У громаді вшанували загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років

29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Наша держава приєдналася до європейської традиції визнавати перемоги над нацизмом, і цьогоріч цей день вперше відзначаємо саме тоді, коли Німеччина офіційно капітулювала.
На мітинг-реквієм «Свічка пам’яті» у міському парку Слави зібрались усі охочі — ті, хто відчував потребу віддати данину пам’яті загиблим у тій страшній, далекій війні, яка забрала мільйони життів, зламала багато людських доль…
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий, зазначивши, що нині ми вшановуємо памʼять хоробрих і мужніх воїнів, які загинули у Другій світовій війні, а також цивільних людей, котрі постраждали від бойових дій, окупації їхніх міст і сіл, тих, кого було примусово вивезено на роботи за кордон, дітей війни. Адже війна — це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це величезний океан людського горя.
Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.
На захист рідної землі від ворога піднялися понад 7 мільйонів українських синів і доньок. Без згадки про них, їхні подвиги, вшанування всіх учасників запеклої боротьби за мир історія Другої світової не буде цілісною. Перемогу здобуто завдяки мужності, незламності та людській гідності українців, серед яких — тисячі уродженців Шполянщини. Нацистів зупинили сміливість, витривалість, героїчні вчинки тих, хто воював зі зброєю в руках, хто пережив її в тилу, полоні чи на окупованій території.
Сьогодні, як і майже 80 років тому, мужні українці знову зі зброєю стоять на сторожі миру. Не забуваймо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає! Перемогли нацистів — переможемо і рашистів. Вони не здолають українців, бо для нас це війна за свободу та європейські цінності проти свавільних амбіцій агресивного сусіда-злочинця.
Цей день є нагадуванням про найкривавішу подію в історії людства. Нині всі держави мають задуматись над тим, щоб об’єднатися та зупинити російську агресію проти України, аби вона не прийшла на їхній поріг.
Володимир Зеленський, звертаючись до нації, зазначив: «Світ проспав відродження нацизму — о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову та дожив до наших днів, відчувають дежавю».
Схиляємо голови перед загиблими, чиї імена викарбувані на камені у міському парку Слави, у скверах і парках по всій нашій багатостраждальній країні, а також перед воїнами й цивільними, які загинули у війні, яка терзає нашу країну нині.
Дякуємо нашим мужнім військовим, які захищають державу сьогодні. Чекаємо перемоги. Нехай небо над Україною знову стане мирним!
У пам’ять про всіх загиблих присутні поставили запалені лампадки до обеліску Слави, який береже спомин про події наймасштабнішої війни минулого століття. У цей день учні закладів освіти, жителі міста, старостатів громади вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні, у російсько-українській війні біля меморіальних місць.
Поділитись:
Перейти до вмісту