Міжмуніципальна співпраця — це дієвий інструмент вирішення спільних питань громад

Співпраця між громадами є ефективною для місцевого соціально-економічного розвитку у сфері надання комунальних і адміністративних послуг. Найчастіше використовують інструменти міжмуніципального співробітництва у сферах: житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пожежної безпеки. Залежно від середніх показників податкових надходжень для одних громад питання міжмуніципальної співпраці — це питання додаткових вигод, а для інших — це, фактично, питання їх виживання. Протягом двох років повномасштабної війни бачимо, як активізувалося співробітництво територіальних громад. Маємо приклади згуртованості, коли громади Черкащини допомагали відбудовувати деокуповані територїі Херсонщини, коли нині зшиваємо завдяки підтримці громади Черкащини й Харківщини.
Днями ці та інші напрямки співпраці громад обговорили в Черкаській обласній військовій адміністрації на нараді, у якій узяв участь Олег Кошовий, в.о. міського голови Шполянської міської ради, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад. Він розповів про те, що Шполянською громадою шляхом координації зусиль делеговано цільові субвенції з міського бюджету Смілянській та Уманській міським радам для ліквідації наслідків ракетних обстрілів. Підтримано ініціативу Водяницької громади щодо формування спільного туристичного маршруту «Черкаси-Тальне» та надано пропозиції щодо привабливих туристичних об’єктів нашої громади в Черкаську агенцію регіонального розвитку. У рамках міжмуніципальної співпраці делеговано цільову субвенцію Звенигородській міській раді для розбудови реабілітаційного відділення на базі кластерного КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивної терапії» Придбано будівельні матеріали для деокупованої Херсонщини, надано генератор в м. Харків. Надаються послуги жителям Матусівської та Лип’янської громад з інклюзивного навчання в КУ «Інклюзивно-ресурсний центр». Охоплено дошкільною та гуртковою позашкільною освітою, навчанням у Шполянській дитячій мистецькій школі, Шполянському центрі дитячої та юнацької творчості учнівської молоді та в Дитячо-юнацькій спортивній школі дітей із сусідніх Матусівської, Мокрокалигірської та Лип’янської громад. Надано гуманітарну допомогу (продукти харчування, одяг, вживаний одяг для плетіння маскувальних сіток, килимків) підопічним Мокрокалигірського психоневрологічного інтернату Мокрокалигірської громади. Отримуємо субвенцію при формуванні бюджету від Лип’янської громади для надання медичних послуг жителям цієї громади лікарями КНП «Шполянський ЦПМСД» та «Лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків». Проводяться вуличні концерти по збору коштів на ЗСУ на території Шполянської громади за участю талановитої молоді Звенигородської міської громади. Нещодавно налагоджено співпрацю зі Львівською міською громадою завдяки участі посадових осіб міської ради у роботі платформи CITIES 4 CITIES UNITED 4 UKRAIN щодо довгострокового міжмуніципального партнерства.
Попереду — процес укладання діючих договорів співробітництва громад для розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню та ефективного виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень. Над цим питанням будуть працювати спільно представники Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА, районних військових адміністрацій, Черкаської агенції регіонального розвитку, асоціацій ОМС, Програми “U-LEAD з Європою”. Взаємодіючи між собою, громади отримують вигідну користь, підтримку в спільному вирішенні потреб, формують довіру між собою.
Фото: Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА
Поділитись:
Перейти до вмісту