Бережемо й плекаємо наші традиції

Уже десятий рік поспіль в нашій громаді проводяться майстер-класи (МК) з писанкарства. Цьогоріч, не зраджуючи цій прекрасній традиції, 15 квітня вже проведено перші творчі зустрічі, в яких узяли участь учні 5-А та 1-А класів Шполянського ліцею №1 разом з учителями.

Ініціаторкою проведення такої інформаційно-просвітницької роботи для учнів закладів загальної середньої освіти у 2014 році стала Наталія Кунець, нині науковий співробітник Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля».

Її колеги — мудрі, молоді, креативні майстрині-аматорки Інна Вовк та Діана Онищенко розповіли дітям про історію великоднього символу, про те, як її правильно писати, про звичаї й традиції, пов’язані з нею. Найбільше до душі школярам припала, звичайно ж, легенда про дракона.

Легенда про дракона. Під землею живе страшний дракон, скутий ланцюгами. Якщо люди виготовляють багато писанок, то на землі з’являється більше добра — і це сковує дракона ще сильніше. Якщо писанок створюється мало, то ланцюги послаблюються — і зло виходить на поверхню. Тому вважається, що писанок потрібно виготовляти якомога більше, щоб на землі було добра більше, ніж зла.

Діти, надихнувшись почутим, із завзяттям взялися до роботи. Дівчатка здебільшого захотіли створити писанку з орнаментом троянди (ружі), що символізує ранкову зорю, любов, хлопці — з орнаментом листя дуба — уособленням сили. Школярі старалися, адже повірили, що їхня робота допоможе навіки ув’язнити бункерного дракона в його підземеллі!

Нагадуємо/інформуємо, що в рамках цьогорічного ювілейного МК майстрині проводять конкурс для його учасників. Отже, щоб узяти в ньому участь, потрібно:

  1. Записатись на МК з писанкарства;
  2. Прийти та створити власну писанку;
  3. Долучитися до групи Краєзнавчого музею в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/172603506912221
  4. Під дописом про оголошення цього конкурсу на сторінці Краєзнавчого музею у коментарях опублікувати фото своєї писанки з ПІБ автора (за учасників, які не мають сторінок у Facebook, це можуть зробити батьки, учителі, старші друзі).

Переможці (ті, хто за результатами голосування посядуть 1-е, 2-е та 3-тє місця) отримають пам’ятні нагороди та подарунки від майстринь.

Переможцями стануть писанки, які наберуть найбільше вподобайок. Голосування триватиме з 15 квітня по 9 травня включно. Оголошення та нагородження переможців відбудеться 10 травня в приміщенні Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ.

Усім, хто відчуває в собі талант і сили позмагатися, бажаємо чесної боротьби, натхнення і, звичайно ж, нехай переможе найкращий!

А десятому ювілейному майстер-класу з писанкарства бажаємо активного попиту й заслуженого успіху серед поціновувачів традицій і звичаїв нашого незламного народу!

Поділитись:
Перейти до вмісту