Завершився ще один червневий тиждень. Як жила громада? Про головне з 17.06. по 23.06.2024 року

🔷 РОКОВИНИ ЗАГИБЕЛІ: ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ
🔸 20 червня 2023 року під час наступальних дій поблизу Жереб’янки Запорізької області загинув Сташенко Анатолій, солдат, оператор гірсько-штурмової роти гірсько-штурмового батальйону, житель села Журавка. Він назавжди залишиться в серці кожного з нас як приклад добра, самопожертви та безмежної любові до України.
🔸 22 червня згадали Олександра Маньківського — мужнього воїна, старшого сержанта, стрільця-зенітника 2-го зенітного ракетного взводу 2-ї зенітно-ракетної артилерійної дивізії, який помер 4 роки тому в зоні проведення операції об’єднаних сил, поблизу м. Сєвєродонецьк Луганської області, залишившись вірним військовій присязі. Минули роки, але біль від втрати близьких людей ятрить серця рідних, близьких і друзів. Спочивайте із янголами, Герої! Вічна слава і вічна пам’ять!
🔷ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЯ ВІЧНО ЖИТИМЕ В НАШИХ СЕРЦЯХ
18 червня 2024 року в селі Лебедин на фасаді Лебединського ліцею №1 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої пам’яті Онищенка Олександра Сергійовича — Героя, який віддав своє життя за Україну. На церемонії відкриття зібралися жителі села, учні ліцею, рідні та близькі загиблого, його друзі, побратими та представники влади: в.о. міського голови Олег Кошовий, керуюча справами виконавчого комітету Тетяна Герус, директор ліцею Ольга Музиченко-Губа та Микола Федоров, капітан та офіцер першого відділу Звенигородського районного ТЦК і СП.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔷 ЗГАДУЄМО З БОЛЕМ І ШАНОЮ
22 червня 2024 року, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистсько-радянської війни та воїнів, загиблих у боротьбі за незалежність України, біля Обеліску Слави відбувся мітинг-реквієм «Ще спала затуманена земля, а небо вже здригалося у злобі».
Біля меморіалу пам’яті жертв війни представники міської влади об’єднаної громади вшанували пам’ять загиблих. В.о. міського голови Олег Кошовий, заступники міського голови Ірина Каландирець, Дмитро Коваль схилили голови у хвилині поваги й честі, а квіти, покладені до підніжжя монумента, стали символом скорботи та безмежної вдячності тим, хто віддав своє життя за наше мирне сьогодення.
Вічна пам’ять загиблим! Вічна пам’ять героям!
🔷 НАША СИЛА В ЄДНАННІ
🔸 Військові, які несуть службу у північно-східній частині України, шлють слова щирої вдячності Центру гуманітарної допомоги при Шполянській міській раді ОТГ за надані 3 маскувальні сітки, які сплели співробітники філій КЗ «Центр культури та дозвілля» і мешканці сіл Товмач, Капустине, Мар’янівка.
🔸 Днями надали Василю Стеценку для наших оборонців 5 маскувальних сіток, які сплели бджілки-трудівниці — співробітники філій КЗ «Центр культури та дозвілля» і мешканці сіл Соболівка, Лозуватка, Васильків, Скотареве, Водяне.
🔸 Нещодавно із чергової поїздки до наших земляків-захисників, які служать у північно-східній частині України, повернувся Руслан Яценко, один із активних волонтерів громади, представник Благодійного фонду «Сталевий кордон» у м. Шпола. Військові просили передати слова щирої подяки всім, хто долучився до збору необхідного для них: за медичні препарати, гігієну, продукти харчування, випічку, маскувальні сітки, дитячі малюнки й обереги тощо.
НАГАДУЄМО, ЩО ДОПОМОГУ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ МОЖНА ПРИНОСИТИ:
🔶КЗ «Центр культури та дозвілля», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 2; пн.-чт. 8:00-17:15; пт. 8:00-16:00.
🔶Волонтерський центр на базі студії танцю та фітнесу «Еліт», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Лозуватська, 58, 3-й поверх; пн.-пт. 8:00-19:00.
🔶UA513052990262096400959033258
5168 7451 5551 9066
Волонтер Василь Стеценко 🇺🇦
🔶4149 6090 2580 5195
Приват Банк
Волик Микола Миколайович
🔶БФ «Крила»
МФО 354507
ЄДРПОУ 44676876
UA263545070000026006300099288 (₴/$/€)
Ощадбанк
🔶Волонтерський штаб Благодійного фонду «Сталевий кордон», що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна 43, приміщення колишнього МНВК, кабінет 5. Перед візитом обов’язково сконтактуйте з Русланом Яценком, представником Благодійного фонду «Сталевий кордон» у м. Шпола, за тел.: (098) 559-37-44.
🔶Волонтерський осередок філії с. Сигнаївка КЗ «Центр культури та дозвілля»
Керівник Галина Лоцман
5168 7451 7876 9011
Разом ми сильніші!
🔷ШПОЛЯНСЬКА ГРОМАДА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ «ДЕМОКРАТИЧНІ ІННОВАЦІЇ ЧЕРЕЗ ВІДКРИТЕ ВРЯДУВАННЯ ТА ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ В УКРАЇНІ»
🔸 19 червня 2024 року в.о. міського голови Олег Кошовий із заступником Іриною Каландирець, начальником відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку Вікторією Захарчук узяти участь у семінарі «Демократичні інновації через відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні в Україні».
Наша громада разом із дев’ятьома міськими українськими громадами має безпосередню підтримку від Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Асоціації міст України у впровадженні місцевих ініціатив у сфері демократичних інновацій, відкритого врядування та захисту прав людини. У рамках проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», отримавши фінансовий грант у розмірі 779 174,00 гривень, реалізовуємо проєкт «Школа Солідарності: публічне державне врядування» https://www.facebook.com/profile.php?id=61556644439235
Ця робота спрямована на посилення спільного врядування, згуртування в протистоянні численним викликам, обумовленим війною російської федерації проти України.
🔷ІНВЕСТИЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
🔸 20 червня 2024 року, за фінансової підтримки Офісу Ради Європи в рамках реалізації грантової угоди з Шполянською міською радою до Шполянської міської ТГ завітала талановита, молода архітекторка, урбаністка, дизайнерка з м. Кропивницький Анна Павленко, яка провела тренінг з теми «Графічний дизайн».
🔷 ГОЛОВНЕ ІЗ ЗАСІДАННЯ ЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ
🔸Під час 55-ї чергової сесії ІХ скликання Шполянської міської ради ОТГ від 18.06.2024 р. під головуванням в.о. міського голови Олега Кошового було розглянуто 82 питання, з яких 29 — загальні, 53 — земельні.
Питання загального блоку стосувалися життєдіяльності громади (бюджет, освіта, культура і спорт, архітектура й містобудування, комунальна сфера тощо).
Другий блок — виключно земельні питання.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔷ДЯКУЄМО ФЕРМЕРАМ НАШОЇ ГРОМАДИ!
🔸З нагоди Дня фермера в.о. міського голови Олег Кошовий привітав тих, хто щодня старанно й наполегливо працює, щоб ми могли мати на своїх столах свіже, корисне та смачне. Він подякував фермерам за нелегку роботу, за підтримку ЗСУ й побажав, щоб їхні руки не боліли, а врожаї завжди були багаті та щедрі, щоб вони завжди відчували підтримку і вдячність від тих, хто споживає продукти їхньої праці.
Олег Кошовий вручив грамоти й пам’ятні подарунки:
• Олександру Орлову — директору ФГ «Вікторія» (с. Надточаївка);
• Валерію Ласкавому — директору ФГ «Перемога» (с. Терешки);
• Олегу Фоменку — директору СФГ «Фаворит» (с. Лозуватка);
• Сергію Бовсуну — директору ФГ «Буртівське» (с. Бурти).
🔷ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
🔸Сесією Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади 18.06.2024 прийнято рішення щодо затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок водного фонду, площами:
– 3,6928 га з цільовим призначенням для рибогосподарських потреб, яка розташована за межами с. Журавка Звенигородського району Черкаської області;
– 5,3084 га з цільовим призначенням для рибогосподарських потреб, яка розташована за межами с. Терешки Звенигородського району Черкаської області.
🔸Затвердження технічних документацій надасть можливість отримати витяги з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для підготовки лотів, з наступним продажем права оренди на земельні ділянки на земельних торгах у формі аукціону.
🔸Затверджено проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій історико-культурного призначення, які розташовані за межами с. Васильків та с. Лозуватка Звенигородського району Черкаської області.
🔸За результатами прийнятих рішень проводиться робота щодо внесення до Державного земельного кадастру відповідних відомостей про межі та режими використання територій об’єктів культурної спадщини.
🔷ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
🔸Центр надання адміністративних послуг Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади (Центр) працює з 01.01.2018 та є моделлю інтегрованого офісу, тобто працює за принципом «єдиного вікна». Найважливіша перевага ЦНАП – це ліквідація потреби особи звертатися до різних адміністративних органів, розпорошених територіально.
На сьогодні в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 366 видів послуг.
🔸За період з 14.06.2024 по 21.06.2024 за отриманням адміністративних послуг до Центру звернулось 314 суб’єктів. Найбільша кількість звернень отримана у сфері реєстрації місця проживання, соціального захисту населення, реєстрації нерухомого майна, реєстрації бізнесу; послуги щодо земельних відносин та комунальної власності, надання допомог жителям громади, видачі витягів з ДЗК тощо. Зокрема, протягом тижня видано громадянам 48 витягів про зареєстрованих у житловому будинку осіб.
🔸18 травня 2024 року набув чинності Закон України №3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відповідно до вимог законодавства України у відділі «Центр надання адміністративних послуг» забезпечено сервіс з оновлення персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Адміністратор відділу ЦНАП формує та надсилає заяву в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Інформація автоматично оновлюється в системі «Оберіг». Як результат, заявник отримує витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (з печаткою та підписом адміністратора ЦНАП), який підтверджує актуалізацію даних. Так, з 18.06.2024 у відділі ЦНАП 120 осіб актуалізували дані.
🔷СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ
🔸Захист прав дітей — пріоритет громади
Служба у справах дітей постійно працює з дітьми та сімʼями, які опинилися у складних життєвих обставинах. 18 червня 2024 року спеціалістами служби у справах дітей спільно з інспекторами КП «Муніципальна інспекція» та спеціалістом КП «Центр надання соціальних послуг» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади здійснено профілактичний рейд на території громади. Обстежено матеріально-побутові умови проживання 4-ьох родин, у яких виховуються 5 дітей. За результатами рейдових заходів складено відповідні акти. З батьками дітей проведено профілактичну роботу щодо неналежного виконання батьківських обовʼязків, недопущення випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження щодо дітей та дорослих осіб.
🔸20 червня відбулося десяте у 2024 році засідання комісії з питань захисту прав дитини, що діє при виконавчому комітеті Шполянської міської ради. Членами комісії розглянуто одну заяву батьків із числа внутрішньо переміщених осіб. Двом малолітнім дітям рекомендовано надати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Малолітній дитині Б. продовжено термін перебування в Смілянському дитячому будинку-інтернаті на повному державному утриманні. Одній неповнолітній дитині надано дозвіл на укладання договору про поділ спадкового майна. Підготовлено один висновок про доцільність позбавлення батьківських прав матері відносно неповнолітньої дитини.
🔷 СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
🔸Як у громаді діє програма «Прихисток»
Завдяки небайдужості жителів громади про людей, чиє життя пошматувала війна, змогли підтримати понад 2500 людей, які через війну вимушені були покинути свої домівки та знайти прихисток у Шполянській громаді. Держава з перших днів повномасштабного вторгнення потурбувалася про мешканців громади, які безоплатно надали притулок внутрішньо переміщеним особам, компенсуючи їм витрати на комунальні послуги. За два роки дії програми загальна сума виплат склала 3 876 896,57 грн.
🔷 ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ — ЗАПОРУКА ЩАСЛИВОГО ДИТИНСТВА
🔸У червні розпочався оздоровчий період для вихованців закладів дошкільної освіти громади. Цього року приділено особливу увагу збалансованості та сезонності меню для малечі. Огірки та рання капуста вже активно використовуються для приготування салатів та інших страв. На черзі — абрикоси, кабачки, помідори та інші сезонні смаколики. Ягоди та фрукти: черешня, полуниця також обов’язково збагачують меню наших вихованців. Різноманітність страв, затверджена примірними меню, розробленими згідно з вимогами діючих нормативних документів. З міського бюджету виділено кошти, щоб харчування наших вихованців було не лише смачним, але й максимально корисним для їхнього здоров’я та розвитку. Упевнені, що завдяки якісному та збалансованому харчуванню, а також сприятливим літнім умовам діти отримають заряд бадьорості та міцного здоров’я на весь рік!
🔷ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ІНФОРМУЄ
Сила батьківської любові
19 червня 2024 р. у КП «Центр надання соціальних послуг» Шполянської міської ради ОТГ (далі — центр) відбувся тематичний захід «Краса і ніжність сильних рук», приурочений Дню батька.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔷ОСВІТА
🔸 Крок до нових освітніх вершин уже подолано в громаді
19 червня в нашій громаді фінішувала основна сесія національного мультипредметного тесту. Цього року за сприяння Шполянської міської ради було відкрито ще один тимчасовий екзаменаційний центр, тож діяли вони на базі Шполянських ліцеїв №1, №2 та №3, у яких 336 випускників 2023-го та минулих років із закладів загальної середньої освіти Шполянської, Катеринопільської, Мокрокалигірської, Єрківської, Вільшанської, Ватунської та Лип’янської громад пройшли предметне тестування.
Сьогодні ми вже впевнено говоримо: нам це вдалося! Завдяки стійкості титанів миру в тилу — наших захисників і захисниць ЗСУ. Слава воїнам!
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔸 20 червня на базі КЗ «Шполянський ЦДТЮТУМ» з ініціативи та фінансової підтримки громадської організації «Десяте квітня» та за сприяння відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади відкрито новий дитячий осередок!
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔸 20 червня 2024 року в сесійній залі районної ради відбулася зворушлива церемонія, на якій юні таланти Звенигородщини отримали щорічні персональні стипендії від Союзу українок Америки. На цій урочистій події дітей щиро вітали голова Звенигородської районної ради Сергій Струк, заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко та заступник голови районної військової адміністрації Таїсія Єрмоличева. Зі словами підтримки та щирої вдячності до маленьких українців звернувся Роман Сущенко. Він підкреслив важливість єднання та незламності українського духу, який бере початок від любові та самовідданості наших предків. Цього року стипендії від Союзу українок Америки отримали 35 обдарованих дітей Звенигородського району, серед яких 6 юних жителів нашої громади. Ці стипендії стали не лише фінансовою допомогою, але й визнанням їхніх талантів та прагнень.
🔷СПОРТ
🔸 20 червня 2024 року на стадіоні Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної відбувся Всеукраїнський фестиваль з футболу серед дівчат вікових категорій U9 та U11. Завдяки злагодженій співпраці Української асоціації футболу та Черкаської обласної футбольної асоціації, при підтримці керівництва Шполянської ОТГ та Асоціації футболу Звенигородського району цей захід вдалося зробити справжнім спортивним святом для маленьких футболісток зі Шполи та Лебедина, які взяли участь у фестивалі у складі 4 команд (по 2 в кожній віковій групі).
Дівчатка отримали позитивні емоції від поїздки (було виділено 2 шкільні автобуси), спробували свої сили у грі з командами Житомирської, Дніпропетровської, Вінницької областей.
Дякуємо нашим захисникам за можливість брати участь у таких заходах!
🔷КУЛЬТУРА
🔸17 червня 2024 року відбулася творча зустріч із письменниками Шполянщини, присвячена 47-й річниці створення літературного об’єднання імені Олекси Влизька. Нині об’єднання працює при міській бібліотеці КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ. Його учасники — різні за віком, освітою та фахом, але їх об’єднує любов до літературного слова.
Більш докладно читайте на сторінці спільноти⬇️
🔸23 червня відбувся благодійний концерт «Серце України не здолати» з нагоди 284 річниці утворення села Мар’янівка, церковного свята Святої Трійці та Івана Купала
🔷НЕВТОМНІ ВАРТОВІ БЛАГОУСТРОЮ І ЧИСТОТИ
🔸 З настанням літніх канікул у Шполянській громаді значно пожвавився рух велосипедистів та пішоходів. З метою забезпечення їх безпеки та комфортного пересування міська рада виділила кошти на оновлення пішохідних переходів. Працівники КП «Благоустрій» вже закупили фарбу та спеціальну розміточну машину. Днями розпочато роботи з оновлення пішохідних переходів по всьому місту, які триватимуть тиждень за сприятливих погодніх умов.
🔸Дбайливі працівниці комунального підприємства «Благоустрій» щодня впорядковують вулиці та клумби міста. Дякуємо за нелегку працю.
🔷ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА ТИХИЙ ТИЖДЕНЬ!
Поділитись:
Перейти до вмісту