Пам’ять про Героя вічно житиме в наших серцях

💙💛18 червня 2024 року в селі Лебедин на фасаді Лебединського ліцею №1 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої пам’яті Онищенка Олександра Сергійовича — Героя, який віддав своє життя за Україну.
💙💛Олександр Онищенко народився 05.02.1988 року. У дитинстві полюбляв рибалити, грав у футбол. З 1994 до 2005 року навчався в Лебединському ліцеї №1. По закінчені — в училищі, де здобув професію кухара. Далі — служба в армії. Проживав і працював у Києві, любив готувати, був чуйним і добрим, веселим, мав багато друзів, завжди приходив на допомогу, мріяв відкрити свою справу. Після оголошення повномасштабного вторгнення без роздумів став на захист України. Був (неофіційно) обраним командиром відділення. Проявляв вимогливість до себе та інших, користувався беззаперечним авторитетом у військовому колективі, дбав про збереження життя та здоров’я своїх побратимів. У складних обставинах орієнтувався швидко, умів прийняти правильне, обґрунтоване рішення, добре передбачав наслідки прийнятих рішень під час виконання бойових завдань, проявляв сміливість, розумну ініціативу та витримку, мав високе почуття патріотизму та відданості справі захисту Батьківщини. Завжди відмінно володів ситуацією, своїми діями показував гідний приклад особовому складу, чим забезпечував високий рівень поваги й довіри серед військовослужбовців.
💙💛Онищенко Олександр Сергійович загинув 16.09.2023 року під час виконання службових обов’язків унаслідок мінометного обстрілу в районі Авдіївки Покровського району Донецької області. Був нагороджений відзнакою Президента України за оборону України та медаллю «Хрест Свободи» (посмертно) за жертовне служіння задля збереження Божого дару свободи та незалежності.
На церемонії відкриття зібралися жителі села, учні ліцею, рідні та близькі загиблого, його друзі, побратими та представники влади.
💙💛Хвилиною поваги й честі присутні вшанували пам’ять загиблого воїна, який віддав своє життя за свободу та незалежність України.
До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий, підкресливши самовідданість та мужність Олександра, його щиру любов до Батьківщини та готовність іти до кінця заради її захисту.
Директор ліцею Ольга Музиченко-Губа поділилася спогадами про Олександра як про учня, пригадала його шкільні роки, активну позицію та прагнення до справедливості.
Микола Федоров, капітан та офіцер першого відділу Звенигородського районного ТЦК і СП, наголосив на тому, що потрібно ставати на захист своєї Батьківщини, аби хлопці, які віддали свої життя на полі бою, не були забуті, аби їхня висока жертва не виявилася марною.
Право відкрити пам’ятну дошку було надано родині загиблого Героя. Освячення меморіальної дошки провів священнослужитель Спасо-Преображенського храму отець Іван Келеман. Під час заходу прозвучала пісня «Загинув хлопець на війні» у виконанні Василя Третяка, яка ще раз нагадала про високу ціну свободи нашої країни.
💙💛Відкриття меморіальної дошки стало символом вічної пам’яті про Олександра, який віддав все заради свободи і незалежності нашої країни. Нехай пам’ять про нього буде світити як яскрава зірка на небі.
Поділитись:
Перейти до вмісту