Черкаський правозахисний центр почав масштабний проєкт у Шполянській територіальній громаді

Кожного третього вівторка місяця у Ветеран HUBі надається безоплатна правова допомога військовим, ветеранам та членам їх сімей. У Центрі надання гуманітарної допомоги відбуваються зустрічі з фахівцями Української Гельсінської спілки з прав людини, де обговорюються з внутрішньо переміщеними особами питання фіксації злочинів, вчинених російською федерацією.
За словами Голови ГО «Черкаський правозахисний центр» Тараса Щербатюка, міжнародний реєстр збитків запрацював з 1 квітня. Особи, які постраждали, можуть подавати заяви до нього. Розпочато збір на міжнародній платформі, щоб потім проаналізувати їх і визначати осіб, які отримають компенсацію (за рахунок коштів, стягнутих з рф). Це тільки початок процесу, але людям радять включатися зараз, навіть якщо вже подали заяви в Дію на внутрішній механізм.
Тарас Щербатюк закликає не сидіти, не чекати, а максимально повідомляти громадським організаціям, які займаються фіксацією воєнних злочинів, про злочини країни-агресора. Від цього будуть залежати результати. Це також збереження історичної пам’яті (за згодою людей, ці історії зберігаються і публікуються для майбутніх поколінь). У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» більше ніж 120 осіб уже задокументовано. Це досить мало, зважаючи на кількість ВПО. Люди погано йдуть на співпрацю. Причини: не хочуть ретравматизації; просто не хочуть; вже спілкувались із правоохоронцями і не хочуть двічі. «Ми будемо сприяти тому, щоб усі постраждалі отримали відшкодування і відновили свої права», – упевнено стверджує голова ГО та закликає писати звернення, бо без них не буде результатів.
Поділитись:
Перейти до вмісту