Шполянська громада долучилася до обговорення перспектив розвитку міжнародного територіального співробітництва

11 червня 2024 року в.о. міського голови, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад» Олег Кошовий узяв участь у засіданні круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, що відбувся на Черкащині. «Мав нагоду взяти участь в панельній дискусії «Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку». Працюючи на посаді більше року, на конкретних справах переконався, як зарубіжна співпраця сприяє обміну досвідом, залученню інвестицій, реалізації спільних проектів», — ділиться враженнями керівник громади за підсумками роботи в об’єднавчому заході за участю голів громад, старост органів місцевого самоврядування Черкащини, народних депутатів України, міжнародних організацій, експертів.
☑️По-перше, для налагодження співпраці з міжнародними партнерами в міській раді працює відділ інвестиційного та соціально-економічного розвитку на чолі з Вікторією Захарчук, яка володіє англійською мовою. Другий рік поспіль всі публічні службовці міської ради безкоштовно вивчають English на мультимедійній онлайн-платформі EF (Education First) за сприяння Національного агентства України з питань державної служби. Нещодавно англійська мова отримала офіційний статус однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, тому нині це не лише професійна необхідність в умовах інтеграції до ЄС, а й ще одна можливість для пошуку міжнародних партнерів.
☑️По-друге, розуміючи, що міжнародне співробітництво відкриває доступ до нових фінансових ресурсів та інвестиційних можливостей, наша громада на Платформі Cities4Cities створила власний двомовний профіль за посиланням
, що сприяє налагодженню партнерства з муніципалітетами країн Європи. У рамках партнерської ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, яка організувала тижневий онлайн-курс «Євроінтеграція для громад» для більше 500 представників із різних громад України, заступник міського голови Ірина Каландирець з найвищим балом пройшла підсумкове тестування та була запрошена разом з Вікторією Захарчук на резиденцію ідей у Львів. Також громада успішно пройшла конкурсний відбір для участі у Lviv Urban Forum 2024, що відбудеться незабаром.
☑️По-третє, чітко усвідомлюємо, що міжнародна співпраця — це грантові програми, фонди підтримки та інші фінансові інструменти, які сприяють економічному розвитку та покращенню якості життя жителів. На цей час у громаді маємо дві угоди з міжнародними партнерами. Нині успішно реалізуємо грантовий проєкт у партнерстві з Офісом Ради Європи та Конгресом місцевих та регіональних влад Європи. Відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку вдалося залучити майже 800 тисяч гривень на облаштування простору для жінок-переселенок та молоді, у якому відбувається активна робота з навчання, розвитку і єднання жінок-переселенок та молоді Шполянської громади. Ця справа посилює позиції громади у сфері відкритого врядування. Також у співпраці відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради під керівництвом Мар’яни Кравченко з французькою організацією SOLIDARITÉS INTERNATIONAL за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) отримали 9 403 євро для проведення ремонту санвузлів в місці тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в селі Лебедин, а ще – побутову техніку на 150 000 гривень та гуманітарну допомогу (продукти харчування, засоби гігієни) на майже 800 000 гривень упродовж воєнного стану для всіх переселених людей.
У громаді завдяки команді креативних людей — активних та готових до постійного руху та розвитку, які не чекають вказівок, а самі пропонують проєкти, сформувалася чітка позиція про те, чому необхідно розвивати співробітництво із зарубіжними муніципалітетами. Це одна з можливостей наповнення місцевого бюджету поряд зі зменшенням державних субвенцій, це нагода бути на крок попереду. Сьогодні міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування — це фундамент, який відкриває шлях вивчати європейський досвід в різних галузях, залучати кошти від європейських та світових фондів і програм, ставати ефективними і успішними в майбутньому. Сильні громади — міцна Україна.
Поділитись:
Перейти до вмісту