80-річний ювілей Шполянської дитячої мистецької школи: гімн мистецтву, талантам і незгасним мріям!

2024 рік став знаменним  для Шполянської дитячої мистецької школи, адже вона урочисто відзначила своє 80-річчя! Цей ювілей – не просто цифра, це ціла епоха, наповнена мелодією творчості, танцювальними візерунками, мальовничими барвами та щирим запалом юних талантів.
Історія школи розпочалася в далекому 1944 році, коли в місті Шпола було засновано дитячу 7-річну музичну школу. Її осередком стали два затишні приміщення біля міського парку, де під мудрим керівництвом директора Миколи Леонідовича Садовського розпочався неперервний процес народження та розвитку мистецьких обдарувань. Перші кроки школи – це вивчення гри на фортепіано, скрипці, духових та народних інструментах. Вокальний відділ наповнив простір звучанням чистих дитячих голосів, а створені хор та духовий оркестр стали справжньою гордістю юних музикантів. Особливу сторінку в історії школи написали діти-сироти з Дар’ївського дитячого будинку, об’єднані в ансамблі народних інструментів. Їхні щирі мелодії, сповнені щирого почуття, глибоко вражали серця слухачів.
З року в рік школа росла та розквітала. Відкривалися нові відділення, збільшувалася кількість учнів, а викладацький склад поповнювався талановитими педагогами, які з ентузіазмом та любов’ю ділилися своїми знаннями та досвідом. В різні роки мистецьку школу очолювали: Садовський Микола Леонідович, Татур Мирон Антонович, Головко Вадим Олександрович, Михальченко Микола Іванович, Новосільський Степан Олександрович, Свердюк Олександр Олександрович, Човник Леонід Іванович, Кузевич Петро Михайлович, Коваль Микола Іванович, Гончаренко Михайло Миколайович. Нині її очолює Тетяна Ферапонтівна Чебан.
Сьогодні Шполянська дитяча мистецька школа – це сучасний центр мистецької освіти, де учні та учениці опановують різні напрямки: музику, хореографію, вокал та образотворче мистецтво.
Випускники школи стають лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а багато з них обирають мистецтво своєю професією, прославляючи рідну Шполянщину на різних мистецьких сценах України та світу.
Ювілейний концерт став справжнім святом для всіх, хто причетний до життя школи. На сцені сяяли талановиті обличчя учнів, лунали щирі слова подяки за багаторічну працю педагогів, а в залі панувала атмосфера щирої радості та гордості за досягнення рідної школи.
Зі словами вдячності виступив в.о. міського голови Олег Кошовий та передав подарунковий сертифікат для отримання багатофункціонального офісного пристрою з нагоди 80-річчя закладу позашкільної освіти.
Усім, хто зібрався на ювілейний концерт, свої незабутні виступи подарували:
🔹Духовий оркестр (кер. Гах М. І.) «Марш січових стрільців» обр. Р. Блюзнюка.
🔹 Духовий оркестр (кер. Гах М. І.) М. Мозговий «Край, мій рідний край».
🔹 Артеменко Антоніна (вик. Каландирець В.І.) «Кульбаба» сл. і муз. Н. Май.
🔹Ансамбль бандуристів (кер. Сташенко К. Г.) сл. В. Верховеня, муз. М. Ведмедеря «Віночок».
🔹Коваленко Максим (вик. Чебан Т.Ф.) К. Бадельт «Пірати карибського моря».
🔹 Сабадаш Микола Гімн укр. січових стрільців «Ой у лузі червона калина» (вик. Підмогильний А.О.) концертмейстер Матіка О.О.
🔹 Хореографічний колектив «Розмай» (кер. Ігоніна К.О.) «Переможна».
🔹Дует у складі: Гирич Анастасії та Панченко Марії (вик. Свердюк Л. О.) Л. Карпенко «Танець».
🔹 Ансамбль домристів молодших класів (вик. Бужкевич В.М.) О. Копенков «Погасли вогні».
🔹 Ансамбль гітаристів (кер. Георгієва Д.В.) «Віночок із українських мелодій» обр. Георгієвої Д.В.
🔹Назарова Катрін (вик. Сташенко К.Г.) укр. нар. пісня «Журавль» аранж. Л.Мандзюк концертмейстер Оніщенко Т.В.
🔹 Дует баяністів у складі: Бебешка Віктора та Качана Миколи (вик. Мошкова Л.А.) С. Гардейчик «Гумореска».
🔹Близнюк Ірина (вик. Міцкевич Г.Г.) С. Нікітін «Святковий вальс».
🔹Збризький Назар (вик. Георгієва Д.В.) Л. Мерлін «Карнаваліто».
🔹Ансамбль баяністів (кер. Мошкова Л.А.) К. Дженкінс «Паладіо».
🔹 Хореографічний колектив «Флай» (вик. Куракова Ю.О.) сучасний танець «Запалюй, рухайся, танцюй».
🔹 Чернуха Аліна (вик. Георгієва О.П.) Л. Мерлін «Собор».
🔹 Вокальний ансамбль «Камертон» (кер. Каландирець В.І.) «Солом’яний капелюх» сл. та муз. С. Железняка.
🔹Колісник Каріна (вик. Бужкевич В.М.) Й.С. Бах Концерт ля мінор І ч. концертмейстер Чебан Т.Ф.
🔹Мишалова Яна (вик. Каландирець В. І.) муз. Р. Квінт «Дивна квітка»; хореографічна композиція у виконанні: Анастасії Шиміліної,
викладачів Юлії Куракової та Ольги Георгієвої.
🔹 Гончаренко Катерина (вик. Гончаренко М.М.) В. Гомоляка, І Шамо «Де ти тепер».
🔹 Бабов Михайло (вик. Мошкова Л. А.) П. Піцціогоні «Вальс-мюзетт».
🔹Лога Софія (вик. Оніщенко Т.В.) Л. Бетховен Соната до мінор №5 І ч.
🔹 Ансамбль гітаристів (кер. Георгієва О.П.) пісня з репертуару групи «Тінь Сонця» «Їхали козаки» соліст Щербо Олексій. Д. Дале «Місірлоу»
🔹Горянська Анна (вик. Свердюк Л.О.) П. Захаров «Токката-прелюдія».
🔹Вокально-хореографічна композиція «У нас серця дитячі» виконують тріо ВіаЛеДі Kids та хореографічні колективи «Флай» і «Розмай» (вик. Каландирець В.І., Верба В.Ю., Меркотан Д.О., Ігоніна К.О., Куракова Ю.О.).
Під час концерту був організований збір коштів на автомобіль для наших захисників, ініційований волонтерською спільнотою «В.О.Л.Я». Було зібрано та передано 5300 грн на автомобіль для 33 окремої штурмової бригади.
80-річний ювілей Шполянської дитячої мистецької школи – це не лише підведення підсумків, але й початок нового етапу розвитку.
Школа й надалі даруватиме світу нові таланти, відкриватиме нові творчі горизонти та творитиме мистецтво, яке збагачує душу та надихає на нові звершення.
Нехай вічно лунають мелодії творчості, а вихованці підкорюють нові вершини мистецького Олім!
Поділитись:
Перейти до вмісту