Батьківська відповідальність – шлях до дотримання права дітей на освіту

23 квітня 2024 року на території Шполянської громади працівниками служби у справах дітей та КП «Центр надання соціальних послуг» проведено  профілактичні заходи у сфері захисту прав неповнолітніх.  Побували в сім’ях, де діти мають проблеми з відвідуванням закладів загальної середньої освіти. З батьками проведено бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, ведення здорового способу життя, створення належних умов для проживання, розвитку  та навчання дітей.

Служба у справах дітей  укотре наголошує, що батьки несуть відповідальність  за відсутність дитини на заняттях у школі та онлайн-заняттях без поважних причин упродовж десяти та більше днів. Якщо дитина має систематичні пропуски  в навчанні, батьки притягуються до відповідальності за частинами 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наголошуємо: якщо навчання організовано дистанційно, присутність дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, адже відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту» батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню передбачених нею результатів навчання. Важливо підтримувати своїх дітей у навчанні, стимулюючи їхній інтерес до знань та допомагаючи їм вирішувати труднощі, із якими вони можуть зіткнутися. Батьки мають забезпечити своїм дітям доступ до освіти, включаючи можливість відвідувати школу або мати доступ до дистанційного навчання. Дотримання цих принципів сприяє повноцінному розвиткові  дітей та створює сприятливі умови для їхньої самореалізації.

Поділитись:
Перейти до вмісту