Традиційно підбиваємо підсумки роботи громади. Коротко про головне за тиждень з 15.04 по 21.04.2024 року

💙💛ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНОГО СТЕНДУ ВДЯЧНОСТІ ЗАХИСНИКАМ ЗА МУЖНІСТЬ
17 квітня 2024 року біля Мар’янівського ліцею імені Михайла Слабошпицького жителі села, учні, рідні, ушановуючи пам’ять мужніх і нескорених воїнів, які віддали свої життя за наше майбутнє, за волю й незалежність України. Сьогодні історії мужності чотирьох Героїв — Деменева Валерія, Кінчерука Валерія, Чукина Геннадія, Височина Володимира, відкрили пам’ятний стенд. Не забудемо й не пробачимо горе, біль, сльози, страждання, які приніс ворог на нашу землю! Помстимося! Пам’ятатимемо! І будемо гідні! Спочивайте з янголами, Герої…
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
💙💛Підтримка ВПО
Із перших днів війни в громаді вагомо підтримують людей, для яких наш край став другою домівкою. У 2022 році, поряд із численною допомогою, яка надходила від міжнародних та всеукраїнських благодійних фондів, започатковано виділення коштів із місцевого бюджету для першочергових потреб, зменшення вразливості, пом’якшення тривожності внутрішньо переміщених осіб унаслідок нестачі їжі чи гігієнічних засобів. Упродовж 2023 та І кварталу цього року з місцевого бюджету виділяються кошти на закупівлю пакетів допомоги для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Шполянській громаді.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
16 квітня 2024 в громаді відбулася два заходи:
У Ветеран HUB відбулася зустріч з представниками Черкаського правозахисного центру, які надавали безоплатну правову допомогу військовим, ветеранам та членам їх сімей. У Центрі надання гуманітарної допомоги відбулася зустріч з фахівцями Української Гельсінської спілки з прав людини, де обговорили з внутрішньо переміщеними особами важливість питання фіксації злочинів, вчинених російською федерацією, а також інші питання індивідуальні, які цікавили кожного, хто прийшов на зустріч. Присутні отримали від організації гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування.
💙💛ПРО ДОПОМОГУ ВІЙСЬКОВИМ
Допомагаємо невпинно!
Днями Центр гуманітарної допомоги Шполянської міської ради ОТГ, що функціонує на базі КЗ «Центр культури та дозвілля», долучився до збору, оголошеного волонтерською спільнотою «В.О.Л.Я», яку очолює шполянин Василь Стеценко. З їхньої ініціативи було розпочато збір коштів для придбання автомобіля, необхідного для виконання бойових завдань військовим підрозділом розвідки. Коли пікап було придбано, волонтери з «В.О.Л.Я» оголосили збір необхідної допомоги для наших захисників. Центр гуманітарної допомоги активно долучився до цієї доброї справи, тож було надано: 2 маскувальні сітки, миючі засоби, засоби гігієни, солодощі, рукавиці для роботи, в’язані килимки, вологі серветки, чай, каву в стіках, мівіну тощо. Свіжу випічку привезли невтомні трудівниці Марина і Валерія Різник (мати й донька) із села Топильна. Діти Топильнянського ліцею з любов’ю виготовили й передали листівки з побажаннями, а також обереги-янголята.
Велику кількість випічки привіз завідувач філії с. Іскрене КЗ «Центр культури та дозвілля» Віктор Циганенко. Мешканки села приготували багато смаколиків (пиріжки з різними начинками, кекси, горішки, пиріг, рогалики тощо).
Від діток із села Кримки отримано малюнки й обереги у вигляді сердець, які також було відправлено нашим захисникам.
Старостати сіл Водяне й Соболівка теж передали потужну допомогу від мешканців, за що велика подяка кожному, хто долучився й посприяв формуванню передачі для військових.
Волонтер зі Шполи Руслан Яценко здійснив чергову поїздку на передову й доставив допомогу підрозділам, в яких служать наші земляки на Купянському напрямку. Завдяки КЗ «Центр культури та дозвілля», гуманітарному центру Шполянської міської ради ОТГ, працівникам філій сіл Товмач, Капустине, Лозуватка, Скотареве КЗ «Центр культури та дозвілля», також нашим бджілкам – трудівницям Бурківській Олені, Гегельській Каріні, Крамар Тетяні, Бабенко Тетяні, Коваль Тетяні, Варяниці Світлані, Бурбак Наталіі та Міцкевич Олені наші захисники отримають смачну випічку, чай, каву, ящик мівіни, засоби для гоління, вологі серветки, cухий душ, 4 сітки, плетені кругленькі килимки.
Для чоловіка мешканки нашого міста Оксани Ткаченко також були передані 2 сітки. Коли ми, згуртувавшись, робимо такі добрі, необхідні справи, то віра в нашу перемогу лише міцніє. Щира подяка й доземний уклін кожному, хто у цей нелегкий час працює на досягнення спільної мети. Нагадуємо, що допомогу для військових можна приносити у КК «Космос», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 2; пн.-чт. 8:00-17:15; пт. 8:00-16:00.
🔹19 КВІТНЯ ВІДБУЛАСЯ 53 СЕСІЯ ШПОЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОТГ ІХ СКЛИКАННЯ.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔹СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
19 квітня відбулося сьоме у 2024 році засідання комісії з питань захисту прав дитини, що діє при виконавчому комітеті Шполянської міської ради. Членами комісії розглянуто одну заяву батьків із числа внутрішньо переміщених осіб. Одній малолітній дитині рекомендовано надати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Малолітній дитині Я. продовжено термін перебування в КНП «Черкаський обласний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям Черкаської обласної ради» на повному державному утриманні. Двом неповнолітнім дітям надано дозвіл на укладання договору про поділ спадкового майна. Неповнолітньому юнакові звільнено за станом здоров’я повноваження піклувальника та призначено іншого піклувальника з числа рідних.
🔹ІНВЕСТИЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
14 квітня 2024 року на базі Молодіжного простору Шполянської міської ради ОТГ успішно організовано та проведено тренінг для молоді, на якому формували стартапівське мислення учасників. Регіональні тренери навчали формуванню, розробці, плануванню стартапівської ідеї, її втіленні та як на цьому в майбутньому можна заробляти кошти.
17 квітня 2024 року відбулася зустріч з тренером-консультантом Оленою Головкіною, яка навчала жінок з числа ВПО та всіх охочих мешканок громади як реалізуватися та інтегруватися в нових умовах.
Анонсуємо наступні заходи!
25 квітня 2024 року тренінг для жінок та 28 квітня 2024 року тренінг для молоді на актуальну тему ХХІ століття «Як розвивати свої Soft Skills».
Вся детальна інформація розміщена на сторінці:
Розпочинаємо процес оновлення Стратегії розвитку Шполянської міської об’єднаної територіальної громади та розробки Плану заходів з її реалізації на 2024-2027 року. Створено робочу групу, до якої входять представники органу місцевого самоврядування, бізнесових кіл, громадських, політичних партій різного спрямування, науковці, а також інші громадсько активні особи. Запрошуємо всіх охочих жителів громади до обговорення змін у Стратегії та розробки Плану її реалізації. Інформацію про місце та дату зустрічі буде опубліковано додатково.
🔹ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
Сесією Шполянської міської ради 19.04.2024 з користування громадянина
вилучено присадибну земельну ділянку, яку тривалий час використовували не за цільовим призначенням. Зазначену земельну ділянку зарезервовано для подальшої передачі у власність учаснику бойових дій, у разі внесення відповідних змін до Земельного кодексу України.
Сесією 19.04.2024 прийнято рішення щодо внесення змін до ряду договорів оренди землі на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які перебувають у розпорядженні Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади в частині встановлення орендної плати у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Довідка:Відповідно до Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може
перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
🔹ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
За результатами проведення процедури закупівель для забезпечення комунальних закладів, установ та організацій громади було укладено угоду на постачання картриджів та чорнил до принтерів.
🔹ОСВІТА
16 квітня 2024 року відбувся обласний патріотичний вишкіл «Вільні творять майбутнє!» для роїв середньої та старшої вікових груп Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») закладів освіти області. Гідно показали себе на вишколі джури рою «Чорний Ворон» Товмацького ліцею, керівники – педагог Марина Тимошенко, виховник Анатолій Козленко. Такі вишколи готують молодь до реальних викликів життя. Завдяки практичним навичкам та чітким інструкціям вони зможуть швидко й ефективно діяти в надзвичайних ситуаціях.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
Учителі початкових класів, вихователі груп подовженого дня, асистенти учителів підвищують кваліфікацію
13 та 20 квітня 2024 року на базі Шполянського ліцею №2 відбулися тренінги для 72 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які у 2023-2024 навчальному році реалізують Державний стандарт базової середньої освіти, та для 48 осіб Шполянської, Матусівської та Лип’янської ТГ. Із метою якісної і сталої підтримки реалізації Концепції Нової української школи the LEGO Foundation мали змогу здійснити підвищення кваліфікації за освітньою програмою «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення». Тренінг провели (8 год/0,27 кредиту) Людмила Добровольська, завідувач відділу початкової освіти, Вікторія Кириленко, Валентина Мединська та Олена Ревуцька — методисти відділу початкової освіти комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
19 квітня 2024 року майбутні випускники закладів освіти громади долучилися до Загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники 2024 року для майбутніх поколінь». Акцію ініційовано Асоціацією професіоналів довкілля та приурочено до Українського Дня навколишнього середовища (День довкілля), який випадає цьогоріч на 20 квітня. Мета акції полягала у висаджуванні випускниками дерев у своїх населених пунктах. Учні висадили на територіях закладів освіти хвойні, плодові дерева, кущі самшиту та лаванди. Це покоління, яке будуватиме і відбудовуватиме нашу Україну після перемоги. Цей крок єдності – це символ нашим воїнам на передовій щодо незламності віри в нашу перемогу. Цей крок – підтримка загальноєвропейської зеленої Угоди (Green Deal). Випускники війни – це майбутні архітектори нової України – незламної та зеленої!
🔹СПОРТ
19 квітня в Шполянському ліцеї №3 відбулись зональні змагання з футзалу 3 етапу «Пліч-о-пліч», у якій боролися за вихід у фінал чотири команди – с.Матусів, с.Вільшана, м.Ватутіне та місцева команда футзалістів Шполянського ліцею №2.Усі юнаки були налаштовані на перемогу та показали свій командний дух на максимумі. Найсильнішими виявились юнаки Шполянського ліцею №2. Бажаємо нашим спортсменам вдалих виступів на наступних етапах.
Вихованки Дитячо-юнацької спортивної школи взяли участь у фінальній частині чемпіонату України з футзалу серед команд 1 ліги. Ігри відбувались, вже традиційно, в смт. Гребінка Полтавської області, які проходили 18 та 19 квітня. Змагались дівчатка 2011-2012 р.н. Незважаючи на те, що наша команда за складом гравців була на два – три роки молодші, вони дали справжній бій суперницям в кожній грі, про що відмітили і тренери. Поступившись три перші гри м. Славутич, м. Херсон та м. Хмельницький, в останній грі проти м. Славута Хмельницької області змогли переломити хід гри, з 0:2 на 3:2 та зайняли четверте місце в підсумковій таблиці.
🔹КУЛЬТУРА
Уже десятий рік поспіль в нашій громаді проводяться майстер-класи (МК) з писанкарства. Цьогоріч, не зраджуючи цій прекрасній традиції, упродовж тижня проведено творчі зустрічі. Ініціаторкою проведення такої інформаційно-просвітницької роботи для учнів закладів загальної середньої освіти у 2014 році стала Наталія Кунець, нині науковий співробітник Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля». Її колеги — мудрі, молоді, креативні майстрині-аматорки Інна Вовк та Діана Онищенко розповіли дітям про історію великоднього символу, про те, як її правильно писати, про звичаї й традиції, пов’язані з нею.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
20 квітня відзначається Міжнародний день вдячності волонтерам. Напередодні цієї світової події в актовій залі Шполянської дитячої мистецької школи зібралися ті, хто з честю і по праву носить звання «Волонтер», ті, хто віддає максимум своїх знань, умінь, сил, душевного тепла для того, щоб у наших хлопців, відважних воїнів ЗСУ, було все, що їм потрібно. Також на заході були присутні й зооволонтери — люди, серця яких сповнені любові до безпритульних, беззахисних тварин, які не можуть зарадити собі самостійно, зіткнувшись із людською жорстокістю. Найбільша подяка, як завжди, хоробрим, незламним воїнам, титанам ЗСУ, які дозволяють нам жити, працювати, навчатися й відвідувати різні заходи, які згуртовують нашу громаду.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
Минулого тижня в нашому місті відбувся концерт Анастасії Приходько. Її талант, голос та віра в Україну зачарували кожного присутнього на заході. Ми вдячні артистці за її виступ та відданість нації. Нехай її музика завжди звучить у наших серцях, надихаючи на великі справи та перемоги!
💙💛Дякуємо ЗСУ за тихий тиждень!
Поділитись:
Перейти до вмісту