Міський парк — окраса міста і родзинка громади

Щорічно 24 травня відзначається свято природи та культури — Європейський день парків. Свято було засноване в 1999 році Федерацією «Європарк», яка об’єднує природоохоронні території в 36 європейських країнах. Дата святкування була обрана не випадково — саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.
Парки дозволяють організувати гарний відпочинок і чудові розваги для населення. Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій, які є однією з найбільших цінностей планети та накопичили в собі культурну спадщину кількох століть. Збереження таких природних зон вважається обов’язком людства.
Сьогодні російське вторгнення завдає великої шкоди українським національним паркам. Тисячі гектарів заповідного фонду пошкоджуються і знищуються внаслідок бойових дій. Попри це, Україна впевнено крокує до мети — підвищити туристичний потенціал своїх парків. Шполянський міський парк дитячого дозвілля теж прагне бути туристичним магнітом нашої громади. Сьогодні колектив парку — комунального закладу працює над розмаїттям озеленення, а весняна акція «Парк дитячої мрії», яка наближається до завершення, уже дала свої результати. Про них розповімо в окремій публікації.
Міський парк дитячого дозвілля є родзинкою — окрасою нашого міста. Упродовж семи десятків років з часу побудови він приваблює зір різнобарв’ям зелених насаджень, випромінює ранковий спокій біля водограю, тішить душу гамірним дитячим вуликом. Тут відпочивають родинами, відбуваються перші побачення, зустрічаються жителі й гості громади під час спільних заходів.
Пригадаємо історію створення дитячого парку. Створений згідно з рішенням Шполянського районного відділу освіти та Шполянської міської ради в 1956 році.
У цей час практикувалися будівництва всіма підприємствами міста та району. Кожному з них виділялася конкретна ділянка парку. Координувала будівництво перший директор Шполянського піонерського парку, як він у той час називався, Соколова П.В.
Шполянською меблевою фабрикою та Шполянським районним та міським комунальними підприємствами було збудовано чудове дитяче містечко — майданчик з дерев’яними казковими персонажами. Дитячий кінотеатр «Малятко» вміщував на своїх сеансах від 100 до 140 дітей. У цьому приміщенні проводилися святкові заходи в негоду. Найбільшою радістю для дітей були атракціони «Лодочки» та карусель з кіньми та оленями.
У 1988 році прийнято рішення про реставрацію дитячого парку. Придбали новий атракціон «Юнга». Було замовлено проєктну документацію в «Укржилпроєкті», яка створювалася на базі ретельного обстеження території, було зроблено схеми всіх комунікацій (води, електроліній). Поряд із цим вона знову планувалася для сезонної роботи з дітьми і не враховувались вже нові вимоги часу. За фінансової допомоги директорів швейної фабрики Лібовнера А.Н., заводу продтоварів Шевченка О.В та начальника «Райкомуншляхбуду» Шмагайла М.П. замовили нову документацію в архітектурній групі ЛЕССА. Роки перебудови не дали змоги втілити в життя цей чудовий проєкт, який і сьогодні вражає широким діапазоном умов для розвитку, повноцінного відпочинку дітей.
Новим подихом стала допомога приватного підприємця Мальчика П.О. Збудовані два павільйони дали змогу поновити роботу ігротеки. Завод продтоварів «Жайвір» придбав ляльки для лялькового театру «Жайвір», Шполянська меблева фабрика виготовила пересувну сцену лялькового театру. На території парку було встановлено товариством «Спорт для всіх» сучасний тренувальний майданчик. Це дало змогу колективу взяти участь в українсько-канадському проєкті «Молодь за здоров’я – 2».
У 2009 році Шполянською міською радою за підтримки директорів заводу запасних частин Шандрука М. А. та заводу продтоварів «Жайвір» Шевченка С.О., приватного підприємця Журавльова Б. та інших було придбано сучасний дитячий майданчик, приватним підприємцем Ляшенком Ю.В. придбано і встановлено фонтан «Монте-Карло», міською радою проведено реконструкцію центральної частини парку.
У 2017-2018 роках парк зазнав осучаснення. З’явилися нові тротуарні доріжки, поповнився новим ігровим обладнанням, а також встановили нові тренажери на спеціально облаштованому майданчику.
Протягом довгих років основним питанням було зберегти для міста цей чудовий зелений куточок дитячого світу. Парк продовжує жити, дбаючи, щоб дітям було весело, щоб відпочинок був змістовним і виховував у них працьовитість, увагу, почуття відповідальності, доброту, повагу і любов до рідного міста, рідної країни. У 2022-2024 роках встановлено новий ігровий комплекс для дошкільнят «Ромашка», завдяки підприємцю з Херсону Дмитро Сиваку, який переїхав у Шполянську громаду після початку повномасштабної війни, відкрито «Мотузковий парк», у громадському туалеті проведено косметичний ремонт. Нині ведеться робота щодо поновлення роботи тренажерного майданчика та встановлення нових вуличних лавочок. Парк із розмаїттям розваг як фізичних, так й інтелектуальних дає змогу дітворі, сховавшись від спеки, веселитись. Батьки ж спокійні, що їхні діти проводять дозвілля в безпечному місці, а не шукають пригод деінде.
З нагоди Європейського дня парків варто згадати та висловити слова вдячності всім працівникам міського дитячого парку, працьовитим колективам та керівникам: Соколовій П.В. (1956-60-ті роки); Шаран А.П. (1972-1976); Ткаченко З.М. (1976-1981); Гегельській Л.Г. (1981-1989); Зротовській М.П. (1989-2011); Каландирець Т.В. (2012-2017) Юркунас Л.В. (2018); Саломатіній Р.О. (2019-2022), Різник О.С. (з серпня 2022 року по цей час).
Окреме ДЯКУЄМО і доземний уклін адресуємо нашим воїнам — Героям, які щодня борються на полі бою, віддаючи свої життя заради світлого майбуття! Міський парк дитячого дозвілля завжди гостинно чекає на маленьких відвідувачів, там вони можуть весело відпочити і пограти. Незабаром час літніх канікул, тож гостинно просимо в оазу дитинства з промінчиками щастя.
Поділитись:
Перейти до вмісту