Традиційно підбиваємо підсумки роботи громади. Коротко про головне за тиждень з 06.05 по 12.05.2024 року

💙💛ГРОМАДА В ЖАЛОБІ ЗА ЗАГИБЛИМ ЗАХИСНИКОМ
З глибоким сумом повідомляємо, що 6 травня 2024 року, захищаючи нашу Батьківщину від російського окупанта, загинув шполянин Магера Юрій Миколайович. Він був мужнім та відважним воїном, який щиро любив свою країну та готовий був іти в бій заради її свободи. Юрій назавжди залишиться в пам’яті своїх рідних, друзів та побратимів справжнім патріотом, який віддав своє життя за мирне майбутнє України. Схиляємо голови в глибокій скорботі. Вічна пам’ять Героям!
💙💛У ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ 1939–1945 РОКІВ
На мітинг-реквієм «Свічка пам’яті» з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років у міському парку Слави 8 травня зібрались усі, хто відчував потребу віддати данину пам’яті загиблим у тій страшній, далекій війні, яка забрала мільйони життів, зламала багато людських доль.До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий, зазначивши, що нині ми вшановуємо памʼять хоробрих і мужніх воїнів, які загинули у Другій світовій війні, а також цивільних людей, котрі постраждали від бойових дій, окупації їхніх міст і сіл, тих, кого було примусово вивезено на роботи за кордон, дітей війни. Адже війна — це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це величезний океан людського горя.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔹ПРО ДОПОМОГУ ВІЙСЬКОВИМ
🔸На робочому тижні, що минає, волонтер-шполянин Руслан Яценко відправився у східну частину України з гуманітарним вантажем для наших незламних, до формування якого долучилися КНП «Лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської міської ради ОТГ під керівництвом директора Василя Уманця і КНП «Шполянський центр первинної медико-санітарної допомоги», який очолює Наталія Качан (ліки, аптечки). Шполянський ліцей №5 теж надав потужну підтримку, відгукнувшись на клич про збір допомоги на потреби ЗСУ (смаколики, засоби гігієни, дитячі листи й малюнки, продукція швидкого приготування й багато іншого). Жителі села Іскрене приготували вареники, напекли пиріжечки, різну здобу, небайдужі люди постійно приносять у КЗ «Центр культури та дозвілля» необхідні речі. Бджілки-трудівниці із філій сіл Лозуватка, Соболівка, Скотареве КЗ «Центр культури та дозвілля» сплели маскувальні сітки. Крім того, у кожен ящик поклали дитячі малюнки й обереги для захисників. СПОП «Відродження» під керівництвом Тетяни Ляшенко теж долучилося до цієї ініціативи, надавши 145 пасочок для військових. 100 літрів питної води надав КЗ «Центр культури та дозвілля».
🔸2 сітки й металеві чашки надали Василю Стеценку, керівнику волонтерської спільноти «В.О.Л.Я», аби він доставив ці речі за запитом військових на «нуль».
🔸Із с. Кринки Херсонської області надсилають слова вдячності хлопці, які отримали посилку з різноманітними смаколиками та янголятами-оберегами, які виготовили учні й учениці Топильнянського ліцею. Для них це настільки приємно, важливо й зворушливо.
🔸Наші захисники — батьки учнів Лебединського ліцею №2 отримали великодні подарунки, які підготували для них діти. Військові щиро дякують усім, хто долучився до її формування.
🔸Лебединська кузня на чолі з Миколою Воликом дякує всім неймовірним українцям з різних куточків України за донати, завдяки яким вдається закуповувати арматуру й виготовляти скоби відповідно до запитів військових.
🔸Також подяка від кузні звучить на адресу Віталія Мусаєва за безкоштовну доставку до кузні 1,5 т арматури і Олегу Кошовому та Шполянської міської ради ОТГ за переданий одноденний заробіток на рахунок БФ «Крила», завдяки чому вдалося закупити ще більше арматури.
🔸Нагадуємо, що допомогу для військових можна приносити у КК «Космос», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 2; пн.-чт. 8:00-17:15; пт. 8:00-16:00.
🔹СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ
🔸Проблема росту злочинності серед дітей є нагальною та широко обговорюється в сучасному суспільстві
08 травня 2024 року з метою налагодження тісної співпраці щодо здійснення наглядових та соціально-виховних заходів з неповнолітніми суб’єктами пробації та вивчення основних чинників, які підштовхують дітей до правопорушень, провідним інспектором Звенигородського районного сектору №5 Вікторією Костенко, начальником служби у справах дітей Валентиною Кучерявою і провідним спеціалістом служби у справах дітей Світланою Гончар проведено «круглий стіл» на тему «Поглиблення співпраці з громадою для підвищення безпеки суспільства».
🔸Проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини
06 травня відбулося восьме у 2024 році засідання комісії з питань захисту прав дитини, що діє при виконавчому комітеті Шполянської міської ради. Членами комісії розглянуто одну заяву батьків із числа внутрішньо переміщених осіб, одну заяву неповнолітнього із числа внутрішньо переміщених осіб та одну заяву батьків дитини, померлого учасника бойових дій . Трьом дітям рекомендовано надати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Надано дозвіл отримати в подарунок автомобіль неповнолітній дитині.
🔹ІНВЕСТИЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
🔸09 квітня відбувся тренінг для жінок на тему «Як розпочати власний бізнес». Цикл тренінгів проводиться в рамах реалізації місцевої ініціативи «Школа солідарності: відкрите державне врядування», яка виконується в рамках Грантової Угоди з Офісом Ради Європи в Україні як частина проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що реалізується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.
🔸Подано заявку «Не оголошена війна: наш шлях боротьби» для участі в конкурсі грантів «Відновлення культурно-мистецької діяльності від Українського культурного фонду».
🔹ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
🔸Проведено засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам виконавчого комітету Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади, на якій розглянуто питання щодо визначення збитків,нанесених міській раді, громадянами в результаті самовільного зайняття земельних ділянок комунальної власності, які розташовані на території громади. За результатами роботи комісії готуються матеріали на чергове засідання виконавчого комітету для прийняття відповідних рішень.
🔸Працівники відділу з питань земельних відносин 10.05.2024 взяли участь у семінарі на тему «Програми підтримки для аграріїв. Обіг земель сільськогосподарського призначення: можливості та приховані ризики», який відбувся у Звенигородській районній військовій адміністрації за участю представників Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОВА, Черкаської агенції регіонального розвитку, ГС «Аграрний союз України» та інших. На семінарі обговорювалися питання щодо особливості оренди земель сільськогосподарського призначення комунальної, приватної власності, нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв).
🔹ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
За результатами проведення процедури закупівель, для забезпечення освітніх закладів громади було укладено угоду на постачання комплектів мультимедійного обладнання для 5–6 класів Нової української школи за кошти державної субвенції та на засадах співфінансування з місцевого бюджету.
🔹СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Мінреінтеграції спільно з МВС та ЮНІСЕФ реалізують проєкт з розповсюдження світловідбиваючих браслетів для дітей під гаслом «Світло для кожної дитини», аби маленькі українці мали можливість убезпечити себе в темний час доби в умовах недостатнього освітлення. Завдяки злагодженій співпраці відділу освіти й відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Шполянської міської ради ОТГ у закладах загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти серед дітей було розповсюджено світловідбиваючі браслети.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/…/PERMALINK/7619572564765619/
🔹ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ТА МІСЦЕВОЇ РАДИ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
7 травня 2024 р. відбулося засідання виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ, на якому було розглянуто й ухвалено рішення по 28 питаннях. Внесено зміни до рішення виконкому від 22.04.2024 р. № 249 щодо встановлення грошових премій обдарованим дітям та молоді громади на 2024 р. До уваги присутніх був представлений звіт про виконання бюджету Шполянської міської ТГ за I квартал 2024 р.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔹ПРОВЕДЕНО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ В С. ТЕРЕШКИ
8 травня 2024 року в селі Терешки відбулося громадське обговорення проєкту рішення Шполянської міської ради ОТГ «Про перепрофілювання (зміну типу), зміну назви Терешківського ліцею Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області та затвердження Статуту в новій редакції». У заході взяли участь жителі села, співробітники старостату, педагогічні працівники, директор ліцею Руслан Поліщук, посадові особи Шполянської міської ради ОТГ, а саме: в.о. міського голови Олег Кошовий, заступник міського голови Ірина Каландирець, начальник відділу освіти Оксана Різник, начальник юридичного відділу Володимир Слободяник.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔹ОСВІТА
🔸8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, з метою виховання в учнів почуття патріотизму та гордості за свою Батьківщину, вшанування подвигів українського народу, його вагомих внесків у перемогу в закладах освіти громади проведено низку тематичних заходів: перегляд документальних фільмів з наступним обговоренням; уроки пам’яті, флешмоби, виставки-спогади, дайджести, книжкові виставки, години спілкування, уроки-реквієми.
🔸9 травня, у День Європи, з метою вивчення історії, традицій, фольклору країн Європи, виховання толерантності, шанобливого ставлення до європейських культур, демонстрації широкої підтримки європейського вибору України, відданості українців європейським цінностям та з нагоди відзначення Дня Європи у закладах освіти проведено тематичні заходи: акції, турніри, флешмоби, майстер-класи, квести, вікторини, челенджі, години спілкування, конкурси малюнків. Учні обговорювали важливість дотримання та збереження загальнолюдських та європейських цінностей демократії, рівних прав для всіх громадян, толерантності, поваги до себе та інших, дізналися багато нового про Європейський союз, історію його утворення, мету, структуру та діяльність.
🔸У ході проведення навчально-польових зборів з юнаками закладів загальної середньої освіти Шполянської міської територіальної громади першим відділом Звенигородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки протягом 6-8 травня організовано навчальні заняття з вогневої підготовки з виконанням вправи початкових та навчальних стрільб з автомата Калашникова. Загалом у стрільбах взяло участь 128 учнів із 14 закладів загальної середньої освіти громади. Старшокласники по-справжньому відчули, що таке бойова зброя. Це дуже важливий досвід для юнаків і дівчат як майбутніх захисників.
🔸травня освітяни громади взяли участь в онлайн-діалозі із заступником Міністра освіти і науки України Андрієм Сташківим, проведеному Всеукраїнською Асоціацією ОТГ.
🔹СПОРТ
10 травня 2024 року о 10:15 год в закладах освіти громади відбулася Всеукраїнська національно-патріотична онлайн-руханка до Всесвітнього дня руху заради здоровʼя. Організаторами руханки є ГО «Об’єднані спортом», Інститут модернізації змісту освіти, Національна скаутська організація України «Пласт», Федерація легкої атлетики України, ГО «ЮкрейнЕктів».
🔹КУЛЬТУРА
🔸6 травня 2024 року в Краєзнавчому музеї майстриням-писанкаркам Інні Вовк та Діані Онищенко, а також Наталія Кунець, науковому співробітнику Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля», в.о. міського голови Олег Кошовий вручив подяки за значні здобутки в галузі українського писанкарства, активну пропаганду та популяризацію цього унікального виду мистецтва серед дітей та дорослих жителів громади, створення неповторних писанок, які стали справжньою окрасою Краєзнавчого музею, відродження та збереження національної культури й духовності, формування громадянської свідомості, почуття патріотизму та з нагоди Великодня.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸2024 рік став знаменним для Шполянської дитячої мистецької школи, адже вона урочисто відзначила своє 80-річчя! Цей ювілей – не просто цифра, це ціла епоха, наповнена мелодією творчості, танцювальними візерунками, мальовничими барвами та щирим запалом юних талантів. Ювілейний концерт, який відбувся 9 травня, став справжнім святом для всіх, хто причетний до життя школи. На сцені сяяли талановиті обличчя учнів, лунали щирі слова подяки за багаторічну працю педагогів, а в залі панувала атмосфера щирої радості та гордості за досягнення рідної школи.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸10 травня у м. Шпола відбувся мистецький захід, присвячений Дню матері, — найріднішої і найближчої людини для кожного з нас. Слова любові, ніжності, вдячності матусям зі сцени дарували талановиті вокальні й танцювальні колективи нашої громади, а також сольні виконавці. У КЗ «Центр культури та дозвілля» зібралися ті, хто носить найкраще ім’я у світі, — МАМА.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸Юні вихованці зразкової студії сучасного танцю «Еліт» комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради на Всеукраїнському багатожанровому конкурсі – фестивалі Rising Stars Fest здобули Гран-прі за танець «Мрія всіх одна» та 2 місце за номер «Barbie land», а наставниця дітей Леся Осадчук – спеціальну відзнаку «Найкращому керівнику».
🔹СТВОРИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СВІТ, ДЕ ОЖИЛИ ВЕЛИКОДНІ СИМВОЛИ
7 травня 2024 року чудовий, дружній, талановитий колектив Шполянського міського парку дитячого дозвілля на чолі з директором Оксаною Різник отримав подяку Шполянської міської ради ОТГ за активну пропаганду та популяризацію народних традицій серед дітей та дорослих жителів громади, створення неповторних декорацій, які стали справжньою окрасою парку, відродження та збереження національної культури й духовності, формування громадянської свідомості, почуття патріотизму та з нагоди Великодня.
🔹НЕВТОМНІ ВАРТОВІ БЛАГОУСТРОЮ І ЧИСТОТИ
Дбайливі працівниці комунального підприємства «Благоустрій» щодня впорядковують вулиці та клумби міста. Дякуємо за нелегку працю.
🔹ФЛЕШМОБ «З ЛЮБОВ’Ю ДО МАМИ»
Шполянська міська рада ОТГ дякує всім, хто приєднався до флешмобу та висловив подяку найріднішій людині у світі — матусі. Нехай ваші душі, дорогі мами, ніколи не знають тривог та переживань. Бажаємо вам здоров’я та твердої впевненості у щасливому майбутньому ваших дітей. З Днем матері, любі жінки!
💙💛ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА ТИХИЙ ТИЖДЕНЬ!
Поділитись:
Перейти до вмісту