Ще один тиждень життя громади. Про головне з 20.05. по 26.05.2024 року

ГРОМАДА В ЖАЛОБІ ЗА ЗАГИБЛИМИ ЗАХИСНИКАМИ
💙💛На тижні, що минає громада в жалобі зустрічала на щиті двох військових ЗСУ: загиблого шполянина — головного сержанта механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону, старшого сержанта Тулумана Ігоря Андрійовича, 1967 р.н., який, загинув 12 травня 2024 року внаслідок стрілецького обстрілу противником поблизу населеного пункту Архангельське Покровського району Донецької області; загиблого захисника Норенка Ігоря Миколайовича, 1993 р.н. із с. Мар’янівка, головного сержанта артилерійської батареї аеромобільного батальйону, старшого сержанта, який загинув 19 травня 2024 р., виконуючи бойове завдання, залишившись вірним військовій присязі, у бою з лютим ворогом поблизу с. Костянтинівка Покровського району Донецької області.
Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям, побратимам відважних захисників, які віднині стали до лав Небесного війська… Ніколи не пробачимо оскаженілому звіру горе, які він несе в наші домівки.
Вічна пам’ять Героям!
🔷 ВШАНОВУЄМО БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ
💙💛23 травня Україна відзначила День Героїв. Це день скорботи за тими, хто віддав своє життя за Україну, день пам’яті про подвиги та день єднання для всіх українців. Це день, коли ми з вами вкотре повинні замислитися над тим, що свобода не дається легко, за неї потрібно боротися, і що кожен з нас може зробити внесок у цю боротьбу. Це день вшанування величі духу українських воїнів — борців за волю України, Героїв, які стояли і які стоять нині на варті миру й спокою в нашій країні. Біля пам’ятника учасникам бойових дій російсько-української війни у Шполі відбувся мітинг-реквієм «Час вибрав саме вас».
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷 СИЛА ЄДНОСТІ: ДОПОМОГА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ
🔸Шполянська громада знову робить внесок у те, щоб ворожої нечисті не було на українській землі. 10 квадрокоптерів РgoDrone FPV передано військовослужбовцям Звенигородської ТРО.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸За підтримки Благодійного фонду «Крила» закуплено матеріал для виготовлення сіток на суму 63700 гривень. Як правило, це кошти із заробітних плат працівників Шполянської міської ради, які щомісячно перераховують одно чи дводенний заробіток на рахунок БФ. За період із березня по травень 2024 року сплетено та передано нашим військовим більше 40 маскувальних сіток. До роботи з виготовлення маскувальних сіток залучені філії КЗ «Центр культури та дозвілля» таких сіл: Водяне, Надточаївка, Лозуватка, Марʼянівка, Капустине, Товмач, Соболівка, Скотареве. Віднедавна до цієї роботи долучилися філії сіл Бурти та Васильків. Ці осередки очолюють завідувачі й завідувачки на місцях.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸Наш невтомний волонтер Руслан Яценко на початку тижня відправився до хлопців у південну частину України. Готуючись до поїздки, він звернувся в Центр гуманітарної допомоги Шполянської міської ради ОТГ, що функціонує на базі КЗ «Центр культури та дозвілля», де йому радо надали все необхідне: 54 л води , ліки, аптечки, солодощі, мівіну, чай, каву в стіках, вологі серветки.
🔸Крім того, жваві бджілки-трудівниці із філій КЗ «Центр культури та дозвілля» сплели й передали 4 маскувальні сітки: Товмач — 2, Соболівка й Капустине — по одній.
🔸Перед вихідними Руслан Яценко, представник Благодійного фонду «Сталевий кордон» у м. Шпола, вирушив у чергову поїзду в східну частину нашої країни. Центр гуманітарної допомоги Шполянської міської ради ОТГ, що функціонує на базі КЗ «Центр культури та дозвілля», надав йому чай, каву в банках і стіках, мівіну, цукор, засоби гігієни (вологі серветки, мило), дитячі малюнки й обереги, а також 45 літрів питної води. Приватний підприємець, депутат Шполянської міської ради Сергій Кисленко надав для потреб наших військових нову пральну машину.
🔸Домашню здобу спекли й передали жителі села Іскрене.
🔸Оперативно сплели й передали 3 сітки працівники філій КЗ «Центр культури та дозвілля» і мешканці сіл Соболівка, Капустине, Марʼянівка.
Дякуємо всім, хто допомагає підтримувати наших військових: хто готує, плете, кує, донатить, хто максимально оперативно доставляє все необхідне туди, де наші воїни виборюють для кожного з нас право жити у вільній, незалежній Україні.
Нагадуємо, що допомогу для військових можна приносити в КЗ «Центр культури та дозвілля», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 2; пн.-чт. 8:00-17:15; пт. 8:00-16:00.
🔷 МІЖМУНІЦИПАЛЬНА СПІВПРАЦЯ — ЦЕ ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ВИРІШЕННЯ СПІЛЬНИХ ПИТАНЬ ГРОМАД
🔸 Співпраця між громадами є ефективною для місцевого соціально-економічного розвитку у сфері надання комунальних і адміністративних послуг. Найчастіше використовують інструменти міжмуніципального співробітництва у сферах: житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пожежної безпеки. Днями ці та інші напрямки співпраці громад обговорили в Черкаській ОВА на нараді, у якій узяв участь Олег Кошовий, в.о. міського голови Шполянської міської ради, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷ІНВЕСТИЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
🔸20 травня відбулася перша онлайн зустріч з БФ РАЗОМ в рамках відбору грантових заявок по програмі Razom Communities в партнерстві з ГО «За розвиток Шполянщини» та КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді».
🔷ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
🔸 За результатами проведення процедури закупівель, для забезпечення потреб вимушено переміщених осіб було укладено угоду на постачання прального порошку.
🔷ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
🔸 За результатами прийнятих 17.05.2024 сесію Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади рішень, з метою забезпечення додаткового надходження до міського бюджету коштів у вигляді плати за землю, у міській раді проводиться робота щодо підготовки:
– додаткових угод до договорів оренди землі на земельні ділянки комунальної власності в частині приведення у відповідність розмірів орендної плати згідно з нормативною грошовою оцінкою земель;
– договорів оренди землі на земельні ділянки комунальної власності сільськогосподарського та іншого призначення.
🔸Працівники відділу з питань земельних відносин 20.05.2024 взяли участь у засіданні робочої групи Черкаської ОВА щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття при проведенні робіт із заліснення території області. За підсумками засідання робочої групи, прийнято відповідні рішення щодо активізації роботи з виявлення та віднесення земельних ділянок до самозаліснених.
🔷 СПІВПРАЦЯ З ГРОМАДСЬКИМИ ІНСТИТУЦІЯМИ
🔸Днями до нашого міста завітали представниці ГО «Десяте квітня», що є партнером Агентства ООН у справах біженців в Україні, аби провести для соціальних педагогів і практичних психологів закладів загальної середньої освіти семінар на тему «Як діяти у ситуаціях гендерно зумовленого насильства».
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷 РЕЗУЛЬТАТИ ЗАСІДАННЯ ТОПОНІМІЧНОЇ КОМІСІЇ
🔸 23 травня 2024 року відбулося засідання робочої групи топонімічної комісії щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔷ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ІНФОРМУЄ
🔸22 травня — день, який подарував мешканцям відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання КП «Центр надання соціальних послуг» Шполянської міської ради ОТГ щиру радість та можливість насолодитися мальовничою природою. Погода подарувала тепло та лагідні промені сонця, які зігріли серця відчуттям затишку. За ініціативи завідувачки відділення Світлани Приземної та з допомогою невтомних працівників організовано виїзд на мальовниче місце біля ставка. Свіже повітря, оповите пташиними співами, та чиста гладь води стали справжнім бальзамом для душі для людей, які проживають у цьому закладі. Радісні посмішки на обличчях, щирі розмови та сміх — усе це наповнило атмосферу теплом та єднанням
🔷ОСВІТА
🔸 21-22 травня 2024 року в Києві в рамках Шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International) відбувся тренінг для тренерів з різних куточків України, які пройшли конкурсне випробування щодо участі. До команди учасників діалогу долучилася начальник відділу освіти Шполянської міської ради Оксана Різник, яка успішно пройшла процедуру попереднього відбору. Захід передбачав підготовку та підвищення кваліфікації тренерів для проведення інтерактивної практичної гри «Формування спроможної освітньої мережі», націленої на розвиток професійних компетентностей голів територіальних громад, керівників органів управління освітою та інших представників громад з питань формування ефективних шкільних мереж та сприяння втілення реформи з децентралізації влади.
🔸Щорічно 23 травня в Україні відзначають День Героїв — борців за свободу країни, починаючи від лицарів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України. У закладах освіти громади проведено ряд тематичних заходів: виховні години, літературні виставки, години спілкування, мітинги-реквієми, вікторини, кінолекторії. Учні, педагогічні колективи гідно вшанували пам’ять полеглих Героїв, які віддали свої життя за мир в Україні поклавши квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, пам’ятника учасникам бойових дій російсько-української війни.
🔸В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Парки — легені міст та сіл» ІІ місце посіли учні 7-А класу Шполянського ліцею № 1 Шполянської міської ради ОТГ Матвійчук Микола, Капелюшна Діана, Лога Софія (керівник Тетяна Коломійчук, учитель географії, учитель-методист).
🔷СПОРТ
🔸 Сигнаївський ліцей Шполянської міської ради взяв участь у проєкті «Грай за рівність», який реалізовується Klitschko Foundation у партнерстві з UEFA Foundation for Children. Це унікальна програма, яка має на меті через взаємодію вчителів фізичного виховання та учнів зруйнувати стереотипи щодо жінок у спорті та суспільстві загалом. Учасниками проєкту стали 150 вчителів та вчительок фізичного виховання, серед яких і Трохимець Сергій, учитель фізичної культури Сигнаївського ліцею.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇
🔸 Юні волейболістки ДЮСШ Шполянської ОТГ завоювали кубок відкритого чемпіонату міста Черкаси серед дівчат 2012 р.н. та молодших. Змагання проходили 18.05.2024 року в гімназії № 31 м. Черкаси за участю п’яти команд: КДЮСШ 1 м. Черкаси; КДЮСШ 1 (2) м. Черкаси; ДЮСШ «Еріма» Шполянської ОТГ; команда з м. Тальне; збірна команда ЗОШ № 8 м. Черкаси. I місце посіла ДЮСШ «Еріма» Шполянської ОТГ. Гравчині нашої команди-переможниці: Софія БЕРДАКВероніка ДІБРОВЕНКОАльона ГАРБАРУККрістіна КУЛЬБАЧЕНКОЮлія ЛИСЕНКОЯна МИШАЛОВАДарина МУРАХОВСЬКАЛаура ЧОРНОГАЛАнна КРУЖІЛІНАТренер-викладач — Олена Лисенко.
🔸18 травня 2024 р. у Новомиргороді відбувся благодійний турнір з волейболу серед чоловічих команд на підтримку Збройних Сил України. Захід зібрав учасників та глядачів, які об’єдналися, аби підтримати цю ініціативу. У змаганнях взяли участь команди зі Шполянської громади, Новомиргорода, Малої Виски. Команди показали високий рівень майстерності та спортивного азарту, змагаючись за перемогу. Шполянські волейболісти здобули срібні медалі турніру.
🔸Шкільні ігри завершилися захоплюючими змаганнями з футзалу, які стали справжнім святом спорту та командного духу. Фінальний етап змагань зібрав чимало глядачів та вболівальників, які щиро й емоційно підтримували свої команди. Юнаки продемонстрували високий рівень майстерності, прагнучи здобути перемогу та показати найкращий результат. У підсумку серед міських шкіл перші місця розділили Шполянський ліцей №2 та Шполянський ліцей №3. Серед сільських шкіл тріумфувала команда юнаків Сигнаївського ліцею, яка посіла перше місце.
Не менш запеклими були змагання серед дівчаток.
І місце серед міських шкіл посіла команда футзалісток Шполянського ліцею №3, а срібні медалі здобули дівчата зі Шполянського ліцею №2. Серед сільських шкіл перше місце здобули дівчата з Сигнаївського ліцею.
🔸 Нещодавно учні Шполянського ліцею №2 взяли участь в обласних змаганнях з футзалу, де продемонстрували не лише високу спортивну майстерність, але й справжній командний дух. Кожен матч був напруженим та захоплюючим, а підтримка вболівальників додавала сил та натхнення юним спортсменам. Ми пишаємося нашими футзалістами, які довели, що разом, пліч-о-пліч, можна досягти будь-яких висот. Підготували команду до змагань досвідчені тренери Вербівський Сергій та Бабкіна Єлизавета.
🔷КУЛЬТУРА
🔸 У читальній залі місцевої бібліотеки відбулося відкриття тематичної виставки «Вишиті узори їхнього життя» майстринь-вишивальниць Лідії Поліщук та Віри Байбуз. Насолодитися витворами талановитих майстринь-вишивальниць можна в читальній залі міської бібліотеки до 31 травня 2024 р., що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Лозуватська, 59. Графік роботи: пн.-чт. з 8:00 до 17:00; пт. з 8:00 до 16:00; сб.-нд. — вихідні.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇ https://www.facebook.com/photo/?fbid=386832517676116&set=pcb.7681201345269407
🔸Колективи Шполянської дитячої мистецької школи взяли участь в обласному конкурсі творчих колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Мета конкурсу — покращення і розвиток мистецької діяльності творчих колективів, підвищення творчої активності учнів та викладачів, удосконалення педагогічного досвіду викладачів шкіл естетичного виховання і виявлення найбільш здібних та обдарованих учнів.
Тож маємо такі досягнення:
І місце — ансамбль баяністів (викладач Людмила Мошкова);
І місце — вокальний ансамбль «Камертон» (викладач Валентина Каландирець);
ІІ місце — ансамбль гітаристів «Акорд» (викладач Дарія Георгієва);
ІІІ місце — ансамбль гітаристів (викладач Ольга Георгієва);
ІІІ місце — ансамбль бандуристів «Мелодія струн» (викладач Катерина Сташенко).
🔷 МІСЬКИЙ ПАРК — ОКРАСА МІСТА І РОДЗИНКА ГРОМАДИ
🔸Міський парк дитячого дозвілля є родзинкою — окрасою нашого міста. Упродовж семи десятків років з часу побудови він приваблює зір різнобарв’ям зелених насаджень, випромінює ранковий спокій біля водограю, тішить душу гамірним дитячим вуликом. Тут відпочивають родинами, відбуваються перші побачення, зустрічаються жителі й гості громади під час спільних заходів. Пригадати історію створення дитячого парку можна на сторінці спільноти ⬇
🔷ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА ТИХИЙ ТИЖДЕНЬ!
Поділитись:
Перейти до вмісту