Турбота про кожну дитину, особливо обездолену, у пріоритеті — захист прав в умовах війни

Ці та інші акценти були в полі зору організаторів та учасників спільної наради начальників служб у справах дітей районів і громад, що відбулася 14 червня в Черкаській обласній військовій адміністрації. До участі в заході долучилася начальник служби у справах дітей Шполянської міської ради Валентина Кучерява. На нараді обговорили питання реалізації на Черкащині права дитини на виховання в сім’ї, стану та порядку виплат державних соціальних допомог прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, опікунам, патронатним вихователям.
«Наша область посідає перше місце за динамікою влаштування дітей до прийомних сімей і дитячих будинків, восьме місце за кількістю усиновлених дітей, друге за кількістю патронатних родин. Це все — не лише статистика, бо за нею — реальні шанси дітей на життя, на яке вони заслуговують», — зазначив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
На цей час у нашій громаді проживає 81 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, 68 дітей виховуються в родинах опікунів. Для 32-ох дітей-напівсиріт, які втратили батьків на російсько-українській війні, нині опорою є лише матері. Також функціонують 4 прийомні сім’ї, працює один дитячий будинок сімейного типу. Службою у справах дітей спільно зі старостинськими округами, у співпраці з відділами соціального захисту населення та охорони здоров’я, освіти, працівниками комунального підприємства «Центр надання соціальних послуг» забезпечується вчасна як фахова, так і матеріальна підтримка сімей із дітьми, які опинилися в скруті чи інших складних життєвих обставинах, а також дітей у родинах вимушених переселенців.
Поділитись:
Перейти до вмісту