У громаді проводяться профілактичні заходи проти поширення хвороби Лайма

За інформацією ДУ «Черкаський ОЦКП МОЗ, в області погіршилась епідситуація з захворюваності на хворобу Лайма (бореліоз), джерелом збудника якої є дрібні та великі ссавці (пацюки, миші, тощо), птахи та рептилії, а  носіями – іксодові кліщі. В нашому регіоні щорічно реєструються випадки захворювань, зокрема, в 2023 році – 6.

За результатами  аналізу, проведеного ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», територія Шполянщини, в т. ч. Шполянської ОТГ (м. Шпола, села: Кримки, Капустино, Журавка, Лебедин, Лозуватка, Мар’янівка, Надточаївка, Скотареве, Топильна, Товмач) та Матусівської ТГ (с. Матусів) відноситься до ензоотичних територій по захворюваності на хворобу Лайма та природній інфікованості кліщів бореліями. В кліщах, відловлених в травні минулого на території місця відпочинку, розташованої в лісі «Довжик» (біля автодороги Шпола-Лебедин), вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» також виявлені збудники бореліозу.

У зв’язку з раннім початком сезонності активності кліщів та зваживши на наявність значної кількості  природних осередків іксодового кліщового бореліозу,  для встановлення їх  інфікованості,  першого травня поточного року фахівці Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКП МОЗ» провели  відлов кліщів на деяких територіях громади. Завдяки ретельному догляду за санітарно-гігієнічним станом на території дитячого парку іксодових кліщів не виявлено.

Поділитись:
Перейти до вмісту