ПІДПРИЄМЦІ ГРОМАДИ: ІСТОРІЯ УСПІХУ

Поступово розвиваємо нову інформаційну рубрику про підприємців нашої громади. Знайомтесь: Максим Доценко, власник магазинів «Мийдодір» та «Цукерня». Це волонтер, благодійник, успішний підприємець і блискучий керівник, а ще цікава й творча особистість.
В інтерв’ю Максим розповів про свої цінності, захоплення, погляди на бізнес та соціальну відповідальність.
❓ Добрий день, пане Максиме. Розкажіть, яку найбільше рису цінуєте в людях?
– Порядність і доброта. Якщо в людини немає співчуття до оточуючих її людей, то ймовірно вона має порожнечу в душі. І це сумно. Ціную справжню порядність, а не імітовану!
❓Ви пишете багато дописів. Як ви розвиваєте цю навичку? Можливо, хотіли з юності пов’язати свою діяльність із журналістикою?
– Я навіть не знаю, ким би я хотів бути, я в пошукові й нині (жартує). Журналістом точно не хотів бути. Мені дуже подобається торгівля, тому життя пов’язав саме з бізнес-справою, але продовжую шукати своє. Я більше практик. А щодо моїх дописів у соціальних мережах варто сказати, що я люблю комунікувати з людьми, до того ж ще в університеті сформувався словниковий запас, навички орфографії та пунктуації, які й нині в нагоді. Ще одразу по завершенню навчання, займаючись громадсько-політичною діяльністю, писав різноманітні дописи, висвітлював організовані заходи, а потім був період коли на це не було часу. Взагалі я постійно навчаюся, й перш ніж поширити створений текст, завжди перевіряю правопис.
❓ Яке захоплення маєте поза роботою?
– Це спорт. Тренуюся з юності, дома є кілька тренажерів. Коли відчуваєш спортивний результат, коли тіло в тонусі — то це заряджає і на нові ідеї також. Найбільше подобається спілкуватися з цікавими співрозмовниками. Не люблю самотності.
❓Хто для вас є ДРУГ? Чи є у вас друзі? Чи змінилося ставлення друзів після того, як ви стали підприємцем?
– Критерії до поняття «друг» з роками змінюються, раніше були завищені, думав, що друг — це той, хто має поділяти мої думки і бути поряд 24/7. Шкодую, що були люди в житті, які могли б бути гарними друзями, а я їх не розгледів. А були й такі, яким відкривав душу, а вони вчиняли не по-дружньому. Друзі — ті люди, із якими хочеться зустрічатися завжди, щоб вони раділи зі мною разом успіхам. Бо коли невдача спіткає чи горе трапиться, то підтримують майже всі, а коли успіх — то далеко не всі можуть його сприйняти і щиро порадіти за тебе. Звісно, важливо, щоб були друзі. У мене багато добрих, хороших знайомих, а близьких друзів небагато, і я ціную дружбу з ними.
❓Коли ви зрозуміли, що будете займатись бізнесом?
– Ще навчаючись в університеті (НУБІП), зрозумів, що я займатимусь бізнесом. Перша справа була паралельною з громадською діяльністю. Для мене важливо, коли я сам визначаю цілі, завдання, планую й організовую графік виконання запланованого. Називаю це власною свободою. Мені було б важко ходити на роботу за графіком, наприклад, із 08:00 до 17:00. Я люблю, коли кипить робота в різних напрямках. Люблю організовувати робочий процес.
❓ Чи можна навчитись підприємливості? Чи це те, із чим народжуєшся?
– Вважаю, 50/50, має бути і закладено, і здобуто. Мама розповідала про діда, який мав підприємницькі задатки, то я схожий на нього. Попри вроджені здібності, потрібно навчатися, іти в ногу з часом. Моє життєве кредо — безперервний розвиток. Будь-які труднощі на своєму шляху я сприймаю не як проблему, а як можливість для зростання і як важливий досвід для подальшого вдосконалення. Завжди радий бачити таких людей-однодумців у своєму оточенні, зростати разом. Поняття «вершина» досить відносне для всіх. Будь-яка посада, робота заслуговує на однакову повагу, якщо ти робиш свою роботу якісно. Іноді я помічаю, що в людей немає мотивації працювати добре, із задоволенням. У нашу команду працівників намагаюся залучати мотивованих людей, які, окрім фінансового забезпечення, шукають особистий розвиток, самовдосконалення у професійній сфері.
❓ Як ви вивчаєте смаки покупців? Яким чином це впливає на розвиток бізнесу?
– Завжди є зворотній зв’язок із покупцями. Багато хто запитує, чи є та чи інша продукція? Важливо — почути, занотувати й виконати запит. Я себе ставлю на місце вимогливого покупця. Концепція закладу — це система ставлення до клієнта, привабливий інтер’єр та за можливості екстер’єр, дружня атмосфера. Людина в магазин іде не лише по товари, а й по емоції. Вона контактує з іншими і отримує насолоду від спілкування. У мене така формула — забезпечити людям заряд позитивних емоцій. Це і зовнішній вигляд магазину, й інтер’єр, і система обслуговування. Це філософія ставлення до клієнта, в основі якої — любов та повага.
❓ Ви займаєтесь благодійністю, волонтерством, чому вам важливо, щоб бізнес мав соціальну складову?
– Не можу відчувати себе добре, коли знаю, що поруч люди, в яких біда. Важливо дати підтримку тим, хто її потребує, адже неможливо відчувати щастя й задоволення від життя, коли більшість навколо цього не відчуває. Щира увага до людини — найкращі ліки. Я не один підприємець у громаді, хто допомагає військовим, тож не вважаю себе волонтером. Турбуватися про захисників в умовах війни — це обов`язок кожного.
❓Які ваші основні досягнення? Чим найбільше пишаєтеся?
– Мені вдалося зберегти своє обличчя. Із власною совістю не вступав у протиріччя ніколи. Я оптиміст і вірю в хороше. Пишаюся родиною, в якій дружина Юлія — завжди підтримує мої ідеї, мотивує; мама, брат — уболівають за мене, турбуються.
❓ Що вас надихає в житті?
– Звісно, саме життя, а ще подорожі та природа. Я відчуваю естетичну насолоду в чистому повітрі, шумі річки, красі парку та лісу. Мені подобається жити в нашій громаді, бажаю їй постійного вдосконалення та подальшого повоєнного розквіту. Люблю подорожувати автомобілем, щоб керувати самому своєю відпусткою. Вірю, що після нашої Перемоги разом із дружиною відвідаємо різні куточки України і світу.
Поділитись:
Перейти до вмісту