення позитивної атмосфери, сприяння розвитку довірливих і щирих відносин та взаєморозуміння, профілактики емоційного вигорання та управління власними емоціями започатковано проведення консультацій для надання психологічної підтримки у вирішенні професійних завдань.

Перший захід із циклу консультацій зі збереження ментального здоров’я на тему «Професійне вигорання: допомога собі й колегам» цікаво, пізнавально й креативно провела Наталія Косенко, директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Шполянської міської ради ОТГ. Під час занять присутні дізналися, що таке «професійне вигорання», які воно має симптомами й етапи формування, причини виникнення і чи можливо запобігти цій проблемі. З допомогою практичних вправ «Скріпка», «Мій час», «Успішний працівник» і аналізу результатів, отриманих у процесі роботи, учасники тренінгу отримали рекомендації стосовно того, як ефективно планувати свій час, навчились виконувати самомасаж для зняття емоційної напруги.

Проактивна турбота про ментальне здоров’я є фундаментом для стійкості та витривалості працівників у найважчі часи, допомагає їм зберігати душевну силу та оптимізм у боротьбі зі стресом та викликами воєнного часу. Піклування  про здоров’я не є просто необхідністю — це невід’ємна складова функціонування будь-якої організації. Забезпечення підтримки та допомоги в цей непростий час стає важливим кроком кожного керівника установи чи організації задля збереження здоров’я та добробуту працівників, а також для забезпечення ефективної діяльності в умовах конфлікту. Важливо розуміти, що ментальне здоров’я — це не лише відсутність психічних проблем, а й стан психологічного та емоційного благополуччя. Ось чому всі роботодавці повинні вкладати зусилля в його підтримку та заохочення.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту