Результати засідання топонімічної комісії

До повноважень міської ради як органу місцевого самоврядування належать найменування та перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки в населених пунктах територіальної громади.
23 травня 2024 року у змішаному форматі із застосуванням додатка Google Meet для відео-зустрічей відбулося засідання робочої групи топонімічної комісії щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів, у якому взяли участь: Ірина Каландирець, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Тетяна Герус, керуюча справами виконавчого комітету, Микола Федоров, капітан, офіцер першого відділу Звенигородського районного ТЦК і СП, Ірина Яценко, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму, Оксана Різник, начальник відділу освіти, Наталія Кунець, науковий співробітник Краєзнавчого музею КЗ «Центр культури та дозвілля», Олександр Гончар, директор Шполянського ліцею № 2, Ольга Музиченко-Губа, директор Лебединського ліцею №1.
Під час діалогу розглянуто звернення жителів нашої громади:
  1. Жителів с. Васильків щодо перейменування вулиці Васильківська на вулицю Прохорова Дмитра — військового, який загинув під час російсько-української війни. Згідно з чинним законодавством мати загиблого надала заяву-згоду на перейменування вулиці. Члени комісії підтримали цю пропозицію. Отже, це питання буде винесено на громадське обговорення, яке триватиме 30 днів.
  2. Жителя с. Скотареве Кравченка С.В. щодо перейменування вулиць Садової та Кравченка або вулиці Шкурупія на честь односельчан Невідомого Івана та Шинкаренка Валерія — військових, які загинули під час російсько-української війни. По цьому питанню було розглянуто звернення дружини загиблого Валерія Шинкаренка та брата загиблого Івана Невідомого, які відмовилися від перейменування вулиць на честь їхніх рідних, котрі загинули під час війни. Членами комісії запропоновано повторно розглянути це питання після Перемоги.
  3. Жительки м. Шпола Веретільник Л.С. щодо перейменування вулиці Скринниківська на вулицю Веретільника Олега — військового, який загинув під час російсько-української війни. В обговоренні цього питання заслухано всі аргументи та запропоновано продовжити його розгляд безпосередньо за участю матері загиблого Захисника.
Поділитись:
Перейти до вмісту