Скривджена земля… Пам’ять про Чорнобильську катастрофу

26 квітня 2024 року минає 38 років з дня найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття — аварії на Чорнобильській атомній електростанція. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут та умови життя. Величезна кількість людей змушена була полишити свої домівки, рятуючись від руйнівної дії атома. Міста й села в зоні зараження стали пусткою, життя у них зупинилось і застигло. Ще більше людей відчули відразу, відчувають і досі негативний вплив радіації на здоров’я. Прийдешнім поколінням, на жаль, теж доведеться стикнутися з наслідками аварії на ЧАЕС.
У цей день ми вшановуємо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу. Адресуємо найщиріші слова вдячності тим, хто не побоявся виконати наказ і відправився в той страшний день і в наступні дні також на ліквідацію наслідків страшного вибуху.
Сьогодні у міському Парку слави на мітинг-реквієм зібралися шполяни, аби згадати й гідно вшанувати пам’ять Героїв-чорнобильців, які загинули, отримавши смертельні дози опромінення. Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий, який зазначив, що 26 квітня є днем гіркої пам’яті та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу. Також О. Кошовий згадав, що нині ворог, який прийшов з війною на нашу землю, також використовує ядерний шантаж, постійно створюючи небезпечні моменти навколо Запорізької АЕС. Можливий масштаб катастрофи слід усвідомлювати всьому світу.
Наступним до слова запрошено Олександра Рогозінського, голову місцевої спілки ГО «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ». Він подякував присутнім Героям-чорнобильцям за подвиг в ім’я майбутнього України і людства, а також побажав міцного-міцного здоров’я кожному ліквідатору.
Чорним болем щоразу в цей день стискає наші серця… Ми згадуємо і вшановуємо загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також дякуємо тим із них, хто залишився живий, за те, що, усвідомлюючи всю складність ситуації, нехтуючи власною безпекою, вони ступили назустріч смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише в нашій державі, а й на всій планеті.
Доземний Вам уклін і слава!
Поділитись:
Перейти до вмісту