Ветеранська політика для незламних Героїв: повинна бути в кожній громаді

15 червня в.о.міського голови Олег Кошовий, його заступник Ірина Каландирець узяли участь у розширеній нараді з питань ветеранської політики за участі Ірини Верещук, Віце-прем’єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Олександра Порхуна — Героя України, т.в.о. Міністра у справах ветеранів України, керівників ОВА, обласної ради, очільників громад Черкащини.
Говорили про важливість створення ветеранських просторів, яких на Черкащині є лише вісімнадцять у 66-ти громадах, дієву турботу про захисників та їхніх родин, професійний соціальний супровід ветеранів. Був діалог про щоденну системну підтримку військовослужбовців, починаючи від лікування після поранень, реабілітації і до пошуку місця роботи чи відкриття власної справи.
У нашій громаді з жовтня 2023 року діє Veteran Hub, ініціаторами відкриття якого стали самі демобілізовані військові у взаємодії зі Шполянською міською радою, відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я, за підтримки місцевого бізнесу. Нині тут є динамічний дитячий куточок, центр для проведення діалогів, індивідуальних або групових корекційних занять, місце для усамітнення, чаювання та гармонізації психоемоційного стану та розвантаження, читацький куточок, сучасний робочий осередок психолога. Подбали про безбар’єрність простору, у тому числі для осіб з інвалідністю — облаштували пандус, гендерно орієнтований та інклюзивний внутрішні туалети. Злагоджену роботу Ветеран Hub координують начальник відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради Мар’яна Кравченко та психолог, провідний спеціаліст відділу Оксана Логвинюк, а саме: організацію як масових заходів, так й індивідуальних консультацій за базовими напрямками: юридична допомога; психологічна адаптація; освітні та тренінгові послуги; робота з родинами; арттерапія тощо. Тут із родинами воїнів організовують зустрічі Роман Саломатін — ієрей Храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ м.Шпола, представники громадських організацій «З серця України»«Черкаський правозахисний центр», спілкуються психологи закладів освіти, волонтери.
Продовжуємо працювати в громаді над розширенням послуг для ветеранів, матеріальної та психологічної підтримки родин, які чекають своїх захисників і які їх втратили, виховання культури вшанування пам’яті полеглих Героїв та поваги до живих воїнів. Важливо, щоб удома захисники почувалися потрібними, реалізованими, щоб повсякчас чули й відчували щире людське «Дякую».
Поділитись:
Перейти до вмісту