Майстерня краси на службі добра

💙💛6 травня 2024 року в Краєзнавчому музеї майстриням-писанкаркам Інні Вовк та Діані Онищенко, а також Наталія Кунець, науковому співробітнику Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля», в.о. міського голови Олег Кошовий вручив подяки за значні здобутки в галузі українського писанкарства, активну пропаганду та популяризацію цього унікального виду мистецтва серед дітей та дорослих жителів громади, створення неповторних писанок, які стали справжньою окрасою Краєзнавчого музею, відродження та збереження національної культури й духовності, формування громадянської свідомості, почуття патріотизму та з нагоди Великодня.
Створення писанок — це ювелірна, кропітка робота, яка вимагає терпіння, натхнення і посидючості. Створюючи великодній оберіг, ми ніби будуємо місточок він минувшини до сьогодення. Крім того, це неабиякий антистрес.
28 квітня відбувся останній у цьому році майстер-клас з писанкарства. Загалом їх було проведено 25, як у музеї, так і поза його межами. У них взяли участь понад 220 осіб різного віку. Під час цих майстер-класів усі охочі могли зробити донат для ЗСУ.
Майстрині вкладають всю душу у свої роботи, а також у те, щоб навчити дітей творити таку красу. Крім того, вони щоразу розповідають історії з минувшини, легенди, які стосуються писанок, показують, які бувають писанки у різних куточках нашої країни, про їх особливості, про значення кожного символу, словом, виховують почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини і відчуття гордості, що вони є українцями.
Діана Онищенко почала писати писанки у 2022 році й дотепер створила сама понад 1100 цих неймовірних витворів мистецтва. Кожна писанка — неповторна й чарівна. Свої роботи Діана створює для подарунків чи на продаж, активно бере участь у ярмарках та виставках на підтримку ЗСУ. Талант молодої трудівниці помітили й оцінили не лише в нашій громаді. 10 писанок придбав у неї садочок №228 «Веселинка» із Запоріжжя, ще 3 писанки було подаровано, і тепер вони є окрасою музею «Скарби Котигорошка» цього закладу дошкільної освіти. Ще 2 писанки пані Діани експонуються в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві. З метою збору коштів на закупівлю деталей для виготовлення fpv-дронів майстриня-аматорка Діана Онищенко, дружина захисника, спільно з благодійним фондом «Крила» оголосила й проводить нині розіграш писанкового панно (це 80 писанок, натягнутих на нитку, на рамці).
Інна Вовк — різнобічно обдарована, креативна, енергійна, талановита людина, яка постійно перебуває в процесі творіння чогось прекрасного й захоплюючого. Є майстром декоративно-ужиткового мистецтва вже 13 років. Вона створює гарні писанки, прикраси з мідного дроту, дійсно, неперевершені репліки весільних вінків, які є справжніми витворами мистецтва. Картини пані Інни зачаровують і занурюють у світ неймовірної ніжності й краси природи. Картини з вовни — гарні, затишні, «теплі». У 2015 р. вони були експоновані в Черкаському художньому музеї. А інтер’єрні ляльки — то взагалі окрема розмова. Вони справжні, ніби живі, настільки точно кожна передають характер, що не можливо не закохатися у них. Пані Інна створює своїх ляльок у різних техніках. Вироби майстрині є окрасою Краєзнавчого музею м. Шполи, картинної галереї в Лисянці, придбані до приватних колекцій Чигирина, Черкас, а також помандрували у далекі США та Німеччину. Також вона брала участь в оформленні великодніх декорацій у Шполянському міському парку дитячого дозвілля. Крім того, І. Вовк є керівником гуртка «Коза-Дереза», де разом зі своїми вихованцями створює мотанки, панно, писанки, а також обереги для захисників. Нині дітки беруть участь у Всеукраїнській онлайн-виставці «Писанкове дерево» в номінації «Писанка».
Важливо зазначити, що майстриня активно волонтерить: бере участь у різноманітних ярмарках і виставках на підтримку ЗСУ. Кошти від продажу своїх виробів спрямовує на придбання необхідних для військових речей.
Наталія Кунець, яка безпосередньо скеровує роботу музею, здобувши творчу професію реставратора творів мистецтва у Львівській Національній Академії Мистецтв, є ініціаторкою проведення майстер-класів і відповідної інформаційно-просвітницької роботи для учнів закладів загальної середньої освіти. Постійно дбає про поповнення колекції експонатів, організовує цікаві музейні заходи, тематичні екскурсії.
Наші дівчатка — приклад і яскраве підтвердження факту, що краса рятує світ (у всіх сенсах). Талановиті, сильні, мудрі й красиві як зовні, так і своїми душами, вони постійно й невтомно працюють, аби культура, традиції жили в майбутніх поколіннях, а також невпинно підтримують наше військо, щоб ми всі жили, мали змогу працювати й виховувати дітей.
Поділитись:
Перейти до вмісту