Донорство: порятунок на відстані руки

14 червня відзначають Всесвітній день донора крові. Отже, саме сьогодні ми висловлюємо вдячність тим, хто поділився своєю кров’ю заради порятунку життя іншої людини. Що може бути благородніше? Донор сам буває слабкий після забору крові, але без вагань віддає стільки крові, скільки потрібно й дозволено! У нелегкий час значення донорства крові взагалі величезне. Люди, які здають кров, відгукуючись повсякчас на кличі про допомогу, дають шанс пораненим військовим і цивільним вижити. Ось чому донори — теж герої, гідні шани.

Дякуємо вам за добро, милосердя й чуйність! У ваших руках, без перебільшення, життя багатьох людей, і ви рятуєте їх, поділившись своєю кров’ю. Нехай ваше власне здоров’я завжди буде міцним. Хай ваш безцінний, безіменний внесок буде винагороджений довгими роками життя, добром і благополуччям!

Сьогодні із щирими словами подяки розповідаємо історію шполянки Дарії Твердохліб, яка має звання «Почесний донор».

Уперше здала кров у далекому 1972 році під час навчання в Корсунь-Шевченківському педагогічному училищі. Згодом, коли захворіла дружина одного з її викладачів, молода студентка також без вагань здала для неї кров. Потрібна була саме така група, як у Дарії, — II(-). Спочатку дівчина здавала кров двічі на пів року, а пізніше — 4 рази на рік. З часом це стало доброю звичкою, майже потребою, адже давало відчуття легкості, оновлення, бадьорості, усвідомлення того, що робиш хорошу, добру, потрібну справу, також відчутно покращувалося самопочуття. Саме тому вона закликала раніше і радить нині ставати донорами, аби, допомагаючи іншим, сприяти покращенню власного здоров’я. Не змогла жінка бути осторонь під час подій на Майдані у 2014 році: коли там відбувалися всім відомі трагічні події і виникла термінова потреба в крові, вона, ні секунди не роздумуючи, теж врятувала людські життя.

Дарія Твердохліб отримала посвідчення «Почесний донор» 25 листопада 2004 року після 40-ї здачі крові. Загалом вона здала кров 76 разів (!!!), востаннє, у 2016-му, у 62-річному віці. Далі лікарі рекомендували утриматися від донорства.

Безмежна вдячність, шана і хвала Вам за врятовані людські життя, адже саме завдяки небайдужості таких людей, як Ви, щодня, щохвилини хтось отримує шанс на життя!

Низький уклін вам, щедрі серцем люди!

Поділитись:
Перейти до вмісту