Ще один тиждень життя громади. Про головне з 13.05 по 19.05.2024 року

🔷ГРОМАДА СХИЛЯЄ ГОЛОВИ ПЕРЕД ПАМ’ЯТТЮ ГЕРОЯ — ОЛЕГА ВЕРЕТІЛЬНИКА

🔸14 травня — роковини загибелі нашого земляка, воїна, який віддав своє життя за волю України. Могилу героя відвідали в.о. міського голови Олег Кошовий та керуюча справами виконавчого комітету Тетяна Герус. Вони поклали квіти та вшанували пам’ять загиблого воїна хвилиною мовчання. Герой Олег Веретільник залишиться в наших серцях як взірець мужності, патріотизму, самовідданості. Вічна слава Герою!
🔷У ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ
🔸Щорічно в третю неділю травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, Україна з глибоким смутком і болем у серці згадує тих, чиї долі безжально понівечили жорстокі методи розправи комуністичного режиму. У Шполі біля меморіалу «Жертвам політичних репресій ХХ століття» схилили голови у хвилині мовчання та поклали квіти в.о. міського голови Олег Кошовий, заступник міського голови Ірина Каландирець, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус.
З кожним роком стає все менше свідків тих жахливих подій. І наш обов’язок — пам’ятати про них, берегти правду про минуле та з гідністю шанувати пам’ять безвинних жертв.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷ДОПОМОГА ЗАХИСНИКАМ — НАШ СПІЛЬНИЙ ОБОВ’ЯЗОК
🔸До Центру гуманітарної допомоги Шполянської міської ради ОТГ, що функціонує на базі КЗ «Центр культури та дозвілля», звернувся Степан Баран, аби сформувати передачу для сина Дмитра Василика. Для військового підготували: мівіну, печиво, чай, мак-каву, вологі серветки та шкарпетки. Адже для наших хлопців, які стоять на варті сьогодення, важлива наша підтримка.
🔸Військовий Володимир Кучерявий, який перебуває в північно-східній частині України, висловлює щиру подяку від себе й побратимів за надану маскувальну сітку, яка стане їм надійним захистом!
🔸Староста с. Лозуватка Сергій Мельник звернувся до Центру гуманітарної допомоги при Шполянській міській раді ОТГ, що функціонує на базі КЗ «Центр культури та дозвілля» за маскувальною сіткою для Віталія Курочки, жителя цього села, який нині несе службу у південно-східній частині України. Звісно ж, працівники закладу швидко підготували і передали її. Крім того, ще одну сітку, а також дитячі малюнки передала філія с. Лозуватка КЗ «Центр культури та дозвілля».
🔸Також за допомогою звернулася мама воїна Даніїла Скорика, який після вимушеного внутрішнього переселення в нашу громаду нині захищає волю держави у східній її частині. Для нього оперативно підготували: мівіну, чай, каву у стіках, вологі серветки, засоби гігієни (туалетний папір, мило, піна для гоління), печиво, м’ясні консерви, шкарпетки, дитячі малюнки тощо.
🔸До Центру гуманітарної допомоги Шполянської міської ради ОТГзвернувся Андрій Запісецький, староста с. Скотареве, аби сформувати передачу для Андрія Чепіги, мешканця цього села, який нині несе службу у східній частині України. Для військового підготували маскувальну сітку.
Завдяки спільним зусиллям ми робимо все можливе, щоб наші захисники відчували нашу підтримку, знали, що про них піклуються, і що вони не самотні в цій боротьбі.
Нагадуємо, що допомогу для військових можна приносити в КЗ «Центр культури та дозвілля», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 2; пн.-чт. 8:00-17:15; пт. 8:00-16:00. Ваша допомога — це безцінний внесок у нашу спільну перемогу!
🔷ДОВГОЖИТЕЛЬЦІ ЗІ ШПОЛИ ВИПОВНИЛОСЯ 100 РОКІВ
🔸12 травня відзначила столітній ювілей мешканка м. Шпола Ольга Федотівна Присяжненко, який є свідченням надзвичайного життєвого шляху, сповненого радості й горя, випробувань і перемог. З нагоди поважного ювілейного Дня народження до іменинниці завітали в.о. міського голови Олег Кошовий, заступник міського голови Ірина Каландирець та керуюча справами виконавчого комітету Тетяна Герус, які висловили жінці слова вдячності і шани за багаторічну сумлінну працю, мудрість, щирість, доброту, а також вручили квіти й подарунки.
🔷СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ
🔸 За сприяння фахівців служби у справах дітей Шполянської міської ради двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, та одна дитина — сирота вирушили на відпочинок у Державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек». Одна дитина, батько якої загинув на війні, уже відпочиває в таборі «Здоров’я дітей України» в Закопанах (Польща). Це відбулося завдяки співпраці Чоповицької селищної ради з ГО «Ротарі клуб «Черкаси-Синергія» в рамках спільного міжнародного ротарійського проекту Ротарі в Україні, Polska фінансової допомоги Plymouth Rotary Club NH та фундації Common Man for Ukraine в межах програми Здоров’я дітей України. Налагодженню взаємодії служби у справах дітей із ГО «Ротарі клуб «Черкаси-Синергія» сприяли Черкаська обласна рада та Звенигородська районна рада. Організація «Sul Lago» спільно з неурядовим товариством «Czysty Swiat» дала можливість трьом сім’ям, а саме двом опікунам та трьом дітям, позбавленим батьківського піклування, а також одній сім’ї, батько яких загинув на війні, отримати реабілітацію та поліпшити емоційно-психологічне здоров’я в Польщі.
Нехай відпочинок стане не лише приємним часом, але й важливою складовою повного й здорового розвитку дітей, відновленню їхнього емоційного балансу, зняттю напруги й допоможе відчути себе щасливими.
🔷ІНВЕСТИЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
🔸16 травня 2024 року успішно організовано тренінг для жінок громади на тему «Як опанувати нову професію/ Як знайти роботу». Цикл тренінгів проводиться в рамах реалізації місцевої ініціативи «Школа солідарності: відкрите державне врядування», яка виконується в рамках Грантової Угоди з Офісом Ради Європи в Україні як частина проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що реалізується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки;
🔸Триває проміжне звітування щодо реалізації грантової угоди між Шполянською міською радою ОТГ та Офісом Ради Європи. Нагадуємо, що місцева ініціатива «Школа солідарності: відкрите державне врядування» буде реалізуватися до 31 жовтня 2024 року;
🔸Налагоджено співпрацю з ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» (далі — ГО АВТР). В партнерстві з ГО АВТР планується розробка Статуту Шполянської міської територіальної громади.
🔷ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
🔸За результатами проведення процедури закупівель, для забезпечення освітніх закладів, установ та організацій громади було укладено угоду на постачання фарб, фарб для дитячої творчості.
🔷 СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
🔸Завдяки спільній взаємодії відділу соціального захисту та охорони здоров’я Шполянської міської ради ОТГ та Фонду Ріната Ахметова у Шполі 16 травня відбулася видача гуманітарної допомоги всім внутрішньо переміщеним особам у громаді. Кожен набір містив продукти першої необхідності, що задовольняли базові потреби одержувачів.
🔸У Ветеран HUB відбувся майстерклас для родин захисників, де кожна з учасниць створила своє унікальне «дерево щастя» — топіарій. Захід проведено ГО «З серця України».
🔷ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ІНФОРМУЄ
🔸15 травня 2024 р. у КП «Центр надання соціальних послуг» відбувся тематичний захід, приурочений Дню матері, Дню вишиванки та Міжнародному дню сім’ї.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔷ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ТА МІСЦЕВОЇ РАДИ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
🔸17 травня 2024 р. відбулося 10 засідання виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ, на якому було розглянуто й ухвалено рішення по 21 питанню.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔷ОСВІТА
🔸Вихованці гуртка «Юні туристи» КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» (керівник Дмитро Сивак) знову здобули призові місця. Сьогодні — це перемоги у відкритому обласному етапі Чемпіонату України з пішохідного туризму серед учнівської молоді. Наші талановиті юні туристи продемонстрували високий рівень підготовки, витримку та командний дух, здобувши такі нагороди:
Трут Анастасія та Прудиус Богдан — ІІ місце в середній віковій групі;
Сивак Майя — ІІІ місце в молодшій віковій групі.
🔸З 13 по 19 травня 2024 року в Україні пройшов перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Заходи ініційовано в рамках реалізації заходів II Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 років. У закладах освіти організовано заходи, спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, зокрема: тематичні уроки, виховні години, виховні бесіди, конкурси малюнків. Учні закріпили знання про правила вуличного руху, ознайомилися з історією виникнення Правил та необхідністю їх дотримання.
🔸У третій четвер травня щорічно відзначається День української вишиванки. Це міжнародне свято започатковане для популяризації носіння українського етнічного одягу. Учасники освітнього процесу долучилися до різноманітних тематичних заходів: фотоакції, челенджі, флешмоби. З особливим ентузіазмом діти взяли участь в Національній руханці у вишиванках «Дякуємо ЗСУ».
🔸17 травня 2024 року учасники дружини юних рятувальників-пожежних (ДЮРП) «Юні рятувальники» Шполянського ліцею № 3, керівник — учитель фізики та трудового навчання Віктор Дубина, узяли участь в районному етапі конкурсу дружин юних рятувальників-пожежників. За програмою конкурсу учасники пройшли відповідні етапи: «Візитка», «Пожежна естафета», «Гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння», «Закріплення рятувальної мотузки за конструкцію». «Юні рятувальники» гідно представили Шполянську громаду, посіли 1 місце та продемонстрували свої знання та вміння на кожному етапі конкурсу.
🔷СПОРТ
🔸Шполянська громада долучилась до фізкультурно-оздоровчого заходу «Забіг до 10-річчя започаткування Цивільно-військового співробітництва у Збройних Силах України». Мета забігу — підтримка наших військових, популяризація здорового способу життя та підвищення рівня національно-патріотичного виховання. Участь у заході взяли найменші мешканці Шполянської громади. Учасники дружно виконали забіг, їхня щира радість та прагнення до перемоги зарядили всіх присутніх позитивною енергією та оптимізмом.
🔸16-17 травня юні волейболістки Шполянського ліцею №1 та їхні наставники з великим ентузіазмом та майстерністю взяли участь в обласному етапі з волейболу Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Фінал відбувся в атмосфері командного духу та спортивного змагання. Наша команда продемонструвала гідну гру. Віддаючи всі свої сили на кожному матчі, виборола четверте місце.
🔸14-15 травня 2024 року в м. Гребінка відбувся відкритий чемпіонат ДЮСШ ім. О. Бутовського м. Полтава, яка виступила організатором змагань. У першій грі наші футболістки поступилися з рахунком 1:3, наступну — виграли з рахунком 8:3, забезпечивши собі місце у півфіналі. Фінальна гра стала окрасою змагань. Наші гравці успішно протистояли атакам суперниць до останніх хвилин. За 40 секунд до завершення гри ми все ж пропустили м’яч та дали суперникам змогу зрівняти рахунок. Знову 6-метрові… І знову їх краще виконала команда зі Шполи. Дівчата не стримували емоцій після переможного удару. Кращим гравцем команди визнано Анастасію Тупчієнко.
🔸Шполянська футбольна жіноча команда вперше взяла участь у чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд І ліги сезону 2023-2024 р.р. Вдячні керівництву команди «ЛНЗ» за підтримку та надану можливість приймати домашні ігри на чудовій «ЛНЗ -Арені», про яку із захопленням відгукувались тренери та гравці команд — суперниць.Також хочемо відзначити небайдужість до жіночого футболу Черкаську Обласну Асоціацію Футболу (ЧОАФ), яка допомогла із оформленням заявки команди на участь в І лізі та з організацією домашніх матчів. Вдячні керівництву Шполянської ОТГ, яке приділяє значну увагу спорту та всіляко допомогло молодій команді.
🔷КУЛЬТУРА
14 травня 2024 р. у читальній залі міської бібліотеки відбулося відкриття виставки картин чарівної жінки, талановитої художниці-аматорки Юлії Баранової «Подаруй мені всю палітру — тільки чорного не бери…».
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷ФОТОАКЦІЯ «ВИШИВАНКА — ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ»
Так повелося, що завжди, коли нам добре та гарно, ми вдягаємо те, що для нас більше, ніж просто одяг, — наші вишиванки. У них дівчата і жінки ще вродливіші, чоловіки — особливо мужні та стильні, діти — ніби янголята у чудових рукотворних вбраннях. 16 травня мешканці нашого міста й сіл громади вийшли на вулиці у вишиванках, які вражають своєю красою і різноманіттям візерунків. Учні й учениці, співробітники закладів і організацій, працівники різноманітних структур, приватних підприємств, шануючи традиції, які поєднують нас усіх, одягли вишиванки. Уся Україна замайоріла різнобарв’ям кольорів, квітів, вишитих хрестиком і гладдю.
🔷ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА ТИХИЙ ТИЖДЕНЬ!
Поділитись:
Перейти до вмісту