Інклюзивна освіта для дітей з інвалідністю: від раннього втручання до успішної адаптації

Питання дітей з освітніми потребами наразі є актуальними. Батьки часто стикаються з проблемою невпевненості (необізнаності) у тому, куди звертатися за допомогою або як забезпечити оптимальний освітній та побутовий простір для дітей з особливими освітніми потребами.

5 квітня 2024 року в Черкасах відбувся регіональний форум, ініційований ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ», у якому взяли участь директор КП «Центр надання соціальних послуг» Людмила Шпоть та  директор закладу дошкільної освіти №5 «Калинка» Людмила Струк.

Форум об’єднав учасників навколо теми запровадження послуги раннього втручання від народження для дітей з інвалідністю або зі схильністю до інклюзії.

Про напрацювання практичних кроків для ефективного визначення у дітей  вад розвитку говорив  Анатолій Підгорний – голова Черкаської обласної ради.

За словами заступниці начальника Управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксани Сімушіної, наразі на Черкащині функціонує 25 інклюзивно-ресурсних центрів, фахівці яких супроводжують осіб із особливими освітніми потребами. На обліку в цих установах Черкащини перебуває понад 5 тисяч дітей з особливими освітніми потребами. Близько 30% – це діти до трьох років.

Учасники форуму взяли участь у практичному тренінгу «Європейське кафе», який провели колеги із Одеси – національний тренер, член Європейської асоціації раннього втручання Оксана Кривоногова та спеціаліст із раннього втручання Анастасія Романюк.

Така послуга значно підвищує обізнаність батьків, дозволяє краще визначити вектори розвитку, у разі потреби – допомагає у залученні  сім’ї в життя громади.

Поділитись:
Перейти до вмісту