Щоб домашні роботи були в радість

Роботи на присадибній ділянці — догляд за квітами, овочевими культурами, просто прибирання території, особливо після розумової праці, мають значний позитивний вплив на стан здоров’я людини. Садівництво, городництво, догляд за свійськими тваринами допомагають боротися зі стресами та тримати організм в тонусі. Але це так при підході до домашніх робіт зі «здоровим глуздом». Часто можна побачити, як вранці в бадьорому стані трудівниці виходять на городи, а повертаючись, попрацювавши годин по 4-6, їх не впізнати. Перевтома та перегрівання призводить до значного погіршення здоров’я та самопочуття.
Вкотре попереджаємо про дотримання правил поводження з домашніми тваринами при їх догляді. На Шполянщині в поточному році із 49 нападів тварин 31 випадок (63%) спровоковано людьми.
Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, врахуйте декілька порад:
  • Надвірні роботи, зокрема в садку та огороді, особливо у спекотну погоду, слід виконувати вранці та підвечір чи в похмурі дні. Не доводьте свій організм до виснаження. Захистіть себе від надмірного впливу сонячних променів. Носіть вільний одяг з натуральних тканин.
  • Пийте достатню кількість чистої води — часто і в невеликих кількостях — це допоможе запобігти зневодненню організму.
  • Стережіться укусів комарів, інших комах та кліщів, переносників тяжких інфекцій, використовуйте для захисту спеціальні засоби їх відлякування.
  • При роботах використовуйте рукавички. Якщо маєте порізи, подряпини чи виразки на шкірі рук, будьте особливо уважні, щоб уникнути прямого контакту шкіри з землею. По закінченню робіт ретельно вимийте руки з милом.
Гігієна рук — важливий спосіб запобігання передачі багатьох інфекційних захворювань. Одне із них — правець. Спори правця поширені в навколишньому середовищі, особливо в ґрунті. При потраплянні в організм через пошкоджену шкіру з брудом при різних роботах, в тому числі при травмах та укусах тварин, спори починають розвиватися та виділяти сильний нейротоксин, який вражає переважно нервову та серцево-судинну системи. Виникають сильне стиснення щелеп, утруднене ковтання, спазми м’язів, судоми, висока температура тіла, потовиділення, прискорене серцебиття. Перебіг правця ускладнюється паралічем серцевого м’яза і дихальних органів. Надійним способом профілактики правця є вакцинація. Дорослим для повного захисту необхідна ревакцинація кожні 10 років після останнього щеплення в 16 років, тобто з 26 років. Подбайте про імунізацію!
Ваше здоров’я у Ваших руках!
Завідувач Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»
Марія МИХАЙЛЕНКО
Поділитись:
Перейти до вмісту