Музика, що об’єднує та надихає

У серці Черкащини, де мальовничі краєвиди переплітаються з мужністю та стійкістю людей, сяє «Сузір’я» — музичний гурт, що несе світло та тепло в ці складні часи.

Їх історія розпочалася шість років тому, коли Геннадій Бундзило задумав створити колектив, що даруватиме людям радість та єднання. Спочатку працювали в дуеті з Оксаною Присяжною, виступали на святкових заходах та корпоративах, а згодом створили безкоштовну студію «Сузір’я», де діти могли навчатися музиці.

Життя в Україні завмерло з початком повномасштабного вторгнення, і культура не оминула ці зміни. Не зневірившись, «Сузір’я» знайшло новий шлях — об’єднати зусилля з іншими музикантами гурту «Козак System», колегами з філій КЗ «Центр культури та дозвілля» та розпочати естафету благодійних концертів.

«Спочатку ми хвилювалися, як люди сприймуть такі заходи, адже навколо війна, кров, смерть», — ділиться Геннадій. — Та виявилося, що люди прагнуть єднання, підтримки, віри в майбутнє. Їхні щирі відгуки та вдячність стали для нас потужним мотиватором».

До гурту долучилися нові учасники, кожен з яких мав щире бажання допомогти ЗСУ. Вікторія Руденко, Юрій Присяжний, Галина Курінна, Альона Рукавець, Дмитро Вовк, школярі Назар Присяжний, Сергій Бундзило, віртуоз-гітарист Дмитро Царук, — усі вони об’єдналися, щоб нести свою музику людям, дарувати їм надію та віру.

«Наша програма розрахована на півтори години, — розповідає Геннадій. — Ми виконуємо близько 20 пісень, більшість з яких написані українськими виконавцями під час війни. Це твори Ірини Зінковської, Анни Трінчер, гуртів «Без обмежень», «Антитіла».»

Підготовка до концертів — це клопітка робота, яка триває місяцями. За минулий рік «Сузір’я» організувало два масштабні тури, зібравши близько 180 000 грн. Кошти з кожного концерту спрямовуються на потреби тієї громади, де він відбувається.

«Ми залишаємо зібрані кошти, — наголошує Геннадій, — даруємо присутнім свою музику, а вони діляться з нами тим, що їм не шкода. Це щирий обмін, який робить нас сильнішими».

«Сузір’я» не лише виступає на концертних майданчиках, але й відвідує інтернати, санаторні школи. Їхні виступи дарують дітям та дорослим заряд позитиву, допомагають забути про біль та труднощі.

«Пам’ятаю, як після одного концерту в Смілянському дитячому будинку-інтернаті, до нас підбігли діти, обійняли, почали тиснути руки, — згадує Геннадій. — Це було зворушливо, заради таких моментів хочеться працювати ще більше.»

«Наша єдина проблема — це паливо, але в громаді є люди, які завжди готові допомогти. Їхні слова дають нам сили йти далі, творити, дарувати людям музику єднання. Ми віримо, що перемога буде за нами!», — завершує розмову Геннадій.

«Сузір’я» — це не просто гурт, це символ єднання, стійкості та незламності українського духу. Їхня музика — це голос, що лунає в серцях людей, об’єднуючи їх та надихаючи на нові звершення.

Поділитись:
Перейти до вмісту