Надання першої домедичної допомоги: досвід ветерана

11 грудня 2024 р. у Ветеран HUB відбулася зустріч з Олександром Кіреєвим, ветераном, досвідченим бойовим медиком. Під час заходу присутні отримали важливу інформацію, необхідну для надання першої домедичної допомоги а надзвичайних ситуаціях, наприклад, при артеріальній кровотечі. Військовий наводив приклади із власної практики, розповідав про ситуації, які можуть виникнути безпосередньо на полі бою, у сірій зоні, під час обстрілів населених пунктів, наслідком яких є руйнування споруд, отримання людьми ушкоджень різного ступеня тяжкості. На місці будь-якої надзвичайної події медики з’являються не відразу, тому необхідно вміти надавати першу домедичну допомогу. О. Кіреєв зазначив, що турнікети є у всіх військових та у цивільних, які живуть у прифронтових населених пунктах. Присутні на занятті мали змогу побачити й потренуватися правильно накладати турнікет, а також запам’ятали, що відносно безпечним вважається накладення турнікета (джгута) на час до 2 годин улітку і до 1,5 години взимку, тому вкрай важливо зазначати на ньому точний час накладання. За цей період необхідно намагатися зупинити кровотечу іншими способами.
Військовий медик також розповів, як діяти, якщо виникла кровотеча в районі шиї, голови, паху, якщо є внутрішня кровотеча, якщо у потерпілого після вибуху є пошкодження уламками скла, арматури тощо. Він зазначив, що в осінньо-зимовий період військові також стикаються із такими проблемами, як обмороження і так звана окопна стопа (коли людина перебуває у вологому та холодному взутті впродовж тривалого часу, але при температурі вище 0 °C). В умовах війни нині це стало досить серйозною проблемою для військових. Олександр зазначив, що аби спробувати уникнути або мінімізувати цю проблему, необхідно, виходячи на позицію, мати із собою кілька пар сухих шкарпеток і взуття, яке б не пропускало вологу (наприклад пінники). Відповідаючи на запитання учасників заходу, звернув увагу на те, що нині саме за такі необхідні речі хлопці на передовій будуть дуже вдячні (теплий одяг, шерстяні шкарпетки і взуття з піни). Також медиик розповів, що варто робити у разі обмороження, а що — ні, продемонстрував присутнім термоковдру (одягають військові під верхній одяг, аби зігрітись, використовують при евакуації постраждалих з поля бою і під час проведення рятувальних операцій).
Олександр Кіреєв підкреслив, що як би пафосно не звучало, але на полі бою одним із надзвичайно важливих інструментів є мова, оскільки вона допомагає відрізнити наших військових від ворогів, а на підтвердження цих слів розповів про випадки, свідком і учасником яких був особисто. Відповідаючи на питання про те, як потрібно поводитись із військовими, котрі повертаються із війни тепер, які повернуться після закінчення війни, аби не травмувати їх, він зазначив, що хлопці й дівчата приходять з війни не такими, якими йшли туди. Війна назавжди залишається в них і не відпустить уже ніколи. Люди фізично присутні в тилу, удома, у відносній безпеці, але ментально вони там…
У затишній атмосфері й за цікавою бесідою час сплинув непомітно. Кожен, хто знайшов можливість відвідати цей захід, отримав для себе значний обсяг корисної інформації, а також важливі навички. Дякуємо за участь у заході.
Прикро, що практичне заняття з бойовим медиком, ветераном зібрало так мало учасників. Чому так, читачі, адже прохання про саме таке тематичне навчання неодноразово порушувалося в коментарях до дописів?!
Поділитись: