Пам’ять про Героя житиме вічно: відкриття меморіальної дошки Андрію Околітому

🇺🇦Сьогодні в Кримківській гімназії відбулася пам’ятна та скорботна подія — відкриття меморіальної дошки випускнику, сержанту Державної прикордонної служби України Андрію Олександровичу Околітому, який героїчно загинув, захищаючи Україну від російських окупантів поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району.
Вшанувати пам’ять Героя зібралися рідні та близькі, друзі, учителі, учні закладу освіти, представники влади та громадськості.
«Андрій Околітий свідомо став на захист рідної держави в найважчий для неї час. Був вірним військовій присязі, із честю та гідністю виконував поставлені керівництвом завдання і загинув у бою, виявивши стійкість та мужність», — зазначив у промові заступник міського голови Шполянської міської ради Дмитро Коваль та подякував його батькам, вчителям за те, що виховали вірного й мужнього сина нашої країни.
Зі словами співчуття до присутніх звернулися виконуючий обов’язки заступника начальника 15 мобільного прикордонного загону полковник Юрій Недзельський та директор Кримківської гімназії Анатолій Сторчак. Вони наголосили, що Андрій Околітий віддав своє життя за наше майбутнє й назавжди залишиться в серцях вірним сином Батьківщини.
🇺🇦Народився Андрій Околітий 6 грудня 1998 року в селі Кримки Шполянського району Черкаської області. Навчався в Кримківській ЗОШ І-ІІ ступенів, потім у Водянській ЗОШ І-ІІІ ступенів. З осені 2018 року до весни 2020 року Андрій разом із старшим братом Юрієм проходили строкову службу в Національній гвардії Україні в Першій Президентській бригаді ім. Гетьмана Петра Дорошенка в Ірпені. По закінченню строкової служби працював у Звенигородському лісництві різноробочим. 12 березня 2022 року Андрій залишив рідне село і став на захист Батьківщини. Служив у прикордонних військах України: п’ять місяців у Чернігівській області на кордоні з Білоруссю, Молдовою; у Донецькій області. Узимку 2023 року Андрій стає професійним снайпером. Після навчань досвідчений військовий повертається на Донеччину. В одному із боїв під Бахмутом отримав контузію та поранення уламками. Лікувався в госпіталі в Дніпрі. 5 вересня востаннє вийшов на зв’язок. Загинув, виконуючи бойове завдання, 7 вересня 2023 року поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району.
Право відкрити меморіальну дошку було надано родині загиблого Героя. Освячення меморіальної дошки провів священник Православної церкви України отець Микола Сакундяк. Після освячення мати воїна Катерина Юріївна отримала синову нагороду — орден «За мужність ІІІ ступеня», на жаль, посмертно. Під час заходу прозвучала пісня «Сини України» у виконанні Вікторії Верби, яка ще раз нагадала про високу ціну свободи та незалежності нашої країни. Пам’ять про Андрія Околітого назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав і любив. Його подвиг — приклад мужності, патріотизму та самопожертви заради мирного майбутнього України.
Поділитись:
Перейти до вмісту