Хто посміхається, до того й доля схиляється

8 квітня в читальній залі місцевої бібліотеки КЗ «Центр культури та дозвілля» відбулася творча зустріч із поетом-гумористом, нашим земляком Іваном Чорнозубом, присвячена презентації його збірки «Кому що…».
Гумор… Він є однією з визначальних рис українського народу. Ним славилися ще гострі на слово запорожці. Веселі, кмітливі українці створили тисячі анекдотів, усмішок, влучних примовок та жартів…
Та чи є місце для веселощів у країні, яка веде запеклу боротьбу проти ворога? Під час війни люди часто відчувають страх, травму та втрату, тому жартувати якось і не годиться. Але ж саме гумор та жарти часто допомагають упоратися з цими станами, а сміх є потужним драйвером для відновлення сил.
Якщо ви не зовсім упевнені в тому, чи доречно та етично жартувати й сміятися в час війни, пропонуємо згадати слова Лесі Українки:«…Щоб не плакать, я сміялась…»
Гумор — це ще й зброя! Жарти допомагають нам висловити зневагу до спільного ворога, піднімають бойовий дух. До речі, коли сміємося від душі, організм здатен відновлюватись і перезавантажуватись, як після фітнесу.
На цьому також наголосив Іван Іванович Чорнозуб. Народився він, до речі, у с. Матусів, і вже з дитинства увібрав у себе всю красу рідної землі, народу, любов до яких вилилася в його поетичну творчість. Присутні були вражені також його розповіддю про відвідини наших військових у госпіталі. Вони просили читати їм ще й ще гуморески, запрошували приїздити знову, адже від таких творів на душі стає легше.
Іван Чорнозуб за освітою та фахом юрист, а за покликанням душі — поет-гуморист. Почав писати сатиру, гуморески та байки у 2019 році, після виходу на заслужений відпочинок. У 2022 році він став переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу творів гумору й сатири імені Петра Гулака-Артемовського за збірку гуморесок і байок «Хто є хто». У 2023 році вийшла з друку друга книга сатиричних і гумористичних творів поета «Кому що…».
Книга невелика за обсягом, але має потужну позитивну енергетику. У поезіях присутній легкий приємний гумор, який у кількох рядках передає життєву філософію нашого буття. У збірці «Кому що…» автор висміює ворога України — путінську росію, окупантів, тим самим зміцнюючи дух та віру в нашу перемогу.
Автор збірки і його книги припали до душі всім присутнім. Деякі гуморески, крім усмішки, викликали сльозу й спонукали замислитися.
Протягом заходу своїм неймовірним талантом тішив народний аматорський ансамбль «Берегиня» (керівник Лідія Поліщук), виконавши пісні «Козаків немало за Вкраїну впало», «Суха тополя», «Вийшли козаки коней напувать».
Поет-гуморист був настільки вражений творчістю самобутнього ансамблю КЗ «Центр культури та дозвілля», що заспівав також для гостей у залі, а «Берегиня» підтримала його. Це було настільки душевно, ніби зібралися старі й добрі друзі!
На завершення заходу до Івана Чорнозуба із подякою за таке тепле спілкування і таку потрібну нині творчість звернулась Ірина Яценко, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму.
Наталія Прищепа, заступниця голови літературного об’єднання імені Олекси Влизька, також висловила щире захоплення влучним словом Івана Чорнозуба і запропонувала йому подати свою книгу на здобуття однойменної премії.
Олена Міцкевич, в.о. директора КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ, висловила подяку від усіх присутніх і від співробітників місцевої бібліотеки зокрема. Адже Іван Іванович подарував нашій бібліотеці свої книги, що допомогло примножити й урізноманітнити бібліотечний фонд сучасною, актуальною гумористичною літературою.
Дякуємо кожному, хто знайшов час і можливість відвідати цей захід, насолодитись живим і влучним гумористичним словом у виконанні автора в дружній атмосфері однодумців — творчих і приємних особистостей.
   
Поділитись:
Перейти до вмісту