Про артеріальну гіпертензію і не тільки

Відбулася чергова зустріч у рамках ініціативи «Медики — об’єднаним духом», яку реалізує громадська організація «Об’єднані духом» на чолі із Наталією Поліщук.
Цього разу своїми знаннями й досвідом із тими, хто зміг відвідати захід, ділилася лікар-терапевт Софія Ільїнова з поліклінічного відділення КНП «Лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків», яка підготувала діалог на тему «Життя з артеріальною гіпертензією: практичні поради для управління тиском і покращення якості життя».
Присутні навчилися правильно вимірювати тиск, дізналися, що артеріальна гіпертензія — це невиліковне захворювання. Його діагностують, коли тиск не опускається нижче 140/90. Лікар підкреслила, що попри те, що ця патологія є найбільш поширеною, вона ж є і найбільше нелікованою, оскільки переважна більшість людей ставляться до свого здоров’я несерйозно. А проблеми з тиском можуть бути передвісниками досить серйозних станів, таких як інфаркт та інсульт, які вже «покладуть» людину в ліжко, хоче вона того чи ні. І лише страх смерті змушує задуматись над важливістю піклування про себе. До речі, тут ще є фактор спадковості: якщо у когось із ваших рідних був інфаркт чи інсульт, є ймовірність, що він може виникнути й у вас. Шкідливими є, як усі ми добре знаємо, алкоголь і куріння. Натомість корисними є дозовані фізичні навантаження: кардіо- та аеробні. Значний вплив на розвиток гіпертонічної хвороби має те, що ми споживаємо. Тому С. Ільїнова наголосила на тому, що гіпертонікам слід критично ставитись до того, що вони їдять. Вона рекомендувала звернути увагу на рибопродукти, заправляти салати не майонезами, а оліями (оливкова, гарбузова), споживати менше солі, відмовитись від смаженого (м’ясо, котлети тощо краще запікати у духовці), копченого, на добу споживати не більше двох жовтків. Щодо молочної продукції: споживайте нежирний кисломолочний сир, сметану, ряжанку, кефір.
Звучало питання щодо впливу кави на людський організм. Отже, на кожного вона діє по-різному: когось бадьорить, а когось заспокоює ще більше, але однозначно пити багато цього напою не варто. Надзвичайно важливо споживати достатню кількість чистої питної води.
Також обговорювалося питання самопочуття жінок у клімактеричному періоді.
Загалом зустріч, яка пройшла у затишному просторі Ветеран HUBу, була цікавою та інформативною. Усі присутні почули багато нового і задумалися над власним здоров’ям. Дякуємо Софії Володимирівні за поширення знань у сфері профілактики захворювань. Дякуємо тим, хто знайшов час і можливість долучитися до програми «Медики — об’єднаним духом». Чекатимемо на наступних цікавих зустрічах.
Поділитись:
Перейти до вмісту