Проведено розширене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

28 червня 2024 року відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шполянської міської ради ОТГ, зумовлене розглядом актуального питання про створення та облаштування укриття для учасників освітнього процесу Шполянського ліцею №1 в підвальному приміщенні адміністративної будівлі за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 36б.

Олег Кошовий, в.о. міського голови, поінформував, що поряд із розпочатим новим будівництвом захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття) на території Шполянського ліцею №1 місткістю 164 місця, цей заклад освіти, у якому навчається більше 600 учнів, потребує додаткових приміщень для захисту під час повітряної тривоги. Таким може  бути споруда, яка перебуває на балансі Управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі Черкаської області і яка не використовувалася жодного разу з цією метою під  час повномасштабного вторгнення. Підвальне приміщення зазначеної будівлі площею 290,6 м2 може бути використане як найпростіше укриття для 400 осіб учнів Шполянськоо ліцею №1, працівників  Управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі,  Шполянського районного суду, Шполянського відділу державної виконавчої служби, а також жителів багатоквартирних будинків по вул. Соборній 35, 37, 36, 36а.

Ліцей №1 є найбільшим за кількістю учнів закладом загальної середньої освіти Шполянської ОТГ та розташований у центральній частині міста. Вже більше двох років учні ліцею вимушені навчатись переважно за змішаною формою, оскільки сам ліцей може забезпечити укриттям лише 50 осіб, а Шполянська дитяча мистецька школа, яка знаходиться поряд, надає укриття для 150 учнів та вчителів. Усі інші діти навчаються вдома дистанційно.

Шполянська міська рада ОТГ має намір орендувати зазначене вище підвальне приміщення та фінансову спроможність для проведення відповідних ремонтних робіт з метою створення на його базі найпростішого укриття. Також Шполянська міська рада ОТГ не виключає можливість делегування коштів балансоутримувачу приміщення для облаштування укриття.

Тетяна Ляшенко, голова батьківської ради Шполянського ліцею №1, зазначила, що навчання дітей — одне з пріоритетних питань для батьків. В умовах, що склалися протягом останніх років, дати дітям якісну освіту дуже складно, адже організовується вона переважно у змішаному форматі. Під час воєнного стану, ураховуючи ситуацію з постійними відключеннями світла, ракетними обстрілами, навчання відбувається в небезпечних умовах.

Якщо біля ліцею є приміщення, яке можна використати в якості найпростішого укриття, це потрібно зробити негайно. Учні початкових класів матимуть змогу відвідувати групи подовженого дня, повноцінно харчуватись у ліцеї, учні середніх, старших, початкових класів матимуть більше можливостей для спілкування, участі у позакласній роботі тощо. Ляшенко Т.Ю. також повідомила про те, що разом із директором закладу Осадчою В.М. були на особистому прийомі громадян у начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області Никопаненка С.М. з проханням надати частину підвального приміщення в оренду та зі сподіванням, що це питання буде підтримано керівником органу виконавчої влади обласного рівня, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Її думку підтримали представниці батьківської громади Ірина Звірянська, Ірина Андреєва, Наталія Лога та інші, зауваживши, що перебування в оточенні друзів сприяє позитивному настрою дітей. Найголовніше — вони під наглядом учителів. Коли вони вдома, а батьки на роботі, не вдається проконтролювати, чи приєдналися діти до уроку, чи працюють над завданнями. Якщо біля закладу є приміщення, яке можна використати, і воно у державній власності, то чому б не дати змогу дітям повноцінно навчатися. Також запропонували звернутися за допомогою у вирішенні цього питання до народного депутата України Стріхарського А.П., інстанцій вищого рівня, а також у ЗМІ.

Валентина Осадча, директор Шполянського ліцею №1, повідомила, що вже чотири роки поспіль учні не мають змоги повноцінно навчатися. На першому місці — безпека дітей і працівників. У закладі навчається більше 600 учнів. Ліцей використовує укриття на 210 місць, тому навчальний процес організовано таким чином: 200 учнів — у першу зміну (4 уроки очно, решта дистанційно); 200 учнів — у другу (5 уроків очно, решта дистанційно); 200 учнів — всі уроки дистанційно через три тижні на четвертий. Більше 100 батьків учнів ліцею захищають нашу країну в лавах ЗСУ. Вони повинні бути впевнені в тому, що тут, у тилу, також робиться все можливе для нашої країни, для дітей, для майбутнього, адже діти — це наше завтра. І від того, яку освіту вони здобудуть сьогодні, залежить те, якою буде наша країна після перемоги. Маючи можливість отримати у користування найпростіше укриття, ми повинні зробити все можливе для цього.

Анатолій Здор, головний фахівець відділу цивільного захисту Звенигородського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області, полковник служби цивільного захисту, зазначив, що для початку це питання потрібно вирішувати в цивільно-правовому полі, а вже потім займатися облаштуванням найпростішого укриття. Фахівці відділу цивільного захисту Звенигородського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області завжди готові надати необхідну методичну допомогу.

Отже, за результатами засідання, ураховуючи письмове звернення  з 512 підписами батьків, комісія вирішила звернутися з клопотанням до голови Черкаської ОВА Табурця І.І., голови Черкаської обласної ради Підгорного А. В., начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області Никопаненка С.М., директора Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Черкаської ОДА Озерана С.А., начальника Головного управління ДСНС України у Черкаській області Євпака О.В., народного депутата України Стріхарського А.П. щодо сприяння у вирішенні питання взяття в оренду частини підвального приміщення адміністративної будівлі, площею 290,6 м2, що знаходиться за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 36б і перебуває на балансі Управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі Черкаської області, строком оренди на період дії воєнного стану та 12 місяців після припинення чи скасування воєнного стану або можливості делегування коштів балансоутримувачу приміщення для облаштування укриття.

Поділитись:
Перейти до вмісту