Результати моніторингових досліджень об’єктів оточуючого середовища  та епідситуація в  громаді 

В поточному році фахівцями Шполянського відділення, відповідно до затвердженого Черкаською ОВА плану на 2024 рік, продовжується моніторинг стану екології на Шполянщині, зокрема на території Шполянської ОТГ.

        За результатами щоденного моніторингу гама-випромінювання в існуючих моніторингових точках міста (три рази на добу, зокрема у вихідні дні) в першому півріччі  поточного року перевищень рівнів гама-випромінювання від вимог «Норм радіаційної безпеки України» НРБУ-97/Д-2000  не спостерігалось.

        Рівень шкідливих речовин (діоксиду азоту, пилу, аміаку) в пробах атмосферного повітря, відібраних на межі забудови житлового сектору від об’єктів господарювання, які можуть бути потенційними джерелами забруднення повітря (птахоферма ТОВ «Агро-Рось» — вул. Терешківська,   ТОВ «Авуар» — вул. Лебединська, ТОВ «Шполянський завод продтоварів» —вул. Соборна), та від автошляху — вул. Героїв Крут, в межах допустимих концентрацій.

     Проби води,  відібрані з джерел централізованого водопостачання населення ОТГ (свердловини та водогін КП «Комунальник» та сільського водогону с. Лебедин), за переліком показників короткого та короткого періодичного лабораторного дослідження відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       В кінці травня у місцевих водоймах — ставках «Красний» та №3 «Заводський» виявлено лактозопозитивну кишкову паличку. Понад норму мікроорганізмів виявлялось у воді природного джерела по вулиці Забережна в м. Шпола із-за його підтоплення. Така ситуація свідчить про наявність умов для виникнення і розповсюдження інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення громади.

   Вакцинокеровані інфекції (кір, краснуха, дифтерія, кашлюк, правець) не виникали, проте рівень охоплення населення громади профілактичними щепленнями залишається недостатнім і не забезпечує належного колективного імунітету. Наявні реальні ризики виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань,

       Відмічається тенденція до підвищення захворюваності  на гострі кишкові інфекції. За 6 місяців зареєстровано 8 випадків ГКІ, в т.ч.  2 — сальмонельозу в побуті, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше вдвічі. Зростання захворюваності  відмічається з початку аномальної спеки.

Завідувач Шполянського відділення  Звенигородського районного відділу  ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»         Марія Михайленко

Поділитись:
Перейти до вмісту